یادداشت | روزنامه رسالت
آرشیو : یادداشت

رژیم اشغالگر و فتاک

ترور (فتک) به معنای دقیق کلمه دست زدن به اعمال خشونت‌آمیز همچون قتل، بمب‌گذاری، تخریب برای یک هدف همچون ترس‌انگیزی در دل ساکنان یک منطقه یا ملت است تا به زیر سلطه درآمده و به خدمت گرفته شوند.

۱۰ آذر ۱۳۹۹

ترور در حومه پایتخت

انجام عملیات تروریستی عصر جمعه در آبسرد دماوند و در حومه پایتخت، شوک بزرگی بود. عملیاتی غافلگیرکننده، برنامه‌ریزی‌شده، متکی به اطلاعات جامع و شناسایی دقیق هدف، کاملا هدفمند و متأسفانه موفق و منجر به شهادت یکی از دانشمندان ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشور...

۰۹ آذر ۱۳۹۹

لزوم بازبینی فرآیندهای بورس کالا

لزوم وجود یک نظام توزیع چالاک و شفاف از طریق بورس کالایی برای شرایط خاص کشور اهمیت بسیاری دارد، لذا بخشی از فراگیری کاربردهای بورس نیز به بورس کالا منحصر می‌شود. 

۰۹ آذر ۱۳۹۹

قطعا پاسخ صهیونیست‌ها را خواهیم داد

طی ساعاتی  که از شهادت مظلومانه دانشمند هسته‌ای عزیزمان «شهید محسن فخری زاده»سپری‌شده است، سیگنال‌های گمراه‌کننده و البته هدفمندی از سوی آمریکا و حتی سرزمین‌های اشغالی به‌نظام بین‌الملل مخابره می‌شود! در یک کلام، دشمنان در حال « القای دوگانگی » در اهداف، استراتژی‌ها و تاکتیک‌های خود در قبال ایران هستند!  این دوگانه سازی، باهدف انحراف افکار عمومی کشورمان از «مصدر واحد توطئه‌گری علیه ایران» صورت می‌گیرد و معطوف به یک بازی «تاکتیکی» نانوشته است! 

۰۸ آذر ۱۳۹۹

ویترینی که بایدن می‌چیند!

جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب  آمریکا که خود را در یک‌قدمی حضور در رأس معادلات سیاسی و اجرایی واشنگتن می‌بیند، در حال چینش ویترین دولت جدید خود است. او در حین انتخاب وزرا و اعضای کابینه خود، شعارهای ظاهرا زیبایی سر می‌دهد: شعارهایی فریبنده با محتوای خالی! 

۰۸ آذر ۱۳۹۹

رجزخوانی کافی است

محسن فخری زاده، دانشمند کم‌نظیر حوزه هسته‌ای و دفاعی کشورمان و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به شهادت رسید. ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت جان‌سوز ایشان به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، خانواده و همکاران او، نکات زیر قابل‌بیان است.

۰۷ آذر ۱۳۹۹

تأیید عملكرد مالی یعنی چه؟

براساس یک روال، هیئت وزیران طی تصویب نامه‌هایی صورت‌وضعیت‌های مالی مناطق آزاد تجاری را به جای تصویب، تأیید می‌نماید. این روال در دولت‌های هاشمی، خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی تداوم داشته و رئیسان وقت مجالس ادوار به اعتبار تأیید این روال در هیئت‌های تطبیق وقت، بر آن صحه گذاشتند. جا دارد رئیس مجلس یازدهم كه از سوی مقام معظم رهبری به مجلس انقلابی مفتخر شده،در تأیید این روال تجدیدنظر و مراتب ذیل را در اعلام مغایرت سالانه 9 تصویب‌نامه مربوط به 9 منطقه آزاد ملحوظ دارد.

