استان ها | روزنامه رسالت
در سفر یک روزه رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به قم اعلام شد؛

ایجاد ۲۳ هزار شغل جدید در استان قم

تفاهمنامه‌ای به ارزش ۳هزار میلیارد تومان بین ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری قم ، برای اجرای طرح‌های اشتغا‌لزایی ، احداث مسکن و احیای کارخانه‌های تعطیل‌شده امضا شد.

۱۳ اسفند ۱۳۹۹

لزوم اعمال قرنطینه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان

نگرانی‌های جهش‌یافته در خوزستان

پس از شیوع نوع جهش‌یافته ویروس انگلیسی، نبرد ما با کرونا وارد مرحله‌ای تازه شده و این ‌گونه جهش‌یافته آن‌چنان مجال جولان یافته  که رنگ کرونایی بسیاری از استان‌های کشور از آبی به زرد و نارنجی تغییر کرده است و خطر موج چهارم شیوع بیماری کل کشور را تهدید می‌کند.

۰۵ اسفند ۱۳۹۹

مرزهای شلمچه و چذابه تا یک هفته برای ورود مسافران بسته شود

استاندار خوزستان با بیان اینکه بر اساس گزارش ها و بررسی های صورت گرفته ورود گونه جهش یافته کرونا از عراق بوده است، گفت: هرچند ممکن است ریشه آن از کشور دیگری باشد از این رو به مدت یک هفته مرزهای شلمچه و چذابه برای ورود مسافر بسته شود.

۳۰ بهمن ۱۳۹۹

سفر استانی حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی به استان گیلان واکاوی شد؛

تیغ عدالت در خدمت استقلال اقتصادی

به زعم این قلم انقلاب ۵۷ که مهم‌ترین انقلاب عصر حاضر بود منجر به استقلال سیاسی شد، اما این رویه در استقلال اقتصادی محقق نشد به طوری که پیشرفت‌ها و شخصیت قابل احترام ملت ایران در عرصه‌های بین‌المللی مرهون همین استقلال سیاسی است، اما مع‌الأسف هرآنچه باعث رنجش مردم و فشار‌های این روز‌ها شده از ناحیه همین نداشتن استقلال اقتصادی است که اگر به آن جامه عمل پوشانده می‌شد شاید این روز‌ها کام مردم نه تلخی نشئت گرفته از معیشت که حلاوت ناشی از پیشرفت‌های علمی و سایر شئون مختلف را مزه می‌کرد.

۱۸ بهمن ۱۳۹۹

پرونده ۳۶۰۰۰ کولرگازی قاچاق همچنان باز است؛

خوزستان در‌انتظار حکم دستگاه قضا

شنیده‌ها حاکی از سفر رئیس قوه قضائیه به استان خوزستان برای پیگیری مطالبات حقوقی مردمی و احقاق حق دردمندان خوزستانی در آینده‌ای نزدیک است. 

۰۷ بهمن ۱۳۹۹

«رسالت» مشکلات ناشی از دپو پسماندهای شهرک سرب و روی زنجان را بررسی می‌کند؛

دفع پسماند «روی» بلای جان زنجانی‌ها

پسماندهای شهرک صنعتی سرب و روی زنجان که در زمره پسماندهای سمی و خطرناک قرار می‌گیرند، سال‌هاست مایه رنج‌جان‌مردمان این شهر شده است و  روزانه بیش از 2 هزار تن پسماند در این شهرک تولید می‌شود که از هنگام آغاز به کار آن طی 20 سال گذشته، در محوطه آن انبار شده است.

۰۵ بهمن ۱۳۹۹

گزارش « رسالت » از تبعات انتقال آب رودخانه‌ای در استان کرمان؛

« هلیل‌رود » مُرد ازبس‌که جان ندارد!

این روزها غصه بزرگ جنوب کرمانی‌ها، اجرای طرح انتقال آب از سرشاخه‌های « هلیل‌رود » به مرکز این استان است که معیشت و کشاورزی آنان را هدف گرفته و از قرار معلوم ،مقصود مجریان انتقال آب، این است که کام تشنه صنایع را سیراب سازند و البته ادعای رفع مشکل کمبود آب شرب مرکز استان، تنها دلیل‌تراشی بوده تا ساده و بی‌دردسر این طرح را اجرایی کنند.

۰۸ دی ۱۳۹۹

«رسالت» از مشکل دیرینه آب‌گرفتگی در اهواز گزارش می‌دهد؛

درد تکراری در دشت بلای ایران

همین‌که بارانی ببارد و زمین لبی تر کند، اهواز را «آب» فرامی‌گیرد و سرنخ این کلاف سردرگم به فقدان شبكه جمع‌آوری آب‌های سطحی می‌رسد که شهرداری بایستی این گره کور را به‌واسطه درآمدهای خود  و دریافت اعتبارات دولتی بگشاید، هرچند بعید به‌نظر می‌رسد این گره در شرایط حال حاضر با دندان هم باز شود، بااین‌همه نمی‌توان دست روی دست گذاشت و همانند تماشاگر  بر کمی‌ها و کاستی‌ها سرپوش نهاد.

۱۰ آذر ۱۳۹۹

محمد زارعی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

کمبود انسولین‌های مورد نیاز بیماران رفع می‌شود

برای رفع کمبود انسولین های مورد نیاز بیماران با جدیت تلاش می شود. انسولین‌های قلمی (نوورپید، لانتوس، توژئو، آپیدرا و لومیر) جزء ارزبر ترین داروهای مصرفی در ایران هستند.

۳۰ مهر ۱۳۹۹