اسلایدر | روزنامه رسالت
آرشیو : اسلایدر
گزارش «رسالت» پیرامون بازداشت و آزادی دانشمند ایرانی، پروفسور مسعود سلیمانی از سوی دولت آمریکا‌؛

دانشمند مظلوم بازگشت

خبر کوتاه بود و مسرت بخش. محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه در صفحه توئيتر خود نوشت: «بسيار خوشحالم که استاد دکتر مسعود سليماني و آقاي وانگ به‌زودي به خانواده هايشان ملحق مي شوند. از همه کساني که در اين امر دخيل بودند به‌ويژه دولت سوئيس قدرداني مي کنم.» 

۱۶ آذر ۱۳۹۸

بازخوانی«رسالت» از روند نامگذاری روز دانشجو و جریان دانشجویی اصیل از سال 32تا 98

مصادره ممنوع

۱۶ آذر، توسط کنفدراسيون دانشجويان ايراني خارج از کشور که مرکز اجتماع و مباحثه مخالفان حکومت پهلوي در خارج از ايران بود، روز دانشجو ناميده شده است و جاي هيچ گونه ترديدي نيست که روز دانشجو در تقويم آموزش عالي، ماهيت سياسي داشته و دارد

۱۶ آذر ۱۳۹۸

«رسالت» پيامدهای سخنان ضد‌و‌نقيض رئيس‌جمهور پیرامون مذاکره را بررسی می‌کند؛

خدا بیدارتان کند!

هنوز مدت زيادي از سخنراني هاي جالب رئيس جمهور کشورمان در استان ها نگذشته که حسن روحاني، صبح چهارشنبه در  بيست و ششمين همايش ملي بيمه و توسعه در برج ميلاد تهران از گفت‌وگوي تلفني با رئيس‌جمهور آمريکا روايت مي‌کند.

۱۳ آذر ۱۳۹۸

«رسالت» در گفت‌و‌گو با کارشناسان، پدیده کارتن‌خوابی را بررسی می‌کند؛

لالایی سرما

کارتن خوابي يک پديده و يک مسئله شهري بوده و به طور خاص در کلانشهرها محسوس است و در واقع آنچه تحت عنوان پديده کارتن خوابي در جوامع پديد آمده است، مولود معضل شايع تري با عنوان ولگردي يا همان بي خانماني است .

۱۲ آذر ۱۳۹۸

گزارش «رسالت» از تبین جایگاه سلبریتی‌ها در فضای سیاسی، اجتماعی كشور؛

کار ما بازی‌گری است شما بازی نخورید!

لغو معافيت مالياتي هنرمندان از پيش‌نويس اصلاح و ساماندهي معافيت‌هاي مالياتي که از سوي سازمان امور مالياتي پيشنهاد شد با انتقادهاي فراوان همراه بود.

۱۱ آذر ۱۳۹۸

روایت «رسالت» از پخش كلیپ انداختن نوجوان زباله‌گرد در سطل زباله

بیشعوری

بيشعوري، عنوان کتابي با مضمون طنز است که به «تجاوز حماقت‌آميز اما آگاهانه به حقوق ديگران» در عصر معاصر اشاره دارد، اما با کمال تاسف بايد گفت، اين طنز تلخ، گاهي در جامعه مصداق عيني دارد و ما حيران مانده ايم از اين همه حماقت و بيشعوري برخي از آدمها که نمي دانند جايگاه شوخي و خنده کجاست و اساسا وجدان و انسانيت چه معنايي دارد.

۱۱ آذر ۱۳۹۸

«رسالت» دلایل ناكارآمدی مدیریت های شهری در مقابله با آلودگي هوای كلانشهرها را بررسي مي کند؛

نفس بی نفس

آسمان تهران از ابتداي امسال فقط 25 روز هواي پاک را به خود ديده است. اما اين روزها وضعيت آلودگي هوا به مرحله کشتار رسيده است و تهراني ها با دود و سياهي دست به گريبانند.

۰۹ آذر ۱۳۹۸

«رسالت» از کاستی‌های تصويب طرح رتبه‌بندی فرهنگيان در هيئت‌دولت گزارش می‌دهد؛

فرهنگیان در بند رتبه های ناهماهنگ

طي روزهاي گذشته، طرح رتبه بندي به تصويب هيئت دولت رسيد و وزير به فرهنگيان مژده داد، اعتبار رتبه‌بندي در لايحه گنجانده مي شود، اما اين طرح پرفراز و نشيب، به رغم گره خوردن با مباحث معيشتي جامعه فرهنگيان، نمي تواند گل لبخند را بر لبان آنان بنشاند.

