۲۰ شغل مناسب برای نوجوانان - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 68787
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶ |

۲۰ شغل مناسب برای نوجوانان

بهترین شغل ها برای جوانان چیست؟ بدون شک این سوال یکی از رایج ترین سوالات والدین و حتی فرزندان است. درست است که تمام پدر و مادرها در سراسر دنیا سعی می کنند بهترین امکانات را برای فرزندان خود مهیا کنند تا آن ها هیچ کمبودی را احساس نکنند. ولی وقتی از یک رده سنی به بعد، هر فردی باید به دنبال یافتن و یادگیری شغلی باشد تا بتواند مستقل شود.
۲۰ شغل مناسب برای نوجوانان

بهترین شغل ها برای جوانان چیست؟ بدون شک این سوال یکی از رایج ترین سوالات والدین و حتی فرزندان است. درست است که تمام پدر و مادرها در سراسر دنیا سعی می کنند بهترین امکانات را برای فرزندان خود مهیا کنند تا آن ها هیچ کمبودی را احساس نکنند. ولی وقتی از یک رده سنی به بعد، هر فردی باید به دنبال یافتن و یادگیری شغلی باشد تا بتواند مستقل شود. تا قبل از آن، اغلب نوجوانان احساس می کنند که به هیچ شغل و منبع درآمدی نیاز ندارند. چرا که تمام نیازهای خود از قبیل خرید پوشاک و خوراک، صورتحساب های تلفن همراه، مخارج مدرسه و … را با پول تو جیبی هایی که از پدر و مادر می گیرند پرداخت می کنند.

اما از یک سنی به بعد تمام افراد دوست دارند مستقل شوند و به قول معروف، دستشان در جیب خودشان برود. به همین دلیل به دنبال بهترین شغل ها برای جوانان هستند. در واقع این افراد به دنبال کسب مهارت جدید و پولساز هستند تا بتوانند با اعتماد به نفس بالا وارد بازار کار شوند و به پیشرفت های دلخواه خود برسند. در این راستا باید بگوییم یکی از بهترین شغل ها برای جوانان، شغل و مهارت های فنی و حرفه ای است. چرا که این شغلها نه تنها در داخل کشور بلکه در سراسر دنیا ارزشمند است. در واقع اگر فردی بتواند مدرک یکی از مهارت های فنی و حرفه ای را از یک آموزشگاه معتبر دریافت کند، می تواند به مهاجرت و زندگی در کشور ایده آلش نیز برسد.

در واقع این شغلها علاوه بر درآمدزایی بالا، شغل های آینده دار و ارزشمندی نیز هستند که در سراسر دنیا به آن ها نیاز دارند. حال اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید میتوانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

بهترین شغل ها برای جوانان

آشنایی با لیست مهارت های فنی و حرفه ای

همان طور که اشاره نمودیم یافتن بهترین شغل برای پسران نوجوان، پیدا کردن مناسب ترین کار برای بچه ۱۲ ساله و یا آشنایی با شغل های پردرآمد برای نوجوانان به یکی از مهم ترین چالش های زندگی جوانان تبدیل شده است. در واقع آن ها علاقه دارند علاوه بر یادگیری یک مهارت و شغل، آن را ادامه دهند و به کسب درآمد برسند. به همین دلیل، بهترین شغل برای پسران که هم درآمدزا باشد و هم آن ها بتوانند در تمام زندگیشان روی این مهارت حساب باز کنند شغل های مهارتی فنی و حرفه ای است.

