ویژه | روزنامه رسالت
بررسی دلایل بالارفتن نرخ تورم در کالاهای اساسی در گفت و گوی «رسالت» با پورابراهیمی و صمصامی؛

اثر معکوس ارز دولتی بر سفره مردم

دولت بعد از بروز نوسانات نرخ ارز، ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای واردات انواع کالا در نظر گرفت، اما به تدریج این ارز تنها به کالا‌های اساسی اختصاص یافت تا با ارائه آن، افت قیمت کالا‌های‌اساسی را رقم بزند، اما قیمت های موجود در بازار حکایت از آن دارد که قیمت کالا‌های اساسی با وجود دریافت ارز دولتی، نه تنها افتی نداشته، بلکه در بسیاری موارد افزایش شدیدی را نیز نشان می‌‌دهد

۱۷ خرداد ۱۳۹۹

« رسالت» از مطالبات بر زمین‌مانده پرستاران و روزهای دشوار کرونایی گزارش می‌دهد؛

۱۰۰روز نبرد مظلومانه

همان روزی که ویروس عجیب‌وغریب کرونا پایش را از گلیمش درازتر کرد، دوران سخت و طاقت‌فرسای مدافعان سلامت آغاز شد و هنوز هم این شرایط ادامه دارد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹

چرا جنگل‌ها و مراتع می‌سوزند؟

بی‌تدبیری‌ها جان درختان را می‌ستاند

نبرد آتش با دستان خالی ادامه دارد؛ چندین روز است که بکرترین مناطق جنگلی کشور در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، خوزستان و بوشهر در شعله سوء مدیریت و کمبود امکانات خاکستر شده و بالگرد اعزامی به خائیز در عصر جمعه به جای اطفای حریق، نیروها و تجهیزات را منتقل و به بهانه این‌که سوختش پایان یافته به آشیانه بازگشته است. 

۱۲ خرداد ۱۳۹۹

بررسی تبعات آزاد سازی سهام عدالت در بورس؛

سهام به عدالت رسید؟

انتظار دارندگان سهام عدالت بعد از گذشت ۱۵ سال از واگذاری آن با دستور مقام معظم رهبری به سررسید و آزادسازی سهام عدالت از روز چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه کلید خورد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹

روند شکل‌گیری سکونتگاه‌های غیررسمی و چگونگی تدوین سیاست‌های لازم برای ساخت مسکن؛

حاشیه در حاشیه

هراس از  آوارگی و سردرگمی در غربت و فقدان امنیت اجتماعی هم نتوانست از پدیدار شدن در حاشیه شهرهای بزرگ بازداردشان.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نگاهی به ثبت‌نام برای شرکت در قرعه‌کشی محصولات ایران‌خودرو و سایپا؛

بخت‌آزمایی خودرویی!

ثبت‌نام برای شرکت در قرعه‌کشی ۲۵ هزار دستگاه خودرو شامل ۱۵ هزار دستگاه خودروهای گروه صنعتی ایران‌خودرو و ۱۰ هزار دستگاه خودروهای تولیدی گروه خودروسازی سایپا، از ساعت اولیه صبح دیروز آغاز و تا 14 خرداد ادامه دارد.

۰۸ خرداد ۱۳۹۹

بررسی آخرین وضعیت بازار سرمایه در گفت‌و گو با فرهنگ حسینی؛

بورس، ETF و سهام عدالت در یک قاب

بورس در ماه‌های پایانی سال قبل و فروردین و اردیبهشت امسال به عرصه‌ای مورد اعتماد برای سرمایه‌گذاری مردم تبدیل شد و سرمایه‌های خرد آن‌ها را به این سمت هدایت کرد. در نتیجه این اقبال و ورود سرمایه، شاخص بورس روند صعودی به خود گرفت.

۰۷ خرداد ۱۳۹۹

قالیباف: پیش‌نیاز مجلس کارآمد تحول از درون است

منتخب تهران در مجلس گفت: داشتن مجلس قوی، کارآمد و انقلابی نیازمند این است که در وهله نخست در درون خود مجلس این تحول به دست یکایک ما صورت بگیرد؛ این کار یک فرد و گروه نیست بلکه به تک‌تک هم نیاز وجود دارد.

۰۶ خرداد ۱۳۹۹

روایتی از متفاوت‌ترین روز قدس 40 سال اخیر ؛

القدس لنا

روز قدس امسال متفاوت‌ترین روز قدس 40 سال اخیر به شمار می‌رود. درحالی‌که شیوع کرونا در آخرین فصل بهار کمی فروکش کرده اما متولیان حوزه سلامت کشور برای جلوگیری از فراگیری مجدد آن تصمیم گرفتند تا روز قدس بدون حضور فیزیکی مردم کشورمان برگزار شود

۰۱ خرداد ۱۳۹۹

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم و منتخب مجلس یازدهم تبیین کرد:

پنج آفت صنعت خودروسازی

«زمانی که خودروساز الزام قانونی پیدا کند به سمت تولید بهتر می‌رود. تاکنون از سمت شرکت‌های خودروساز  اراده‌ای برای ارتقا جایگاه خودروسازی وجود نداشته است.»

۰۱ خرداد ۱۳۹۹

بررسی شرایط اقتصادی حوزه فرهنگ و هنر کشور در گفت‌وگو با سجاد نوروزی؛

معیشت هنرمندان لنگ می زند

فضای کسب‌وکارها در ابتدای آخرین ماه بهار آرام‌آرام رونق گرفته و به‌جز چند نقطه قرمز، بخش‌های زیادی از کشور شاهد فعال شدن فعالیت‌های اقتصادی هستند و در این میان برخی حوزه‌ها از رونق بالاتری برخوردار بوده و برخی همچنان در همان وضعیت نخستین روزهای کرونا اوقات را در تعطیلی سپری می‌کنند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

راهکار‌‌های بهبود صنعت گردشگری در گفت‌وگو با پژوهشگر اقتصادی بررسی شد ؛

رونق گردشگری در سایه رشد اقتصادی

جامعه جهانی این روزها تنها درگیر یک بیماری نیست، بلکه درگیر پدیده‌ای  به نام ویروس کرونا است که تمامی صنایع و روابط جهانی را متأثر از خودساخته است. ازجمله این صنایع که به‌شدت تحت تأثیر ویروس کرونا  قرارگرفته ، صنعت گردشگری است؛

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

دلایل نازایی و چگونگی درمان آن و سهم زن و مرد در اختلال تولیدمثل؛

فصل ناباروری پایان نیافت

ناباروری در ایران همانند سایر نقاط جهان به همراه پیشرفت‌های مهندسی ژنتیک و توسعه دانش و آگاهی در زمینه زیست‌شناسی تولیدمثل به گسترش فزاینده درمان‌ این بیماری منجر شده.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

بررسی گزارش تحقیق و تفحص مجلس از دلایل ناکارآمدی دولت‌ها در مقابله با قاچاق ؛

جولان قاچاق با عدم نظارت

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  برای تحقیق و تفحص درباره سیاست‌های دولت در مقابله با قاچاق پس از دو سال بررسی، از سالانه 25 میلیارد دلار قاچاق خبر داد و عنوان کرد: بسیاری از نهادها برای مقابله با قاچاق همکاری نکرده‌اند. نمایندگان کمیسیون اقتصادی، این گزارش را روز دوشنبه مورخ  23  اردیبهشت در صحن علنی مجلس خوانده و با رأی موافق جهت ورود به قوه قضائیه ارجاع کردند.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