ویژه | روزنامه رسالت
آرشیو : سیاسی, ویژه

خطیب جمعه تهران: گران شدن بنزین تصمیمی است که دولت و مجلس گرفته‌اند

آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به اینکه گران شدن بنزین تصمیمی است که دولت و مجلس گرفته‌اند، گفت: این تصمیم نباید منجر به گرانی همه چیز در کشور شود.

۲۴ آبان ۱۳۹۸

آغاز سهمیه‌بندی بنزین همراه با افزایش یارانه‌ها

همزمان با اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران که آغاز سهمیه‌بندی بنزین و قیمت‌های جدید را اعلام کرد، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش 55 تا 205 هزار تومانی یارانه‌ها به ازای هر خانوار خبر داد.

۲۴ آبان ۱۳۹۸

«رسالت» تأثير تجمل‌گرايي مسئولان را بر مردم بررسي مي‌کند؛

کام تلخ مردم از اشرافی‌گری کارگزاران

زندگي اشرافي و تجملي، براي هيچ‌کس پسنديده نيست، اما وقتي کار به زندگي اشرافي مسئولان برسد، هيچ بهانه و توجيهي قابل قبول نيست.

۲۳ آبان ۱۳۹۸

«رسالت» بیانیه اخیر ضد ایرانی تروئیکای اروپا را بررسی می‌کند؛

واهمه اروپا نسبت به خروج ایران از برجام

سه کشور آلمان، فرانسه و انگليس (تروئيکاي اروپا) طي بيانيه‌اي مواضعشان را درباره اقدامات هسته‌اي اخير ايران به دنبال اجرايي شدن گام چهارم کاهش تعهدات برجامي بيان کردند.

۲۲ آبان ۱۳۹۸

«رسالت» به بررسی امکان تبدیل ایران به هاب ترانزیتی منطقه می‌پردازد؛

شاهراهی به‌نام ایران

قرار گرفتن ايران در مسير پنج کريدور اصلي ترانزيت و حمل ‌ونقل بين‌المللي و داشتن ساحل آبي و مرز خشکي گسترده، همچنين دسترسي به آب‌هاي آزاد و داشتن بنادري که پتانسيل قرار گرفتن بين 10 بندر بزرگ لجستيکي دنيا را دارا هستند

۲۱ آبان ۱۳۹۸

بررسی ثمرات سفرهای استانی دولتی‌ها در گفت‌وگو با«رسالت»:

دولت و سفرهای بی‌سوغات

حسن روحاني، رئيس جمهور کشورمان صبح امروز در سفر به استان يزد، در جمع مردم اين استان سخنراني خواهد کرد. در اين سفر تعدادي از وزرا و معاون اول وي حضور خواهند داشت.

۱۹ آبان ۱۳۹۸

محمدباقر قاليباف، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در برنامه دستخط مطرح کرد

قشر خاکستری نداریم

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه مردم در اسفندماه افرادي را به مجلس بفرستند که دغدغه آنها را داشته باشند، گفت: بايد در اسفندماه درست گام برداريم.

۱۸ آبان ۱۳۹۸

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی در گفت‌و‌گو با «رسالت» تشریح کرد؛

حذف قوانین تاریخ مصرف گذشته مالیاتی

بر اساس گفته چند باره مسئولان، انباشت قوانين در کشور به سطح بسيار بالايي رسيده است، تا جايي‌که همين موضوع باعث شد تا موضوع تنقيح قوانين و مقررات به عنوان اقدامي بنيادي در بسياري از سازمان‌ها و نهادها مطرح شود.

۱۴ آبان ۱۳۹۸

«رسالت» دلایل دستکاری در تاریخ تولد نوزادان را بررسی می‌کند؛

بهای رُندی

اين روزها تب تاريخ تولد رند يا تاريخ تولد لاکچري بالا رفته به خصوص که به تازگي تاريخ 8/8/98 را پشت سر گذاشته‌ايم و بسياري از خانواده‌ها اصرار بر انجام زايمان در اين تاريخ داشته‌اند.

۱۳ آبان ۱۳۹۸

«رسالت» در گفت‌و‌گو با صاحب‌نظران از تبعات برگزاری جشن‌های غربی در فرهنگ ایرانی می‌گوید؛

شبیخون هالوین

برگزاري مناسبت‌هاي فرهنگي در هر قوم و ملتي سبقه‌اي طولاني داشته و براساس باورها و نظرات مردم هر دياري شکل مي‌گيرد. آداب و رسوم و خرده فرهنگ‌ها در بين جوامع مختلف هرکدام به فراخور اعتقادات و آيين آن مرز و بوم تعريف شده و لزوما نمي‌تواند مورد قبول همگان قرار گيرد.

۱۱ آبان ۱۳۹۸

«رسالت» در گفت‌و‌گو با صاحب‌نظران، موضوع به‌كارگیری پرستاران خارجی را بررسی می‌کند؛

پرستاران وارداتی!

بحث بر سر معادلات و نامعادلات راديکال و قدر مطلق و پيچيدگي‌هاي آن نيست، بلکه کشمکشي ساده و قابل فهم بر سر اعمال رفتارهاي دوگانه‌اي است که سيستم وزارت بهداشت مسبب آن بوده است

۰۵ آبان ۱۳۹۸

«رسالت» گرانی دوباره لبنیات را پیگیری می‌کند؛

قد کشیدن چند باره قیمت لبنیات

نيمي از سال گذشت و نيمي از سال است که سرمان را با افزايش نرخ‌هاي پي‌درپي گرم کرده‌اند،‌ آن‌قدر گرم که در تابستان و زمستان سوختيم.

۰۱ آبان ۱۳۹۸