۶۴ درصد از مردم جهان به عملکرد ترامپ اعتماد ندارند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 15403
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲ |
مؤسسه پیو:

۶۴ درصد از مردم جهان به عملکرد ترامپ اعتماد ندارند

طبق نتایج نظرسنجی مؤسسه «پیو»، 64 درصد از مردم سراسر جهان به عملکرد «دونالد ترامپ» در عرصه سیاست خارجی اعتماد ندارند.
۶۴ درصد از مردم جهان به عملکرد ترامپ اعتماد ندارند

طبق نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقاتی «پیو»، تقریباً دو نفر از هر سه نفر در ۳۲ کشور سراسر جهان یا همان ۶۴ درصد از مردم جهان، به عملکرد ترامپ در زمینه امور خارجی اعتماد ندارند.

بنا به گزارش وبگاه «هیل»، نتایج نظرسنجی فوق همچنین نشان داد که ۲۹ درصد از مردم جهان معتقدند که ترامپ در عرصه سیاست خارجی عملکرد درستی دارد.

طبق این گزارش،تقریباً نیمی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از فلسطین اشغالی، اوکراین، لهستان، نیجریه، کنیا، فیلیپین و هند، از عملکرد ترامپ رضایت داشتند.  

با اینحال، ۸۹ درصد از پاسخ دهندگان از مکزیک تأکید داشتند که به ترامپ اعتماد ندارند و ۷۵ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی در کشورهای غرب اروپا همچون اسپانیا، هلند، آلمان، سوئد و فرانسه نیز نظر مشابهی با مکزیک داشتند.

مؤسسه پیو همچنین در خصوص چندین سیاست خارجی خاص ترامپ از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی سؤال کرد و به این نتیجه رسید که ترامپ کمترین محبوبیت را در موضوع توافقات مربوط به تغییرات اقلیمی داشت به طوریکه ۶۶ درصد از شرکت‌کنندگان، خروج واشنگتن از توافق اقلیمی پاریس را اشتباه تلقی کردند و تنها ۱۴ درصد آن را تأیید می‌کردند.

مسئله دومی که ترامپ در آن از محبوبیت اندکی برخوردار بود، مسئله افزایش تعرفه کالاهای وارداتی آمریکا بود به طوریکه ۶۶ درصد از آن ناراضی و تنها ۱۸ درصد آن را تأیید کردند.

طبق این نظرسنجی، ۶۰ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی از ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک ناراضی بودند و تنها ۲۴ درصد از شرکت‌کنندگان آن را مورد تأیید قرار دادند.

این نظرسنجی همچنین به سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران اشاره کرد که در آن ۵۲ درصد از شرکت‌کنندگان از اقدام آمریکا در خروج یکجانبه از برجام ابراز نارضایتی کردند و تنها ۲۴ درصد از این اقدام ابراز خرسندی کردند.

در مسئله مربوط به کره شمالی، ۴۱ درصد از عملکرد ترامپ در قبال روابط میان آمریکا و کره شمالی ابراز رضایت کردند و ۳۶ درصد از آن ناراضی بودند.

نظرسنجی پیو در بین شرکت‌کنندگانی از کشو رهای مختلف و از طریق تماس تلفنی و مصاحبه‌های فردی انجام گرفت.

اخیراً‌ نیز در پی اقدام تروریستی واشنگتن در به شهادت رساندن سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هفت نفر از یارانش، خبرگزاری رویترز و موسسه نظرسنجی ایپسوس نظرسنجی را برگزار کردند که طی آن مشخص شد که یش از نیمی از آمریکایی‌ها با سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران مخالف هستند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.