۰۸ آذر ۱۳۹۸

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از بسیجیان:

پیروزی ملت ایران تضمین‌شده‌است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: یک توطئه‌ عمیقِ وسیعِ بسیار خطرناکی که آن‌ همه پول خرج آن شده بود و زحمت کشیده بودند که بتوانند در یک بزنگاهی این حرکت را انجام دهند، به‌وسیله‌ مردم نابود شد.

۰۶ آذر ۱۳۹۸

«رسالت» در گفت‌و‌گو با کارشناسان به اهمیت جایگاه تعاوني‌ها در اقتصاد کشور پرداخته است؛

تعاون علیه تحریم

بدون شک امروز توسعه اقتصادي، از مهم ترين مباحث و دغدغه هاي مسئولان و برنامه ريزان کشور است که پيرامون آن بحث و تبادل نظر صورت مي گيرد، چراکه کشور بدون داشتن رشد اقتصادي، راکد شده و حيات اقتصادي و حتي موجوديت خود را از دست مي دهد.

۰۵ آذر ۱۳۹۸

«رسالت» از حضور حماسی مردم نجیب تهران در حمايت از امنيت، آرامش و اقتدار کشور گزارش می‌دهد؛

معترض اما انقلابی

اجتماع بزرگ مردم تهران در حمايت از امنيت، آرامش و اقتدار کشور و محکوميت عده اي سوء استفاده گر و آشوب طلب از مسيرهاي چهارگانه به سمت ميدان انقلاب اسلامي برگزار شد.

۰۴ آذر ۱۳۹۸

«رسالت» از شبهات واريز کمک هاي معيشتي گزارش مي دهد؛

يارانه آمد

سهميه‌بندي بنزين، طرحي که ايرادات بسياري به اجراي آن وارد است اين روزها بازهم به دغدغه بسياري از افراد تبديل‌شده است. پس از سهميه‌بندي و افزايش قيمت بنزين آزاد قرار بر اين بود که به 60 ميليون نفر از افراد، کمک‌هاي معيشتي پرداخت کنند که بنا بر اعلام سازمان برنامه‌وبودجه در هر مرحله براي 20 ميليون نفر واريز شد.

۰۴ آذر ۱۳۹۸

گزارش «رسالت» از اما و اگر‌های تحقق وعده دولت، پیرامون ثبات قیمت‌ها پس از افزایش بهای بنزین

نگرانی از گرانی

از همان ابتداي اجراي طرح افزايش قيمت بنزين و رشد ۲۰۰ درصدي قيمت بنزين آزاد و تعيين سهميه خودروهاي سواري به ميزان ۶۰ ليتر، اغلب واکنش هاي مردم و کارشناسان، بيش از‌آن که به خود نرخ بنزين محدود شود، پيرامون اين مسئله بود که تجربه قبلي نشان داده در کشور ما، معمولا افزايش قيمت بنزين منجر به افزايش هزينه ساير کالاها و خدمات مي شود

۰۳ آذر ۱۳۹۸

گزارش تحلیلی «رسالت» از اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه آمریکا

التماس فتنه

اتفاقات روزهاي اخير که پس از تصميم سران سه قوه درخصوص افزايش قيمت بنزين در کشور به وقوع پيوست ضمن اينکه اثرات و تبعات منفي از رفتارها و عملکرد اشرار و معاندان نظام را در تخريب اموال عمومي و بيت المال به دنبال داشت

۰۲ آذر ۱۳۹۸

علی ربيعی مدعی شد مردم از پیش‌در ارتباط با گرانی بنزین اقناع شده بودند اما دقت نداشتند؛

اقناع عباد

با گذشت چند روز از اعلام نرخ هاي جديد بنزين و فروکش کردن برخي ناآرامي ها، سخنگوي دولت، به جاي آن که در مقام عذرخواهي ظاهر شده و توضيح دهد که چرا طرحي با اين درجه از اهميت، اين قدر ضعيف اطلاع رساني شده است، طلبکارانه گفته است که «ما از پيش اقناع کرده بوديم» و اضافه کرده که «تعجب مي کنم که چطور برخي بزرگان انتقاد مي کنند»

۳۰ آبان ۱۳۹۸