ویژه | روزنامه رسالت
آرشیو : اجتماعی, ویژه
«رسالت» وضعیت کودکان کار را تحلیل می‌کند؛

آسیبی با هزار مسئول

عـادي شـدن مسـائلي کـه هـر کـدام في‌نفسه تکان‌دهنده، شــوکه کننده و دردآورنــد، ظاهرا بــه شايع‌ترين مکانيســم دفاعـي در مواجهـه بـا اين مسـائل بدل شـده اسـت، آن‌چنان کـه فجيع‌ترين و دردناک‌ترين پديده‌ها بعـد از چنـد روز ســروصداي قابــل پيش‌بيني، عــادي و بايگاني‌شده است

۰۱ بهمن ۱۳۹۸

«رسالت» عملیات موشکی علیه پایگاه عین‌الاسد و شکست هیمنه ابرقدرتی آمریکا را بررسی می‌کند

چشم آمریکا چگونه کور شد؟

5 روز پس از ترور سردار قاسم سليماني در اولين ساعات بامداد روز 18 دي 1398 نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در راستاي تفهيم خطوط قرمز امنيت ملي جمهوري اسلامي به دولت آمريکا عمليات هجومي موشکي را به پايگاه هوايي آمريکايي عين الاسد در کشور عراق ترتيب داد.هرچند علت اوليه اين عمليات، پاسخ به ترور ناجوانمردانه سپهبد شهيد قاسم سليماني و همراهانش بود اما درواقع علت‌هاي ديگري نيز وجود داشت.

۲۸ دی ۱۳۹۸

رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران: تشییع شهید سلیمانی وحمله موشکی به پایگاه آمریکا دو «یوم‌الله»است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: آن روزی که ده‌ها میلیون در ایران و صدها هزار نفر در بعضی کشورها به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان‌ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند از ایام الله است.

۲۷ دی ۱۳۹۸

«رسالت» مصائب سیل جنوب شرق کشور و بدون متولی ماندن بزرگ‌ترین نهاد امدادی کشور را واکاوی می‌کند؛

وضعیت هلال، «احمر» است!

سوگواري‌ها و حوادث ملي، مجال نمي‌دهند؛ شتابان از راه مي‌رسند و حواس آدم‌ها را به خود جلب مي‌کنند.

۲۵ دی ۱۳۹۸

«رسالت» ابعاد سقوط هواپیمای اوکراینی را بررسی می‌کند؛

سناریوهای اصابت موشک

پرواز ۷۵۲ تهران-کیف دقايقي پس از ترک فرودگاه امام خميني در جنوب تهران درحالي‌که آتش‌گرفته بود، سقوط کرد و تمامي ۱۷۶ سرنشين آن‌که اکثرا ايراني بودند، جان خود را از دست دادند .

۲۴ دی ۱۳۹۸

«رسالت» به بیان اثرات تحریم‌های جدید بر صنایع فولاد و فلز ایران می‌پردازد؛

تیغ تحریم، سر فولاد را نمی‌برد

طبق بيانيه وزارت خزانه‌داري آمريکا، دونالد ترامپ با صدور فرمان اجرايي صنايع فولاد، آهن، مس و آلومينيوم ايران را تحريم کرد. اين در حالي است که آمريکا ارديبهشت‌ماه امسال درآمد صادرات صنايع فلزي ايران را مورد تحريم قرار داده بود.

۲۳ دی ۱۳۹۸

دستور رهبر انقلاب اسلامی به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی:

لزوم پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی و مراقبت از عدم تکرار

در پي نتايج تحقيقات ستاد کل نيروهاي مسلح درباره سقوط هواپيماي مسافربري اوکرايني، رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي با ابراز همدردي عميق و مجدد با خانواده‌هاي داغدار، ستاد کل نيروهاي مسلح را مأمور پيگيري کوتاهي‌ها يا تقصيرهاي احتمالي در اين حادثه و مراقبت براي عدم امکان تکرار چنين سانحه‌اي کردند.

۲۱ دی ۱۳۹۸

«رسالت» به بررسی ابعاد انتقام سپاه پاسداران از تروریست‌های آمریکایی می‌پردازد؛

شمارش معکوس برای خروج آمریکا از غرب آسیا

ترور سردار سپهبد شهيد قاسم سليماني را مي‌توان بزرگترين خطاي راهبردي آمريکا در منطقه دانست که به دنبال آن بزرگترين پايگاه آمريکايي‌ها در عراق مورد حمله 13 موشک ايراني قرار گرفت و از آن مي‌توان به عنوان نخستين سيلي به صورت نماد استکبار ياد کرد.

۲۰ دی ۱۳۹۸

حاج‌علی‌اکبری در نماز جمعه تهران:

تشییع حاج قاسم، رفراندوم مقاومت بود

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه تشییع حاج قاسم رفراندومی برای مقاومت بودگفت: شهید سلیمانی سردار امنیت‌آفرین و صلح‌آفرین شد؛ امنیتی که حاصل مقاومت فعال است نه سازش و مذاکره.

۲۰ دی ۱۳۹۸

مرتضی نبوی، محمدکاظم انبارلویی و احمد توکلی از سی‌وپنج‌سالگی «رسالت» می‌گویند؛

باید مدیریت‌ها را به نسل جدید و نو بسپاریم

 امروز روزنامه «رسالت» وارد سي و پنجمين سال حيات خود مي شود در اين سال ها فراز و فرودهاي بسياري را تجربه کرده است. دراين ميان نقش نخستين افرادي که در اين مجموعه فعاليت داشته و از اتفاقات تلخ و شيرين آن خبر دارند مي تواند خواندني باشد. به همين  بهانه با بزرگان و پيشکسوتان اين روزنامه به گفت‌وگو پرداختيم.

۱۸ دی ۱۳۹۸