یکی از مهم ترین ویژگی های این شغل ها این است که برای شروع، اصلا به درآمد زیادی نیاز ندارند. یعنی جوانان و نوجوانان می توانند با کمترین هزینه، یک شغل پردرآمد برای خود دست و پا کنند. البته از آنجایی که این شغل ها تخصصی هستند نیاز به دانش و یادگیری مهارت های حرفه ای دارند. در این راستا در سراسر کشور آموزشگاه های فنی و حرفه ای زیادی راه اندازی شده اند که اقدام به آموزش انواع مهارت های فنی و حرفه ای نموده اند. انتخاب بهترین شغل ها برای جوانان

انتخاب بهترین شغل ها برای جوانان

مهارت های فنی و حرفه ای بهترین شغل ها برای جوانان و بهترین شغل برای پسران نوجوان می باشد. اما در قدم اول باید مهارت مورد نظر را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید از این مشاغل پولساز و درآمدزا، کسب درآمد کنید. از این رو شما باید در ابتدا بدانید به کدام شغل علاقه دارید. مطمئنا داشتن یک برنامه ریزی درست و اطلاعات اولیه دقیق به شما کمک می کند تا بهترین شغل و مهارت را برای خود انتخاب کنید.

خوشبختانه مشاغل فنی و حرفه ای از تنوع زیادی برخوردار هستند. همچنین در مناطق مختلف کشور، انواع این مهارت ها آموزش داده می شوند. لذا شما باید با توجه به سلیقه، استعداد، توانایی و بازار کار منطقه ی خود، بهترین شغل را انتخاب کنید. به عبارت دیگر، یافتن بهترین شغل ها برای جوانان، منوط به این موارد است.

نکته دیگری که در مورد شغل های فنی و حرفه ای وجود دارد عدم نیاز به سرمایه اولیه است. یعنی برای ورود به بازار کار،  نیازی نیست در همین ابتدا، مغازه و یا مکانی داشته باشید و یا تجهیزات اولیه را خریداری کنید. شما می توانید فعالیت خود را به صورت آنلاین و یا کار کردن به عنوان دستیار و شاگرد در سایر مغازه ها شروع کنید. بعد از این مرحله می توانید سرمایه لازم برای تاسیس یک مغازه و یا شرکت برای خود را فراهم کنید.

یکی دیگر از ویژگی های جالب شغل های فنی حرفه ای این است که در لیست مشاغل آن، کار برای پسر ۱۰ ساله، کار برای بچه ۱۲ ساله و به طور کلی، رنج سنی های مختلف وجود دارد. به عبارت دیگر، مشاغل فنی و حرفه ای، محدودیت سنی ندارند.

انتخاب بهترین شغل ها برای جوانان

مشاغل پولساز، بهترین شغل ها برای جوانان

بدون شک، یکی از بهترین شغل ها و معیارها برای انتخاب بهترین شغل ها برای جوانان، مشاغل پولساز است. خوشبختانه مشاغل فنی از پردرآمدترین مشاغل حال حاضر دنیا محسوب می شوند. حال شاید این سوال به ذهنتان خطور کند که کدام مشاغل فنی، پولسازترین مشاغل فنی هستند؟ به طور کلی، هر شغل و مهارتی که از بازار کار خوبی برخوردار باشد یک شغل فنی پولساز محسوب می شود. به همین دلیل است که می گوییم شغل و مهارتی را انتخاب کنید که در منطقه شما از بازار کار خوبی برخوردار است.

 تنها انتخاب یک رشته به این معنی نیست که شما بهترین شغل برای پسران نوجوان را انتخاب کرده اید. این تخصص، دانش و مهارت شما است که درآمد و پولساز بودن شغلتان را تعیین می کند. چرا که این شغل ها مهارتی هستند و تمام افراد و مشتریان به دنبال افرادی هستند که در شغل مورد نظر، متخصص و حرفه ای می باشند. بنابراین، در قدم اول باید مهارت خود را در زمینه شغلی خود، افزایش دهید.

بهترین شغل ها برای جوانان

لیست بهترین شغل ها برای جوانان

با توجه به افزایش استقبال جوانان و نوجوانان و همچنین وجود رشته ها و شغل های متنوع فنی و حرفه ای، ما نیز تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی بهترین و پولسازترین مشاغل فنی بپردازیم. برخی از این مشاغل به گونه ای هستند که افرادی که به دنبال کار برای پسر ۱۰ ساله و یا کار برای بچه ۱۲ ساله هستند هم می توانند در این لیست، شغلی مناسب برای آن ها انتخاب کنند.

