ویژه | روزنامه رسالت
تمایل افراد در گروه‌های سنی ۲۰ تا ۳۵ ساله برای ازدواج بیشتر از سایر گروه‌های سنی است؛

صدای خاموش تجرد قطعی

افزایش سن ازدواج، تجرد قطعی و شکل‌گیری خانوارهای تک نفره و رشد نرخ طلاق زنگ خطری برای جامعه به شمار می‌رود و نشان می‌دهد مفهوم پایداری در روابط بین فردی و خانواده دستخوش تغییر و تحول شده است که مصداق بارز این تغییرات،  تجرد قطعی است

۱۵ مرداد ۱۳۹۹

دل نوشته‌های همکاران روزنامه «رسالت» برای روز خبرنگار سال 99

نگاشتن به امید التیام

روز خبرنگار سال 99 با انبوهی از مشکلات و دغدغه‌های اهالی رسانه، به‌ویژه رسانه‌های مکتوب از راه رسید و حالا که به یک سال گذشته نگاه می‌کنیم، بیش از همیشه به‌سختی های کار روزنامه‌نگاری پی می‌بریم.

۱۵ مرداد ۱۳۹۹

بررسی دلایل لزوم بهره‌مندی از سیره عملی امیرالمؤمنین علیه‌السلام

شناخت الگوی علوی لازمه جامعه امروز

آموزه‌های علوی و سیره عملی امیرالمؤمنین علیه‌السلام ازجمله موضوعاتی است که در دهه ولایت باید بیش از همیشه به آن توجه شود.

۱۵ مرداد ۱۳۹۹

«رسالت» از دلایل شکل‌گیری رکود در آمریکا گزارش می‌دهد؛

خواب عمیق اقتصاد آمریکا

کشتی اقتصاد آمریکا که بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین اقتصاد در میان همه کشورهای جهان محسوب می‌شود، ماه‌هاست به‌گل‌نشسته است به‌طوری‌که اداره ملی تحقیق اقتصادی آمریکا اعلام کرده اقتصاد این کشور به‌طور رسمی وارد رکود شده است.

۱۵ مرداد ۱۳۹۹

عباس‌زاده امامی نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس:

افزایش ظرفیت منطقه در حوزه گردشگری نیازمند اقدامات زیربنایی است

حسین عباس‌زاده امامی، نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح مشکلات حوزه انتخابیه خود به «رسالت» گفت: حوزه انتخابی ما بسیار گسترده است.

۱۵ مرداد ۱۳۹۹

محمدرضا دشتی اردکانی، رئیس فراکسیون گردشگری مجلس:

برای ایجاد منطقه گردشگری پایدار برنامه‌ریزی می‌کنیم

محمدرضا دشتی اردکانی، رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری و توسعه آن گفت: «امروزه صنعت گردشگری به عنوان یکی از مهم‌ترین صنایع جهان، نقش عمده‌ای در بهبود وضعیت و توسعه اقتصادی کشور دارد و از طرف تمام متخصصان دنیا مورد توجه قرار گرفته است. تاثیر اقتصادی این صنعت بسیار قابل ملاحظه بوده و حدود ۷ درصد از سرمایه جهان را در بر دارد.»

۱۴ مرداد ۱۳۹۹

احمد نادری، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری:

ویروس کرونا می‌تواند فرصتی برای حذف کنکور باشد

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در تشریح جلسه یک شنبه، 12 مردادماه مجلس در مورد تعویق کنکور سراسری بیان کرد: در این جلسه با وزرای بهداشت، علوم ، ورزش و جوانان در مورد تعویق یا برگزاری کنکور به نتیجه نهایی نرسیدیم اما به دلیل شیوع روزافزون ویروس کرونا ما معتقد بودیم و هستیم که کنکور باید به تعویق بیفتد. 

۱۴ مرداد ۱۳۹۹

داوطلبان در بلاتکلیفی به سر می‌برند؛

دور باطل برگزاری کنکور

داوطلبان كنكور همچنان بلاتکلیف‌اند. از گوشه و کنار خبر می‌رسد كه دستورالعمل‌های بهداشتی در آزمون دكتری به‌درستی اجرایی‌ نشده، هرچند گفته می‌شود، 70 درصد  داوطلبان كنكور دكتری از شرایط برگزاری این آزمون رضایت داشته‌اند اما عکس‌های منتشرشده از حوزه‌های برگزاری آزمون حکایت از تراکم بالای جمعیت و عدم استفاده تعدادی از داوطلبان از ماسک دارد.

