یادداشت | روزنامه رسالت

پنج خطای راهبردی رئیس‌جمهور

رئیس‌جمهور محترم، ریشه تمام مشکلات کشور و عامل سختی زندگی مردم را دولت آمریکا و آدرس آن را کاخ سفید در واشنگتن دانسته‌اند. چنین سخنی از ۵ منظر عقلی، عرفی، سیاسی، شرعی و تجربی باطل و متناقض است.

۰۷ مهر ۱۳۹۹

کدام اصلی، کدام فرعی؟

یکی از شاهکارهای شیطان، این است که انسان را از طاعتی به طاعت دیگر تنزل دهد. مثلا طاعتی با درجه اهمیت بالا را رها کنی و به طاعتی با درجه اهمیت متوسط بپردازی؛ اینجا بااینکه فرد در حال انجام طاعت است، اما طبق برنامه و خواست شیطان پیش می‌رود.

۰۶ مهر ۱۳۹۹

تکیه گاه ترامپ برای مصادره رأی مردم آمریکا!

رئیس جمهور آمریکا صراحتا و در چندین سخنرانی متوالی خود ، مدعی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده است! این در حالی است که حدودا 40 روز تا برگزاری این انتخابات زمان باقی مانده و دقیقا مشخص نیست ترامپ از کدامین مؤلفه ها و پارامترها جهت اثبات ادعای خود سخن می گوید!

۰۶ مهر ۱۳۹۹

محصول تقوا بهتر است

هرچند تخریب مجلس یازدهم، محدود به این روزها نیست و حتی پیش از انتخابات، ماشین تخریب برخی علیه کلیت مجلس و چهره‌هایی که احتمال رأی آوری داشتند به کار افتاد، اما پرداختن به آن را از چند جهت به مصلحت نمی‌دانستیم. اما متأسفانه اخیرا پرده‌هایی از سناریوی پیچیده یک جریان خاص، علیه مجلس یازدهم هویدا شده که جای سکوت نیست. روی این سخن با پاسدار سابق، برادر صادق محصولی است.

۰۵ مهر ۱۳۹۹

از کجا آورده‌اند؟

ثروتمندان نوظهور با ثروت‌های افسانه‌ای یکی از پدیده‌های ناهنجاری است که متأسفانه این روزها به یک چالش جدی و خطرناک برای جامعه تبدیل شده و شکاف طبقاتی در جامعه را به دره‌ای عمیق و خطرناک برای نظام اسلامی تبدیل نموده است، به‌گونه‌ای که گاهی دارایی‌ها، کاخ‌ها و امکانات شاهان قدیم در مقابل کاخ‌ها و امکانات این افراد ناچیز جلوه می‌کند.

۰۵ مهر ۱۳۹۹

بازخوانی یک بیانیه

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی خویینی عضو برجسته مجمع روحانیون مبارز پس از نامه مورخه  7/4/99 با صدور بیانیه‌ای رسما حضور مجمع و اصلاح‌طلبان را در انتخابات ریاست جمهوری 1400 اعلام کرده است.

۰۵ مهر ۱۳۹۹

«صلح» در خدمت «جنگ»

طی روزهای اخیر، مقامات آمریکایی سرمایه‌گذاری ویژه‌ای بر روی مذاکرات دولت طالبان و افغانستان صورت داده‌اند! دونالد ترامپ و پمپئو معتقدند که انعقاد یک توافق حداقلی با اسم صلح میان طرفین، می‌تواند به برگ برنده‌ای برای جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر( آبان ماه ) تبدیل شود!

۰۲ مهر ۱۳۹۹

دفاع برق‌آسا!

كلمه «تهاجم برق‌آسا» و «حمله برق‌آسا» كلیدواژه‌های توطئه‌ها، دسیسه‌ها و تجاوزات آمریكا، رژیم صهیونیستی، رژیم خائن صدام و منافقین در چندین عملیات براندازانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

۰۱ مهر ۱۳۹۹

بازی واقعی و بازی مجازی!

ماجرا به سال 2017 میلادی باز می گردد! زمانی که ترامپ ماه های نخست حضور خود در کاخ سفید را تجربه می کرد و «رکس تیلرسون» و« مک مستر»، در مسند وزارت امور خارجه و مشاور امنیت ملی دولت وی مشغول فعالیت بودند.

۳۱ شهریور ۱۳۹۹

پیروزی یا ژست پیروزی؟

بیست و ششم شهریور، آقای روحانی رئیس‌جمهور محترم کشور در جلسه هیئت دولت خطاب به مردم گفتند: «ملت ما کاملا حواسشان جمع باشد روز شنبه و یکشنبه روز پیروزی ملت ایران و روز شکست مفتضحانه آمریکاست.»

۳۰ شهریور ۱۳۹۹

از «بازی اصلی» غافل نشویم!

«مایک پمپئو» مدعی شده است که از امروز ( به وقت ایران )، تحریم های چندجانبه شورای امنیت علیه ایران باز گشته و کشورهای دیگر، ملزم به پیروی از قطعنامه های قبلی شورای امنیت، خصوصا قطعنامه 1929 در قبال کشورمان هستند.

۳۰ شهریور ۱۳۹۹

دستاوردهای دفاع مقدس

هشت سال دفاع مقدس، یک قطعه طلایی در تاریخ ایران چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام است كه نظیری برای آن نمی‌توان یافت. در هیچ مقطعی از تاریخ ایران سراغ نداریم كه تمامی كفر در برابر تمامی اسلام قرارگیرد و فرماندهی جنگ به عهده یک فقیه عادل، یک حكیم الهی، یک مرجع فیلسوف شجاع و یک روحانی سیاستمدار چیره‌دست باشد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۹

مدیران ناکارآمد یا خائن را برکنار و مجازات کنید

قبول داریم که هیچ کشوری وجود ندارد که بتواند تمام نیازهای خود را تأمین کند و اگرچه به اعتقاد صاحب‌نظران، تأثیر مستقیم تحریم‌ها چندان قابل توجه نیست، اما این هم پذیرفتنی است که در هر حال علت نقص برخی از خدمات و کمبود برخی از کالاها، ناشی از تحریم‌های ظالمانه غرب و ممانعت آمریکا از صادرات به ایران است.

۲۹ شهریور ۱۳۹۹

عبرت از یک پدیده

آخر هفته گذشته، محمود احمدی‌نژاد، خلاف عرف معمول مقامات جمهوری اسلامی ایران، با رادیو فردا گفت‌وگوی اختصاصی داشته است. این گفت‌وگوی تصویری ۱۲ دقیقه‌ای با رسانه‌ای که رسما اعلام کرده هزینه‌اش را کنگره آمریکا می‌پردازد، چندان عجیب نیست؛ سؤالات و برخورد مجری رادیو فردا همان است که انتظار داریم و البته احمدی‌نژاد هم همانی است که این روزها می‌شناسیم.

۲۸ شهریور ۱۳۹۹

المپیک کووید ۱۹

تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹، به مرز نگران‌کننده‌ای رسیده و تعداد فوتی‌ها در روز گذشته به عدد ۱۷۹ رسیده است.

۲۶ شهریور ۱۳۹۹