از جمله بهترین شغل ها برای جوانان عبارتند از:

 • تعمیرات موبایل
 • تعمیرات لوازم خانگی
 • برق ساختمان
 • تعمیرات برد الکترونیکی
 • مکانیک خودرو
 • برق صنعتی
 • نصب و تعمیرات پکیج
 • تعمیرات کولرگازی
 • برق خودرو

بهترین شغل ها برای جوانان

آموزش تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات موبایل یکی از جدیدترین و بهترین شغل ها برای جوانان و همچنین جزء مشاغل فنی پردرامد ایران است. لذا اگر به دنبال کار برای بچه ۱۲ ساله و یا کار برای پسر ۱۰ ساله هستید این شغل فنی یکی از بی خطرترین و آینده دارترین مشاغل می باشد.

 همانطور که می دانید امروزه اغلب افراد با این دستگاه، کار می کنند. لذا در صورت بروز کوچکترین مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری باید به تعمیرکاران حرفه ای مراجعه کنند. تعمیرات موبایل یکی از زیر شاخه های تخصصی الکترونیک و تعمیرات است. در این رشته صفر تا صد تعمیرات انواع گوشی موبایل به صورت دوره های عملی و زیر نظر اساتید مجرب و حرفه ای در آموزشگاه های سراسر کشور، برگزار می شود.

دوره های تعمیرات موبایل به دو دسته تعمیرات سخت افزاری و تعمیرات نرم افزاری موبایل تقسیم می شود. در این دوره های آموزشی، تعمیرات انواع موبایل در برندها و سیستم عامل های مختلف اعم از اندروید و آیفون آموزش داده می شود. همچنین این دوره های آموزشی در کارگاه های کاملا مجهز به ابزار و تجهیزات تخصصی برگزار می شود تا کارآموزان بتوانند تمام جزئیات تعمیرات موبایل را به صورت عملی بیاموزند و با اعتماد به نفس بالا وارد بازار کار شوند.

بنابراین اگر می خواهید از مبتدی ترین تا پیشرفته ترین مباحث مرتبط به تعمیرات موبایل را بیاموزید. همچنین یک مدرک معتبر و بین المللی دریافت کنید. حتما به آموزشگاه های معتبر تعمیرات موبایل مراجعه نمایید. از جمله سرفصل های آموزشی این آموزشگاه ها شامل موارد زیر است:

 • آموزش تعمیرات تبلت
 • نحوه ویروس کشی نرم افزارهای مختلف
 • نحوه پیدا کردن کدهای مخفی نرم افزاری
 • نحوه ترمیم سریال گوشی و چگونگی باز کردن قفل موبایل
 • آموزش و معرفی انواع قطعات جدید و ارتقا یافته موبایل
 • آموزش و معرفی انواع قطعات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل
 • و …

تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیرات لوازم خانگی به دو بخش تعمیرات برد و تعمیرات مکانیکی تقسیم می شود. به دلیل اینکه اکثر قشر جامعه از این لوازم استفاده می کنند این شغل نیز یکی از پولسازترین و بهترین شغل ها برای جوانان می باشد. از این رو آموزشگاه های متعددی در سراسر کشور اقدام به برپایی دوره های آموزشی تعمیرات لوازم خانگی زیر نظر اساتید مجرب و حرفه ای و در آموزشگاه های مجهز به جدیدترین ابزارآلات روز دنیا نمودند.

مهم ترین هدف این آموزشگاه ها تسلط کامل کارآموزان روی مباحث تئوری و عملی این رشته است. در این شرایط کاراموزان می توانند با دانش کافی و مهارت بالا وارد بازار کار شوند. به همین دلیل، جامع ترین و کامل ترین دوره های آموزشی تعمیرات لوازم خانگی برای کارآموزان تدارک دیدند که از جمله آن ها می توان به تعمیرات تلویزیون، آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی، یخچال، جاروبرقی، مایکروفر و مایکروویو و … اشاره نمود.

