۶ نتیجه منفی نادیده گرفتن احساسات دوران کودکی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 75770
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴ |

۶ نتیجه منفی نادیده گرفتن احساسات دوران کودکی

شما از دوران کودکی عبور کرده اید اما تاثیرات آن دوران مهم را همچنان با خود همراه دارید ، برخی از رفتارهای شمای بزرگسال ثابت می کند که نادیده گرفتن احساسات در کودکی را تجربه کرده اید.
۶ نتیجه منفی نادیده گرفتن احساسات دوران کودکی

۶نشانه که شما در کودکی از لحاض احساسی نادیده گرفته شده اید

زخم های دوران کودکی ممکن است شما را در معرض خطر در خود قرار دهند. اگر کسی از شما سوال بپرسد که آیا در دوران کودکی خود از لحاظ احساسی نادیده گرفته شده اید یا خیر ؟ جواب قاطع شما خیر می باشد، اما اگر کمی عمیق تر فکر کنید متوجه خواهید شد که در دوران کودکی شاید از لحاظ احساسی مقداری نادیده گرفته شده اید. در این مقاله ما ۶ نشانه که نشان دهنده این می باشد که شما در دوران کودکی خود از لحاظ احساسی نادیده گرفته شده اید.

نادیده گرفتن احساسات

تاثیرات نادیده گرفتن احساسات کودک در دوران بزرگسالی

با دقت به این نکات توجه کنید که اگر هرکدام از این موارد را در خود یافتید باید بدانید که نشانه های نادیده گرفته شدن احساسات را در دوران کودکی تجربه کرده اید.

۱-احساس خستگی و بیهودگی دارید
احساس خستگی و کرختی چیزی است که ممکن است اتفاق بیافتد.این یک احساس فیزیکی نمی باشد، در راقع یک احساس عاطفی می باشد.ممکن است شما برای چیزی که در اطرافتان وجود دارد احساس کرختی داشته باشید.این نوع احساس نشان دهنده این است که شما را در کودکی خود از لحاظ احساسی نادیده گرفته شده اید و در سنین جوانی خود آموخته اید که احساسات خودتان را کنترل کنید تا اینکه آسیبی به شما نرسد.
۲- کمک دیگران را رد می کنید.
اگر شما در کودکی از لحاظ احساسی نادیده گرفته شده اید اغلب در هنگام درخواست کمک شما به دیگران ،آنها درخواست شمارا رد کرده اند. شما در دوران کودکی خود تنها خودتان را داشتید که این احساس ریشه در کودکی شما دارد.یعنی در کل شما یاد گرفته اید که به هیچ کسی متکی نباشید.
۳- اعتماد به نفس کمی دارید
اعتماد به نفس پائین می تواند به دلیل برخی چیزها به وجود آید و یکی از مهمترین آنها این است که شما در کودکی از لحاظ احساسی نادیده گرفته شده باشید. ممکن است در دورانی احساس کرده باشید که برای والدین خود ارزش نداشته اید و آنها به شما توجهی زیادی نداشته اند در حالی که این فکر شما اشتباه است و می تواند باعث برخی مسائل در شما شود و قدرت تاثیر منفی آن در آینده بسیار شدید تر از گذشته شما خواهد شد.
۴- احساس می کنید که چیزی را گم کرده اید
اگر شما در کودکی از لحاظ احساسی نادیده گرفته شده اید ممکن است که همیشه این احساس را داشته باشید که یک چیزی را گم کرده اید یا در کنار خود ندارید. شما در درون خود کمبودی داریدکه می تواند بازگوی این باشد که شما در گذشته شاید عاشق شده باشید.
۵-کمالگرا هستید
اگر کودکی از لحاظ احساسی نادیده گرفته شده باشد.برای جلب توجه دیگران تمام سعی خود را به کار می گیرد.در کل شما سعی می کنید که در همه چیز بهترین باشید که در نهایت توجه دیگران را به خود جلب کنید.
۶-فرد احساساتی هستید
شما ادم احساساتی هستید که از شنید جواب منفی و رد همیشه می ترسید واین نوع احساس ترس را در درون شما باعث برخی مشکلات میشود. 
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.