سرمقاله | روزنامه رسالت

زوال غرب و فروپاشی آمریكا

57 سال است از قیام تاریخی 15 خرداد می‌گذرد. هنوز فریادهای ملت ایران در این قیام، تازه و در گوش تاریخ شنیده می‌شود. «یا مرگ یا خمینی»، «یا مرگ یا خمینی»

۱۲ خرداد ۱۳۹۹

چه زمانی توقعات را بالا بردیم؟

اولین نطق رسمی رئیس مجلس یازدهم، رویکردهای این مجلس را بر مبنای نقشه راه ترسیم‌شده در پیام مقام معظم رهبری تبیین کرد. شفاف‌سازی، هوشمندسازی، مردمی‌سازی و کارآمدسازی، چهار رویکرد اصلی در تحول مجلس، تعریف شد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹

فصل جدید تقنین در گام دوم

چهارشنبه گذشته با پیام رهبری معظم انقلاب فصل جدیدی از قانون‌گذاری، نظارت و تعامل قوا برای كارآمدی بیشتر نظام شكل گرفت.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹

مجلس پاکدست و امانتدار در رأس امور است

مجلس یازدهم، رسما آغاز به کار کرد و به‌زودی با گذشتن از مرحله تعیین رئیس و انتخاب سایر صاحب‌منصبان، به تقنین و نظارت خواهد رسید. پیام روز گذشته مقام معظم رهبری به مناسبت افتتاح و مسائل پیرامون مجلس حاوی نکاتی است که از چند منظر می‌توان به آن‌ها نگریست.

۰۷ خرداد ۱۳۹۹

راه پیروزی دقیقا همین است

نفتکش‌های ایرانی یکی پس از دیگری وارد کاراکاس می‌شوند.  موفقیت بزرگ جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با تحریم‌های یک‌جانبه و ظالمانه آمریکا، مولد تحلیل‌ها و حتی منازعات رسانه‌ای گسترده‌ای در غرب بوده است.

۰۶ خرداد ۱۳۹۹

رسانه انقلابی ماله‌کش خرابکاری‌ها نیست

خوزستان باشد و حاصلخیزی و نفتخیزی و آبخیزی، آن‌وقت، مردمان نجیبش را با بی‌کفایتی، ناراضی کنیم و به اعتراض واداریم؟! بهاری را خزان کنیم که چرا آب خواستید؟ 

۰۶ خرداد ۱۳۹۹

مسجدالاقصی، صحن حاج قاسم

در سال‌های اخیر، سران رژیم جعلی صهیونیستی، بارها از آمریکا درخواست کمک و تشدید فشار علیه ایران و سایر اجزای جبهه مقاومت کرده‌اند و کارشناسان حسابگر آمریکایی نیز، همواره دولت این کشور را از ورود به مخمصه‌ای بی‌بازگشت بازداشته‌اند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

جاده یک‌طرفه پیرسالی

ایران اسلامی، در برخی بخش‌های سیاست‌های کنترل جمعیت، رکورددار است و این خبر خوبی نیست. متأسفانه حتی از چند سال پیش که از اشتباه راهبردی در تداوم طرح مهار جمعیت خبر داده شد، هنوز هم‌روند کاهشی در برخی حوزه‌ها ادامه دارد.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

تحدید خاتمی اشتباه بود

هفته گذشته، جلسه آنلاین بنیاد باران برگزار شد که البته بیشتر محملی برای صدور پیام ویدئویی رئیس‌جمهور دوره اصلاحات خطاب به سیاسیون و عموم مردم بود.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

اوایل روز و عالم خواب‌زدگی

گاهی صفحه روزنامه، خبر سراسریِ صداوسیما، صفحه اول خبرگزاری و پایگاه‌های خبری را این‌گونه می‌بینم که در آن‌ها چند خبر منفی و چند خبر مثبت و امیدوارکننده وجود دارد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

رمزگشایی از سکوت تسلیحاتی اروپا

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران طی یادداشتی در روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» تهدید کرده است که واشنگتن از هر گونه ابزاری برای بازگشت تحریم‌های تسلیحاتی ایران در پاییز امسال استفاده خواهد کرد.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

رؤیای آمریکایی

19 سال پیش، ارتش آمریکا به افغانستان حمله کرد، کشوری که سال‌ها از دخالت خارجی و جنگ داخلی رنج می‌برد، مقاومت چندانی نداشت، حتی نوشته‌اند که در برخی نقاط، از ارتش آمریکا استقبال شد و کمی بعدتر که سازوکارهای قانونی و ظاهرا مردمی شکل گرفت.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

مسئله پراید نیست!

برکناری گازانبری وزیر صمت، هرچند مسئله چندان مؤثر و قابل‌اعتنایی در اقتصاد کشور نیست، اما نماد روشنی از یک وضعیت است.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