همچنین سرفصل های دوره های آموزشی تعمیرات لوازم خانگی شامل موارد زیر است:

 • نحوه برطرف کردن خطاهای لوازم خانگی
 • آشنایی با انواع قطعات الکترونیکی و مکانیزم آن ها در مدار
 • نحوه عیب یابی منبع تغذیه خطی لوازم خانگی
 • عیب یابی و تعمیر قسمت های مختلف یخچال
 • عیب یابی و تعمیر برد خردکن ها
 • و …

برق ساختمان

یکی از پرطرفدارترین و بهترین شغل ها برای جوانان ، یادگیری برق ساختمان است. با توجه به بازار کار خوبی که این رشته دارد در حال حاضر جزء شغل های پردرآمد برای نوجوانان بشمار می رود. در این راستا آموزشگاه ها تمام استانداردهایی که یک کارآموز باید در این رشته بداند را به آنها آموزش می دهند. از این رو کارآموزان در این دوره ها تمام سرفصل های برق درجه ۲، نصب درب اتوماتیک، نصب دوربین های مدار بسته، سیمکشی های ساختمان، نصب دزدگیر و … را می آموزند.

با توجه به این موارد، سرفصل های مختلفی برای این کارآموزان ارائه می شود که عبارتند از:

 • آموزش برق مقدماتی و ملزومات برقی
 • نحوه نقشه خوانی با استفاده از جدیدترین متدها
 • نحوه طراحی و اجرای پروژه
 • نحوه محاسبه ارتفاع کلیدها، پریزها و چگونگی جاگذاری آنها
 • نحوه پلاک خوانی انواع کابل و سیم
 • نحوه نصب آیفون های صوتی و تصویری
 • نحوه نصب مدار اتاق خواب
 • نحوه نصب کلیدهای تک پل و دو پل و مداربندی آنها
 • و…

تعمیرات بردهای  الکترونیکی

برد الکترونیکی یکی از مهم ترین اجزای دستگاه های الکترونیکی است لذا یادگیری تعمیرات آن، یکی از بهترین شغل ها برای جوانان است. با توجه به اهمیت این قطعه، کوچکترین مشکلی در برد سبب اختلال در دستگاه می شود. لذا افراد در صورت بروز کوچک ترین مشکلی در این دستگاه ها باید به یک تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنند. بنابراین اگر به دنبال پولسازترین رشته فنی هستید تعمیرات برد الکترونیکی یکی از آن ها است.

در این راستا نیز آموزشگاه های مختلفی در سراسر کشور راه اندازی شده اند. این آموزشگاه ها دوره های آموزشی تعمیرات برد الکترونیکی را مجهزترین کارگاه ها و زیر نظر اساتید مجرب، برگزار می کنند. با توجه به پرکاربرد بودن این قطعه در دستگاه های الکترونیکی، این دوره یکی از پر متقاضی ترین دوره های آموزشی می باشد. از جمله دوره های آموزشی این رشته می توان به تعمیرات برد لوازم خانگی، تعمیرات برد صنعتی، تعمیرات برد کامپیوتر و موبایل، تعمیرات برد انواع سیستم های امنیتی و … اشاره نمود.

کلام آخر

با توجه به اهمیت شغل و یافتن بهترین شغل برای جوانان، یادگیری شغل های مهارتی فنی و حرفه ای به یکی از اولویت های جوانان و نوجوانان تبدیل شده است.  به همین دلیل این افراد به دنبال بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای برای آموزش شغل فنی مد نظر خود هستند. در این راستا مجموعه معتبر آموزشی فنی سازان با داشتن سال ها تجربه تخصصی در این زمینه و همچنین کارگاه های مجهز و اساتید حرفه ای یکی از بهترین گزینه های برای جوانان می باشد.

شماره تماس:

۰۹۴۱ ۰۲۱-۶۶۹۰   ۱۳۸۹ ۰۲۱-۶۶۹۰ 

 ۰۴۵۹ ۰۲۱-۶۶۴۷  ۳۴۰ ۰۹۳۵-۹۲۹۳

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.