۰۶ آذر ۱۳۹۹

حیای سیاسی کجاست؟

چند روز پیش، محسن هاشمی رفسنجانی اسامی ۱۹ کاندیدای بالقوه حزب متبوع خود یعنی کارگزاران را در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که با واکنش برخی اعضای شورای مرکزی این حزب، روزنامه سازندگی و برخی اصلاح‌طلبان مواجه شد.

۰۵ آذر ۱۳۹۹

دو پادشاه در یك اقلیم

بیش از 20 روز است از انتخابات ریاست جمهوری آمریكا می‌گذرد. هنوز هیچ نهاد فیصله‌بخشی در این كشور اعلام نكرده بالاخره ترامپ رأی آورده یا بایدن!

۰۴ آذر ۱۳۹۹

به بهانه تخریب منزل زن سرپرست خانواده در بندرعباس؛

از آه مظلوم بترسیم!

تخریب آلونک زن بی‌سرپرست توسط مأموران شهرداری بندرعباس که در حومه این شهر با بلوک‌های سیمانی خانه محقری برای خود ساخته بود و بدون امکانات حتی آب و برق با دختر بچه‌اش زندگی می‌کرد در فضای مجازی انعکاس گسترده‌ای داشته است و وجدان عمومی را متأثر کرد.

۰۴ آذر ۱۳۹۹

همفکری کفتارها در برزخ!

چنانچه منابع خبری افشا کرده‌اند، نتانیاهو پس از سفر به عربستان سعودی دیداری سه‌جانبه با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا داشته است؛ دیداری که در شهرجدید « نئوم»برگزار شده است. 

۰۳ آذر ۱۳۹۹

ریشه تورم دقیقا خیابان میرداماد است

رئیس‌کل بانک مرکزی، در پاسخ به انتقادات بی‌شمار نسبت به عملکرد مجموعه خود، ادعا می‌کند در خط مقدم مبارزه با تحریم‌ها ایستاده و واردکردن این بانک را به مباحث سیاسی و حاشیه‌ای به صلاح کشور نمی‌داند. به‌عبارت‌دیگر دکتر همتی، انتقادات به عملکرد خود را سیاسی می‌داند.

۰۲ آذر ۱۳۹۹

آدرس غلط اروپائیان

طی روزهای اخیر، رئیس جمهور فرانسه بر روی گزاره«استقلال اتحادیه اروپا از آمریکا» تأکید ویژه‌ای کرده است! امانوئل ماکرون در گفت و گو با نشریه«گرن کانتینان»به نکات قابل تأملی در این خصوص اشاره می کند:« با تغییر قدرت در ایالات متحده اکنون این فرصت برای اروپا فراهم آمده است تا بر استقلال خود تکیه کند،درست همان گونه که آمریکا و چین به نوبه خود انجام داده‌اند.این در حالی است که ما مناسبات ژئوپولیتیک خود را همواره در پیوند با پیمان ناتو تعریف کرده‌ایم.»

۰۱ آذر ۱۳۹۹

تب بورس یا فرهنگ بورس

کمتر از یک دهه از تب گلدکوئیست بین جوانان ایرانی گذشته است که در آن زمان بسیاری از خانواده ها و جوانان را به ورطه ورشکستگی کشاند. موسسه های اعتباری، استخراج ارز دیجیتال، استارت آپ ها همه از تب های فراگیر و زودگذر جامعه برای کسب ثروت بودند که چالش های بسیاری را نیز ایجاد کردند.

۰۱ آذر ۱۳۹۹

رانت خواران برندگان قیمت گذاری دستوری فولاد

بیش از یک دهه از آغاز خصوصی‌سازی صنعت فولاد کشور با ابلاغ سیاست‌های اصل 44 از سوی مقام معظم رهبری می‌گذرد. ده‌ها تولیدکننده شمش فولاد، با سرمایه‌گذاری‌های چند صد میلیون دلاری توانسته‌اند کشور را از واردات سالانه بیش از ده میلیون تن فولاد بی‌نیاز سازند و ایران را به یک صادرکننده فولاد و محصولات فولادی تبدیل کنند.

۰۱ آذر ۱۳۹۹