استان ها | روزنامه رسالت
آرشیو : استان ها

شمار نجات یافتگان حادثه انفجار تونل به ۵ نفر رسید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به انجام خدمات نجات در حادثه انفجار تونل در آزادراه تهران – شمال گفت: تاکنون پنج نفر از محبوس شدگان نجات یافتند.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

موکب‌های مستقر در مناطق سیل‌زده به ۱۸۵ موکب رسید

معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با اشاره به استقرار ۱۸۵ موکب در مناطق سیل‌زده از آمادگی ۶۷۰ موکب برای امدادرسانی خبر داد و گفت: روز گذشته بیش از ۴۱۴ هزار پرس غذا بین سیل‌زدگان‌ توزیع شد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۸

سپر انساني جوانان دهلاويه برابر سيلاب خوزستان

افسانه حقيقي

خبر كوتاه بود و تاثيرگذار؛ تصاوير هم كه به مدد خبر آمد، صحنه‌هاي زيبايي از ايثار و از خودگذشتگي جوانان ايران اسلامي مقابل چشم‌ها دلنوازي مي‌كرد. از ساعاتي پيش که سيلاب خروشان کرخه از هر طرف به روستاي دهلاويه هجوم آورد، جوانان اين روستا صحنه عجيب و کم‌نظيري را با اراده و مقاومت خود ترسيم […]

۲۳ فروردین ۱۳۹۸

رسالت آخرين وضعيت سيل در خوزستان را بررسي مي‌کند

خاطرات دفاع مقدس زنده شد

سيل دست بردار نيست و هنوز خطرات احتمالي آن بيخ گوش است. در اين ميان وضعيت خوزستان بحراني گزارش شده است. در تازه ترين خبرها آمده است که سيلاب رها شده از سد کرخه همچنان مناطق بيشتري از خوزستان را زيرآب برده و به ورودي اهواز رسيده است.

۱۹ فروردین ۱۳۹۸

رسالت علل وقوع سيل گسترده در ايران را بررسي مي‌کند؛

خود‌کرده را تدبير نيست!

باران آمد، باراني سيل آسا که بيش از همه نمايانگر خشم و انتقام طبيعت بود. وقتي بي رحمانه پوشش هاي گياهي را شخم زديم و اره‌هاي برقي، جنگل را ‌بريدند و لودرها و بولدوزرها، به جان حريم رودخانه افتادند و تا نيمي از سدهايمان را گل گرفته، بايد فکر اين روزها را مي کرديم.

۱۸ فروردین ۱۳۹۸

بحران فاضلاب در کمین اهواز

با وجود پایان بارندگی‌های شدید در چند روز اخیر ولی آورد بالای رودخانه کرخه، روستاها و شهرهای مسیر این رودخانه را همچنان به زیر آب می‌برد.

۱۸ فروردین ۱۳۹۸

رئیس قوه قضائیه در فرودگاه بین‌المللی گرگان:

خسارت سیل‌زدگان باید جبران شود

رئیس قوه قضائیه نسبت به جبران خسارت سیل‌زدگان و بر لزوم آسیب‌شناسی سیلاب در استان گلستان تاکید کرد.

۱۸ فروردین ۱۳۹۸

برپايي موکب‌هاي اربعين در لرستان و خوزستان جهت امدادرساني به سيل‌زدگان؛

خادمان اربعين در ميانه ميدان

بيست روز است که از آغاز بحران گسترده سيل در کشور مي گذرد بحراني که ۲۵ استان کشور را درگير کرده و از اين جهت در چند دهه اخير بي سابقه بوده است.

۱۷ فروردین ۱۳۹۸

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی:

هیأت‌های مذهبی کشور برای امدادرسانی پای کار آمدند

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: هیأت‌های مذهبی از سراسر کشور برای امدادرسانی به شهروندان پل‌دختری پای کار آمده‌اند.

۱۷ فروردین ۱۳۹۸

با رهاسازی آب از سد کرخه

دستور تخلیه ۶ شهر خوزستان صادر شد

در پی افزایش رهاسازی آب از سد کرخه، دستور تخلیه فوری شهرهای سوسنگرد، بستان، حمیدیه، کوت سیدنعیم ، رفیع و ابوحمیظه در استان خوزستان صادر شد.

۱۷ فروردین ۱۳۹۸

انسداد ۳۵ محور به دلیل سیلاب و شرایط جوی

بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌، ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.‌‌

۱۷ فروردین ۱۳۹۸

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

خسارت سیل در بخش کشاورزی جبران می شود

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تمامی تلاش مسئولان جهاد کشاورزی و دولت این است که خسارت بخش کشاورزی را هرچه سریعتر جبران کنند و بر این اساس تصمیمات خوبی نیز گرفته شده است.

۱۷ فروردین ۱۳۹۸