فرهنگی | روزنامه رسالت
آرشیو : فرهنگی
«رسالت» نقش آموزش‌عالی در تربیت نیروی‌انسانی ماهر برای صنعت را بررسی می‌کند

صنعت بی‌دانشگاه، دانشگاه بی‌صنعت

در دنياي کنوني تکنولوژي عامل اصلي ايجاد ثروت و معياري از توانمندي کشورهاست و از آن به عنوان قوي ترين عامل در توسعه ملي ياد مي شود.

۱۳ آذر ۱۳۹۸

سفر زمینی به عتبات رسما متوقف شد+سند

سفر زمینی به عتبات که بر اساس زمان اعزام کاروان‌ها قرار بود از روز گذشته آغاز شود، تا اطلاع ثانوی متوقف شد. بنابراین اعزام زمینی هیچ کاروانی چه به صورت رسمی و چه آزاد امکان‌پذیر نیست.

۱۲ آذر ۱۳۹۸

گزارش «رسالت» از تبین جایگاه سلبریتی‌ها در فضای سیاسی، اجتماعی كشور؛

کار ما بازی‌گری است شما بازی نخورید!

لغو معافيت مالياتي هنرمندان از پيش‌نويس اصلاح و ساماندهي معافيت‌هاي مالياتي که از سوي سازمان امور مالياتي پيشنهاد شد با انتقادهاي فراوان همراه بود.

۱۱ آذر ۱۳۹۸

روایت «رسالت» از پخش كلیپ انداختن نوجوان زباله‌گرد در سطل زباله

بیشعوری

بيشعوري، عنوان کتابي با مضمون طنز است که به «تجاوز حماقت‌آميز اما آگاهانه به حقوق ديگران» در عصر معاصر اشاره دارد، اما با کمال تاسف بايد گفت، اين طنز تلخ، گاهي در جامعه مصداق عيني دارد و ما حيران مانده ايم از اين همه حماقت و بيشعوري برخي از آدمها که نمي دانند جايگاه شوخي و خنده کجاست و اساسا وجدان و انسانيت چه معنايي دارد.

۱۱ آذر ۱۳۹۸

امیر داسارگر کارگردان«منطقه پرواز ممنوع» در گفت‌و‌گو با «رسالت»:

اكران سیار به موفقیت فیلم كمك كرد

فروش فيلم سينمايي «منطقه پرواز ممنوع» به کارگرداني امير داسارگر و تهيه‌کنندگي حامد بامروت نژاد از مرز يک ميليارد تومان گذشت. اين فروش با گذشت سه هفته از آغاز اکران و با وجود شرايط خاص حاکم بر سينماها رقم خورده است.

۱۰ آذر ۱۳۹۸

«رسالت» از کاهش 10درصدی بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش می‌دهد؛

تن نحیف فرهنگ، زیر تیغ دولت

در ميان همهمه مشکلات اقتصادي و کاهش بودجه بخش هاي مختلف کشور و نيز بي تدبيري دولت در نحوه مديريت پرداخت بسته حمايت معيشتي مردم، اينبار خبر از کاهش 10 درصدي بودجه بخش فرهنگي کشور در سال آينده نشان مي دهد که تن نحيف فرهنگ بازهم در سايه مديريت ناکارآمد مالي کشور ضعيف تر از گذشته در مسير پرپيچ و خم خود گام برخواهد داشت.

۰۶ آذر ۱۳۹۸

گزارش «رسالت» از برگزاری بیست‌و‌ششمین هفته کتاب و کتابخوانی کشور؛

گرد بی‌توجهی روی قفسه‌های کتاب

همه ما از اهميت کتاب خواندن و اوضاع نابه سامان سرانه مطالعه در کشور خبر داريم بر هيچ کدام از ما پوشيده نيست که با ورود به عصر تکنولوژي و مدرنيته، مردم به کوتاه خواندن عادت کرده و با آمدن تلفن هاي هوشمند کمتر کسي زمان خود را در ترافيک و يا مسيرهاي روزانه صرف خواندن کتاب، روزنامه، مجله و ... مي کند.

۰۶ آذر ۱۳۹۸

گزارش «رسالت» از افتتاحیه پنجمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی؛

علوم انسانی اسلامی مولود آزاداندیشی است

پنجمين کنگره علوم انساني اسلامي صبح ديروز در سالن خورشيد همايش‌هاي سازمان صداوسيما با حضور رئيس قوه قضائيه، معاون علمي و فناوري رئيس‌جمهور،رئيس شوراي سياستگذاري مجمع عالي علوم انساني اسلامي، دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي، غلامعلي حداد عادل رئيس شوراي تحول و ارتقاء علوم انساني و ديگر اساتيد حوزه و دانشگاه مرتبط با علوم انساني اسلامي برگزار شد.

۰۴ آذر ۱۳۹۸

آیت‌الله رئیسی: علوم غربی، فاقد اخلاق و معنویت است

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه علوم غربی فاقد اخلاق و معنویت است، گفت: اگر علم در جهت قدرت و ثروت و بدون معنویت، اخلاق و عدالت باشد، نتیجه آن، دانش تولید کلاهک هسته‌ای، مواد مخدر، ظلم و ستم به ملت‌ها و از بین بردن حقوق انسان‌هاست.

۰۳ آذر ۱۳۹۸

«رسالت» از آغاز پنجمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی گزارش می‌دهد؛

ضرورت تحول در علوم انسانی اسلامی

تحول در علوم انساني همواره يکي از مطالبات جدي اساتيد و دانشجويان کشور در طول ۳۵ سال اخير و از جمله تأکيدات اصولي امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامي به شمار رفته است.

۰۳ آذر ۱۳۹۸

گزارش «رسالت» از مراسم بزرگداشت ارکستر جنگ

سازهای خاکی دوباره کوک شدند

تجليل از نوازندگان ارکستر سمفونيک تهران در دوران دفاع مقدس به همت بنياد فرهنگي هنري رودکي با عنوان ويژه برنامه «بزرگداشت موسيقي جنگ» در تالار وحدت تهران برگزار شد.

۰۲ آذر ۱۳۹۸

«رسالت» در گفت‌و‌گو با کوشکی، تبعات ضعف استراتژی رسانه‌ای دولت را بررسی می‌کند؛

رسانه‌ها نامحرم در تصمیمات دولت

شوک حاصل از خبر افزايش سه برابري قیمت بنزين چنان فضاي جامعه را به هم ريخت که بعد از گذشت چند روز از آن هنوز شاهد تبعات امنيتي و اجتماعي آن در سراسر کشور هستيم و احتمالا فضاي اقتصادي کشور را نيز تحت تأثير قرار خواهد داد.

۲۸ آبان ۱۳۹۸

گزارش ميدانی «رسالت» از اکران خصوصی فيلم «منطقه پرواز ممنوع»

نور، صدا، يک تصوير عالی

قرار است به سينما برويم و يک فيلم براي گروه سني کودک و نوجوان ببينيم. وارد سالن سينما که مي شوي تعداد زيادي نوجوان که اکثرا هم پسر هستند نظر شما را به خود جلب مي کند.

۲۷ آبان ۱۳۹۸