۱۳ مرداد ۱۳۹۹

کمال حسین‌پور عضو کمیسیون عمران مجلس :

تزریق قطره‌چکانی مسکن متقاضیان را سیر نکرد

کمال حسین‌پور، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن بیان دلایل گرانی مسکن به طرح دوفوریتی «جهش تولید و تأمین مسکن» عنوان کرد: مشکل امروز مسکن، گرانی و تورم است و تمام این‌ها ناشی از عملکرد آقای آخوندی بوده است که در بدو ورود، مسکن مهر را به دلیل مسائل جناحی مزخرف خواند و هیچ اقدام و برآورد صحیحی از وضعیت مسکن نداشت. او هیچ پیش‌بینی نداشت که سال آینده چقدر تقاضا داریم و بر اساس آن باید چقدر عرضه داشته باشیم، بلکه گفت ما مسکن اضافی داریم!

۱۳ مرداد ۱۳۹۹

بررسی بیانات مقام معظم رهبری در گفت‌وگوی صباح زنگنه با «رسالت»:

مذاکره با آمریکا آب در هاون کوبیدن است

صباح زنگنه، کارشناس مسائل حقوق بین‌الملل و روابط دیپلماتیک در تشریح فرمایشات رهبر انقلاب حول محور مذاکره با آمریکا به« رسالت» می‌گوید: بیانات مقام معظم رهبری بیانگر برگی شفاف از تاریخ معاصر و تحولاتی که دراین‌عرصه رخ داده است، بود.

۱۲ مرداد ۱۳۹۹

بیماران هموفیلی نیازمند حمایت‌های رفاهی، اجتماعی و حقوقی مجلس و دولت؛

سکوت بیماران هموفیلی از رضایت نیست

تاروپود زندگی12 هزار نفر با درد و رنج درآمیخته و به دنبال فاکتور انعقادی گشتن و هراس از نیافتن، هراس از فرآورده‌های آلوده خونی، کابوس ایدز و هپاتیت، هراس از زمین خوردن در چاله‌های بی‌شمار شهر و صدها مصیبت دیگر با بیماران هموفیلی همراه است؛

۱۱ مرداد ۱۳۹۹

گزارش «رسالت» از تبعات عبور حجم نقدینگی از 2600 هزار میلیارد تومان؛

نقدینگی؛ تهدیدی که تبدیل به فرصت نشد

این روزها هر تحلیلگری که تلاش می‌کند نوسانات در بازارهای مختلف از بورس گرفته تا بازار ارز، سکه، طلا و مسکن را توضیح دهد، به یک عامل اصلی یا شاید بهتر است بگوییم به یک متهم ردیف اول اشاره دارد؛

۱۱ مرداد ۱۳۹۹

بررسی راه‌های برپایی مراسم عزاداری ماه محرم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی؛

دشمن خطیر، حقیرتر از حقیر

محرم که نزدیک می‌شود شهر حال و هوای دیگری به خود می‌گیرد. اقامه عزای سرور وسالار شهیدان می‌شود اولویت همه. باشکوه و باعزت. این اتفاق 1380 سال است که ادامه دارد و تا قیامت قیامت به لطف خون سرور جوانان اهل بهشت ادامه خواهد داشت.

۱۱ مرداد ۱۳۹۹

تحلیل «رسالت» از مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) 14؛

قدرت آتش سپاه

نیروی دریایی و نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) 14 را در نزدیکی مهمترین مسیر نفت جهان برگزار کرد. در این مرحله از رزمایش که در منطقه عمومی خلیج فارس و تنگه هرمز برگزار شد، یگان‌های موشکی، شناوری و پهپادی نیروی دریایی و یگان‌های موشکی، پهپاد و راداری نیروی هوافضای سپاه به اجرای عملیات پرداختند.

۰۹ مرداد ۱۳۹۹

عید قربان، روز ذبح منیّت‌ها برای پروردگار

عید قُربان از عیدهای بزرگ  مسلمانان در دهمین روز ماه ذی الحجه است. بنابر روایات اسلامی، در این روز خداوند به حضرت ابراهیم خلیل علیه‌السلام فرمان داد تا فرزندش اسماعیل علیه‌السلام را قربانی کند. ایشان اسماعیل را به قربانگاه بردند ولی جبرئیل همراه با قوچ یا گوسفند نازل شد و ابراهیم علیه‌السلام آن را به‌جای اسماعیل قربانی کردند.

۰۹ مرداد ۱۳۹۹