اسلایدر | روزنامه رسالت
اظهارات متناقض و دردی که از مردم دوا نمی‌شود؛

زور دفترچه‌های بیمه به کرونا نمی‌رسد

اسفندماه که شیوع کرونا در ایران آغاز شد، هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد این بیماری مدت مدیدی مهمان ناخوانده ایرانی‌ها باشد، اما با گذر زمان، این ویروس سمج به بخشی از زندگی‌مان مبدل شد و دیگر گریزی از آن نداریم و نگرانی از ابتلا به این بیماری در کنار هزینه‌های بالای درمان آن ازجمله دغدغه‌های ما  در مواجهه با غولی میکروسکوپی است.بنابراین ورای نگرانی‌هایی که درباره آمار رو به فزونی کرونا وجود دارد، ترس از هزینه‌های گزاف این بیماری عجیب‌وغریب هم رهایمان نمی‌کند.

۰۵ مهر ۱۳۹۹

گزارشی از یک مصوبه مهم مجلس یازدهم؛

خیز بهارستان برای جهش تولید و تأمین مسکن

خانه ملت برای رفع مشکلات ریزودرشت مردم در حال تکاپوست؛ مشکلاتی که بخش عمده‌ای از آن محصول بی‌تدبیری‌هاست، اما به‌پای تحریم‌ها نوشته می‌شود، آن‌هم تحریم‌هایی که بنا بود بالمره لغو شود، ولی نه‌تنها لغو نشد که تشدید هم شد.حال، وکلای ملت در تلاش هستند تا بار برزمین‌مانده هفت‌ساله را به‌دوش بگیرند. 

۰۲ مهر ۱۳۹۹

سهم تأثیر مدارس غیردولتی در عدم توفیق مدارس دولتی واکاوی شد؛

نکته کنکوری عدالت آموزشی

تا بوده همین بوده، جای تعجب هم ندارد که در بر پاشنه تبعیض بچرخد و مدارس خاص به‌رسم همیشه، گوی رتبه‌های برتر را از سایر همتایان خود بربایند و فخرش را به عالم و آدم بفروشند. این رخداد به ناگهان حادث نشده افت شاخص‌های کیفی همواره دانش‌آموزان مدارس دولتی را در رقابتی نابرابر به حاشیه رانده و کوشش دولت برای ارزان‌تر تمام شدن اداره آموزش‌وپرورش، ماحصل خود را در مخابره نتایج کنکور به‌روشنی نمایان کرده است.  

۰۱ مهر ۱۳۹۹

رهبرمعظم انقلاب در ارتباط تصویری با پیشکسوتان دفاع مقدس تأکید کردند؛

دست تحریف در کمین دفاع مقدس است

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز  در ارتباط تصویری با مراسم تکریم و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، با اشاره به پیروزی درخشان و واضح ملت ایران در دفاع مقدس گفتند: این واقعیت، نتیجه رهبری و فرماندهی شگفت‌انگیز امام خمینی(ره)، حضور همه‌جانبه قشرهای مختلف مردم و اقدامات و ابتکارات عقلایی مدافعان اسلام و انقلاب در این حماسه تاریخی بود که باید مراقب تلاش دشمنان در تحریف واقعیات این قطعه از هویت برجسته ایرانیان باشیم.

۳۱ شهریور ۱۳۹۹

گزارشی از عدم همراهی اعضای شورای امنیت؛

انزوای حداکثری آمریکا

شنبه شب، موعد ۳۰ روزه برای تلاش آمریکا در راستای احیای قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان‌ملل‌ متحد علیه ایران به پایان رسید. واشنگتن این بار هم با دستان خالی شورای امنیت را ترک کرد. 

۳۰ شهریور ۱۳۹۹

گزارش«رسالت» از فعالیت رسمی سایت‌های قمار آنلاین؛

به شرط باخت

پیش‌بینی می‌کنید که «در فلان بازی فوتبال، اولین کارت زرد، اولین خطا، اولین تکل و اولین‌های دیگر را چه کسی یا بهتر است بگوییم چه تیمی دریافت می‌کند؟» پاسخ به این پرسش‌ها آسان نیست اما برای کسانی که رؤیای یک‌شبه پولدار شدن را در سر می‌پرورانند و در این روزهای کرونا زده کاروبارشان حسابی کساد است، این‌گونه شرط‌بندی‌ها بسیار فریبنده و وسوسه‌برانگیز است.

۲۹ شهریور ۱۳۹۹

افزایش آمار مبتلایان و جان‌باختگان کووید 19 براثر تسامح و تساهل سیاست‌گذاران؛

بازگشتِ طوفانی کرونا

این حرف دهان‌به‌دهان می‌چرخد که اوضاع بر وفق مراد نیست. چون ویروس، ساز خودش را می‌زند و راه خودش را می‌رود و حسابی مجال جولان یافته و مدام در حال تکثیر است. مدیریت بلاتکلیف ستاد ملی مبارزه با کرونا هم چه بی‌خیال و چه با خیال، چراغ راست را می‌زند و به چپ می‌پیچد، غافل از مرگ‌هایی که از رگ گردن به ما نزدیک‌ترند.

