فرهنگی | روزنامه رسالت
روایت «رسالت» از مراسم غبارروبی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

کرامت عظیم سیدالکریم (ع)

اولين بار براي تشييع پيکر مطهر شهيد وحيد زماني نيا يکي از همراهان شهيد قاسم سليماني به پابوس حضرت عبدالعظيم حسني رفتم، چيزي از اين مقام بزرگ و عالي‌قدر نمي‌دانستم و فقط شنيده بودم که به او «سيدالکريم» مي‌گويند؛ بعد از مراسم دفن فرصتي شد تا زيارتي هم داشته باشم.

۲۸ دی ۱۳۹۸

گزارش میدانی «رسالت» از اثرات مد و مدگرایی بر فرهنگ پوشش

الگوهاي اسلامي، باب ذائقه ايراني

از گذشته تاکنون مسئله لباس و مد در بين جوامع بشري مطرح بوده و چيزي نيست که به‌تازگي و در قرون جديد به آن پرداخته‌شده باشد. مد و مدگرايي در حقيقت مربوط به دوران معاصر ايران نيست و از دوره فتحعلي شاه به بعد که راه ورود مردم به فرنگ باز شد، فصل متفاوتي در مدگرايي ايرانيان گشوده شد.

۲۸ دی ۱۳۹۸

«رسالت» در گفت‌وگو با احمد ميرعلايي، پشت پرده تحريم جشنواره فجر از سوي برخي هنرمندان را بررسي کرد؛

بازي در زمين دشمن، مخاطب ندارد

جريان مشکوکي براي تحريک هنرمندان و اهالي سينما جهت انصراف از جشنواره فجر در بخش‌هاي مختلف ازجمله سينما، موسيقي و هنرهاي تجسمي به راه افتاده است.

۲۵ دی ۱۳۹۸

«رسالت» پس از اعلام فيلم‌هاي راه‌يافته به سي و هشتمين جشنواره فيلم فجر موردبررسي قرارداد؛

پرواز سيمرغ‌ها بر فراز پرده نقره‌اي

جشنواره فيلم فجر وارد سي و هشتمين  مرحله شد و اسامي 22 فيلم‌ راه‌يافته به بخش «سوداي سيمرغ» سي و هشتمين جشنواره فيلم فجر، توسط ابراهيم داروغه‌زاده دبير اين جشنواره  اعلام شد. اين فهرست بر اساس جمع‌بندي آراي هيئت انتخاب جشنواره متشکل از محمد احساني، محمود اربابي، همايون اسعديان، يلدا جبلي، رضا درستکار، سيد محمود رضوي و حسين کرمي انتخاب‌شده‌اند.

۲۳ دی ۱۳۹۸

«رسالت» از دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار گزارش می‌دهد؛

جشنواره‌ای با عطر سردار دل‌ها

جشنواره فيلم مردمي عمار فعاليت خود را از  سال 89، با نمايش 9 فيلم آغاز کرد. حالا باگذشت نزديک به يک دهه از برگزاري اين جشنواره 2 هزار و  683  اثر براي شرکت در اين جشنواره ارسال‌شده است.

۲۰ دی ۱۳۹۸

«رسالت» واکنش هنرمندان آمريکايي در ترور سردار قاسم سليماني را بررسي مي‌کند:

آمريکا عليه آمريکا

نزديک به پنج روز از شهادت مظلومانه سردار سپهبد قاسم سليماني مي‌گذرد و خيابان‌ها رنگ و بوي غمي از جنس نفرت گرفتند

۱۶ دی ۱۳۹۸

محمدرضا مصباح تهيه‌کننده و کارگردان سينما

فيلم سينمايی سردار سليمانی ساخته می‌شود

«شهادت هنر مردان خداست.» و «هنر دميدن روح تعهد در کالبد انسان‌هاست.» اين جملات گهربار امام خميني(ره) از ابتداي دفاع مقدس تاکنون روشنگر مسيري بود و هست که امثال سپهبد شهيد قاسم سليماني طي کردند و جهان را با زيستني متفاوت آشنا ساختند که «هنر» ، «شهادت» و «تعهد» را در ظرف سعادتمندي الهي و مقاومتي ظلم‌ستيز ارزاني داشتند.

۱۴ دی ۱۳۹۸

«رسالت» افزايش تعرفه پست کتاب را بررسي مي‌کند؛

نامهرباني به يار مهربان

مهرباني‌هايي که کمرنگ شده و يار مهربان‌مان راکمي ناخوش‌احوال کرده سبب شده تا حال و هواي همدم تنهايي بسياري از ما خوش نباشد.

۱۱ دی ۱۳۹۸

قاسم افشار در گفت‌وگو با «رسالت» از وضعیت موسیقی کشور ‌می‌گوید؛

بدون سیاست، بدون نظارت

«80 درصد ايراني‌ها حتي يک‌بار هم پايشان به کنسرت باز نشده است.» اين آماري است که مرکز افکار سنجي دانشجويان ايران اعلام کرده بود.

۰۷ دی ۱۳۹۸

«رسالت» از تخصيص اعتبارات قرآني در لايحه بودجه سال 99 گزارش مي‌دهد؛

مهجوريت قرآن در لايحه دولت

گسترش فعاليت‌هاي قرآني کشور يکي از موضوعات مهمي است که همواره از دغدغه‌هاي مقام معظم رهبري بوده و ايشان همواره بر تربيت ميليوني حافظان کل قرآن کريم تأکيد داشته‌اند. 

۰۵ دی ۱۳۹۸

تأثیر فضای فرهنگی و ادبی ایران بر مهاجران افغانستانی؛

تبلور فرهنگ مهاجران در سرزمین مادری

پيشرفت فرهنگ و ادبيات مهاجران افغانستاني در ايران به‌قدري چشمگير بوده است که بسياري از نويسندگان و شاعران مهاجر افغانستاني در جشنواره‌هاي و مراسم‌  ادبي کشور حضور دارند و آثار ارزشمندي را خلق کرده‌اند.

۰۳ دی ۱۳۹۸

«رسالت» در گزارشی وضعیت جشنواره «همام» را موردبررسی قرارداد؛

همت بلند هنرمندان توان یاب

معلوليت محدوديت نيست اين‌يک شعار نيست، چه بسيار افرادي در جامعه  که باوجود داشتن شرايط سخت و امکانات محدود به خاطر همت بلندشان به موفقيت در زندگي رسيده‌اند ازجمله افراد توان ياب که محدوديت آن‌ها مانع رسيدن به آرزوهايشان نشده است.

۰۳ دی ۱۳۹۸