وقتی شر ترامپ به آمریکا باز می گردد! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 81316
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۶:۳۹ |
یادداشت؛

وقتی شر ترامپ به آمریکا باز می گردد!

آغاز رسمی فعالیت‌های انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا برای حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری 2024، به مذاق بسیاری از جمهوری‌خواهان خوش نیامده است! ترامپ نمایش بسیارضعیفی در انتخابات میاندوره‌ای کنگره داشت و همین مسئله، وی را به سیاستمداری شکست‌خورده و حتی تاریخ مصرف گذشته در نزد بسیاری از رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه تبدیل کرده است.بااین‌حال، یکی از سناتورهای مطرح حزب جمهوری‌خواه یعنی لیندسی گراهام چنین نظری ندارد! او رسما حمایت خود را از حضور مجدد ترامپ در مسند قدرت اعلام کرده است. 
وقتی شر ترامپ به آمریکا باز می گردد!
محمد مهرعلی
آغاز رسمی فعالیت‌های انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا برای حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، به مذاق بسیاری از جمهوری‌خواهان خوش نیامده است! ترامپ نمایش بسیارضعیفی در انتخابات میاندوره‌ای کنگره داشت و همین مسئله، وی را به سیاستمداری شکست‌خورده و حتی تاریخ مصرف گذشته در نزد بسیاری از رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه تبدیل کرده است.بااین‌حال، یکی از سناتورهای مطرح حزب جمهوری‌خواه یعنی لیندسی گراهام چنین نظری ندارد! او رسما حمایت خود را از حضور مجدد ترامپ در مسند قدرت اعلام کرده است. 
سناتور ایالت کارولینای جنوبی با حمایت تمام‌قد از رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت که حزب جمهوری‌خواه آمریکا نمی‌تواند بدون دونالد ترامپ، سیاست‌های او را پیش ببرد.به نقل از بیزینس اینسایدر، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه ایالت کارولینای جنوبی می‌گوید که حزب جمهوری‌خواه بدون انتخاب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق این کشور در انتخابات سال ۲۰۲۴، نمی‌تواند ماحصل و منافع سیاست‌های او را برداشت کند.گراهام در جریان یک گردهمایی در کارزار انتخاباتی ترامپ در کارولینای جنوبی گفت: چندبار این حرف را شنیده‌اید؛ «ما سیاست‌های ترامپ را دوست داریم اما آدم جدیدی را می‌خواهیم؟»؛ بدون دونالد ترامپ، سیاست‌های ترامپ هم وجود ندارد.وی در ادامه، ترامپ را «قوی و قابل اطمینان» توصیف کرد و مدعی شد که رئیس‌جمهور سابق آمریکا جهان را به‌جای بهتری تبدیل کرد!
 هم‌اکنون در دنیای خطرناکی زندگی می‌کنیم. خبر خوب برای حزب جمهوری‌خواه این است که تا سال‌های سال بی‌شمار فرد مستعد خواهد آمد اما تنها یک دونالد ترامپ وجود دارد. و صادقانه می‌گویم، شما می‌توانید درباره سیاست‌های او حرف بزنید اما قادر به انجام کاری که او کرد، نیستید!
حمایت تمام‌قد گراهام از ترامپ با تأمل وی در نوامبر پارسال، تفاوت فاحشی دارد. پس‌ازآنکه ترامپ به‌طور رسمی اعلام کرد که نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا می‌شود، گراهام گفت که شکست دادن ترامپ «دشوار» است اما از او حمایت نکرد.بااین‌حال، گراهام سال‌ها است که متحد وفادار و دوآتشه ترامپ بوده است. چهل‌وپنجمین رئیس‌جمهور آمریکا برای سومین بار نامزد شده است. او در سال ۲۰۱۶ در رقابت با هیلاری کلینتون پیروز شد و در ۲۰۲۰ به جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا باخت.بااین‌حال در سال ۲۰۲۴ میلادی، عده زیادی از جمهوری‌خواهان دیگر قصد ندارند از وی به‌عنوان چهره انتخاباتی و نامزد نهایی خود در رقابت با دموکرات‌ها ( بایدن یا هریس) یاد کنند! نمایش ضعیف ترامپ در انتخابات میان‌دوره‌ای ( خصوصا در سنا ) در شکل‌گیری این باور که تاریخ‌مصرف سیاسی وی به اتمام رسیده، تأثیرگذار بوده است. 
در این میان، برخی چهره‌های سرشناس حزب جمهوری‌خواه مانند گراهام تلاش می‌کنند تا بازی را به سود ترامپ بازگردانند! در دوران ریاست جمهوری ترامپ، گراهام در مواردی نیز نتوانست انتقادات خود از رئیس‌جمهور جنجالی سابق آمریکا را کتمان کند! در زمان خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، لیندسی گراهام اصلی‌ترین مخالف ترامپ در کنگره بود. دونالد ترامپ به انتقادات گراهام، واکنش نشان داد. ترامپ در پیامی در توییتر نوشت، باور این‌که لیندس گراهام با حفظ جان سربازان و میلیاردها دلار مخالفت کند، سخت است.! 
اکنون ، گراهام قصد ندارد از ترامپ انتقاد کند! او به‌عنوان نیروی کمکی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ به میدان آمده است. شاید تصور و محاسبه گراهام برمبنای حضور دوباره رئیس‌جمهور سابق آمریکا در کاخ سفید شکل گرفته است! در این صورت،ممکن است گراهام مسند سناتوری را به‌صورت کامل رها کندو در کسوت وزیر امور خارجه یا حتی مشاور امنیت ملی دولت ترامپ وارد میدان شود. فراموش نکنیم که بسیاری از اعضای دولت ترامپ در صورت پیروزی مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری تغییرمی یابند .
نویسنده : محمد مهرعلی |
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.