۲۸ شهریور ۱۳۹۹

قانون تسهیل ازدواج و عدم تشکیل صندوق اندوخته جوانان 15 ساله شد؛

بخت‌بسته ازدواج باز می‌شود؟

اگر با همین فرمان و روی همین خطی که هستیم برویم، دیگر کاهش بی‌سابقه ازدواج و سقوط رشد جمعیت به زیر یک‌درصد اتفاقی نادر نخواهد بود. حالا هم هرچه به عقب برمی گردیم و گذشته را با امروز مقایسه می‌کنیم، بیشتر حیران می‌مانیم از این‌که در طول یک‌دهه گذشته، افزایش خانواده‌های تک‌نفره به 8.5 درصد خانواده‌های کل کشور رسیده و ازدواج با کاهش ۴۰ درصدی روبه‌رو شده و حدود ۲ میلیون جوان در حال عبور از سن مناسب ازدواج هستند!

۲۶ شهریور ۱۳۹۹

جنجال پیرامون پارلمان اصلاحات بالا گرفت؛

عبور کارگزاران از رئیس دولت اصلاحات

حزب کارگزاران سازندگی و نسل جدید اصلاح‌طلب این روزها از تشکیل پارلمان اصلاحات سخن می‌گویند تا از این طریق هم موقعیت رئیس دولت اصلاحات شکسته شود و هم انقلاب فکر و عمل‌گرایانه در این جریان راحت‌تر تحقق یابد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۹

نگاهی به مواضع اخیر جو بایدن، نامزد حزب دموکرات آمریکا؛

بایدن مؤدب و باهوش در پی تحریم‌های هوشمندانه!

«جو بایدن» نامزد هم‌حزبی «باراک اوبامای» مؤدب! که دردناک‌ترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال و بخشی از صنعت هسته‌ای کشورمان را متوقف کرد، اخیرا در یادداشتی برای پایگاه اینترنتی شبکه خبری CNN از برنامه سه مرحله‌اى خود در قبال ایران، خبرداده و  ادعا کرده است، راه‌های هوشمندانه‌تری براى سختگیرى علیه ایران وجود دارد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۹

گزارشی از سناریوهای احتمالی روند نزولی آقایی دلار در آینده؛

پایان حکومت دلار نزدیک است؟

سال‌هاست سیطره دلار بر اقتصادجهانی سایه افکنده است و بسیاری از معادله‌های اقتصادی به آن وابسته است.

۲۳ شهریور ۱۳۹۹

در سایه نبود نظارت‌ها، امنیت شغلی صیادان بومی از دست رفت؛

صید «ترال» بلای جان صیادان

کشتی‌های ترال وابسته به سازمان شیلات و  ژن‌های خوب، آزادانه و حتی در مکان‌هایی کمتر از ۸ مایل در دریا حاضر می‌شوند و با خاموش کردن ردیاب خود و چراغ‌های کشتی، شباهنگام دست به غارت می‌زنند.

۲۲ شهریور ۱۳۹۹

آنچه بر سر میراث شور و شگفت انگیز آذربایجان آمد؛

وعده‌ها در دریاچه گندید

آقای رئیس‌جمهور سلام! بگذارید، بی‌مقدمه آغاز کنم. شما خود را زیست‌محیطی‌ترین دولت ایران پس از انقلاب نام نهاده‌اید. جای بسی شعف و شادمانی دارد که چنین لقب بامسمایی برگزیده‌اید، برازنده شما و دولت تان باد. اما از گفتن این سخن ابایی ندارم که بخشی از رأی خود را در دو انتخابات، مرهون «وعده احیای دریاچه ارومیه» هستید.

۲۲ شهریور ۱۳۹۹

راهبرد اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده واکاوی شد؛

حامیان روحانی درسودای ۱۴۰۰

جریان اصلاحات با از دست دادن پایگاه اجتماعی خود و با نگاه ماکیاولیستی درصدد تحت‌فشار قرار دادن شورای نگهبان و جلب آرای خاکستری است تا در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پیروز شود. 

۱۹ شهریور ۱۳۹۹

افزایش نجومی قیمت خودرو از کمبود قطعه تا سوداگری خودروسازان؛

مزرعه خودروهای سحرآمیز!

درحالی‌که طی روزهای اخیر شاهد جهش بی‌سابقه قیمت خودروهای ساخت داخل هستیم، سیاست خودروسازان برای بهره‌برداری از این افزایش قیمت موجب شد تا کارشناسان بازار خودرو این رویکرد را منفی تلقی کرده و آن را تنها دامن زدن به التهاب فعلی بازار تلقی کنند.

۱۸ شهریور ۱۳۹۹