۵ دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 91811
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۹:۴۲ |

۵ دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها با سه نوع هسته اصلی تولید می‌شود، هسته پانل‌ها از جنس پلی اورتان، پشم سنگ و پلی استایرن EPS وجود دارد. هر یک از این پانل ها برای رفع نیازهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.
۵ دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل

۵ دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل

C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\5 دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل_files\images_1694420771_64fecf23c4acf.jpg در چند دهه اخیر، ساندویچ پانل به عنوان یک راه حل نوین در صنعت ساخت و ساز ثابت شده است. ساندویچ پانل یک ماده چند جزئی است که دو هدف را بطور همزمان دنبال می‌کند: پارتیشن بندی (سقف یا دیوار) و عایق حرارتی.

۵ دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل

در حالت کلی ساندویچ پانل ها در موارد زیر متفاوت هستند:

  • طول (۲ تا ۱۸ متر)
  • ضخامت (۴۰ تا ۲۳۰ میلی متر)
  • نوع هسته (پلی استایرن EPS، پشم سنگ، پلی اورتان)
  • پروفیل (صاف، ریز پروفیل، خط شفاف، شیاردار و غیره)
  • پوشش های محافظ (پلی استر SP، SP پلی استر Mat Pearl، Cesar PUR 55، آلوزینک)، با پانل هایی که با روکش فولادی ضد زنگ نیز استفاده می شود.
  • رنگ های روکش (هم خارجی و هم داخلی)

هر پانل از چندین لایه تشکیل شده است: هسته با عایق حرارتی، روکش های فولادی (خارجی و داخلی) و پوشش هایی که از آسیب مکانیکی و خوردگی محافظت می کنند.

“وقت طلاست”

به عنوان مثال، بیایید دو فناوری محبوب مورد استفاده در ساخت و ساز انبار را با هم مقایسه کنیم.

در حالت اول پارتیشن های خارجی از دیوارهای آجری دوتایی تشکیل شده اند، در حالی که در حالت دوم از پانل های ساندویچ تشکیل شده اند.

با انتخاب مورد اول باید کارهای زیر را سفارش دهیم: دیوارسازی، نصب عایق حرارتی و در نهایت نصب لایه خارجی.

با انتخاب ساندویچ پانل، فرآیند ساخت با پیچیدگی کمتر و در نتیجه سریعتر و مهمتر از همه ارزانتر است. پانل ها بطور پیش ساخته و آماده در ساخت انبار استفاده می‌شوند درنتیجه نصب بسیار آسانی دارند.

با توجه به وضعیت موجود در بازار خدمات ساختمانی، زمان کار نقش کلیدی در فرآیند بهینه سازی هزینه‌ها ایفا می‌کند. هرچه سازه سریع‌تر تکمیل شود، هزینه‌های خدمات ساخت و ساز کمتری را برای سازنده در بر دارد، که در سال های اخیر این هزینه ‌ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. روند سریع تکمیل ساختار همچنین به شروع زودتر بهره‌برداری منجر می‌شود که بازگشت سرمایه را برای پروژه‌های تجاری بهبود می‌بخشد.

C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\5 دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل_files\images_1694420772_64fecf240560c.jpg

انتخاب بین سه هسته کاربردی برای نیازهای خاص

ساندویچ پانل ها با سه نوع هسته اصلی تولید می‌شود، هسته پانل‌ها از جنس پلی اورتان، پشم سنگ و پلی استایرن EPS وجود دارد. هر یک از این پانل ها برای رفع نیازهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساندویچ پانل با هسته پلی اورتان

پلی اورتان بهترین و پرکاربردترین عایق حرارتی موجود در بازار است. پس از سال‌ها تسلط بر بازار توسط مواد قدیمی‌تر، مانند پشم سنگ یا EPS، امروزه جایگزین‌های بهتری در بازار ساخت‌وساز مسکونی به‌شکل پانل‌های ساخته شده از فوم پلی‌اورتان وچود دارند.

پانل‌ها با هسته پلی یورتان به دلیل ویژگی عایق حرارتی بالا از سایر پانل ها برتر است، در واقع سازندگان با هدف کاهش هزینه های گرمایشی از ساندویچ پانل پلی یورتان استفاده می‌کنند. یکی دیگر از مزایای استفاده از این نوع پانل، پتانسیل صرفه جویی در فضای داخل ساختمان است. عایق حرارتی بهتر پارتیشن ها در مقایسه با سایر انواع پانل ها یا بنایی، ضخامت دیواره کمتری دارد، در حالی که پارامترهای عایق حرارتی یکسانی را حفظ می کنند.

سومین مزیت مهم پلی یورتان، چگالی کمتر آن است (۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب). این امر نصب را به طور قابل توجهی ساده می کند، زیرا هیچ ابزار یا تجهیزات خاصی در محل پروژه مورد نیاز نیست.

ساندویچ پانل با هسته پشم سنگ

پانل های ساندویچی پشم سنگ در برابر آتش مقاوم و عایق صوتی خوبی در سازه ایجاد می‌کنند.. یکی از ویژگی های پشم سنگ غیر قابل اشتعال بود آن است، بنابراین پانل های پشم سنگ مقاومت خوبی در برابر گسترش آتش دارند. همین موضوع زمان لازم برای خروج ایمن از ساختمان و همچنین به حداقل رساندن خسارات احتمالی ناشی از آتش سوزی را فراهم می‌کند. از ویژگی عایق صوتی این پانل ها برای جلوگیری از انتقال صدای بیش از حد استفاده می‌شود.

پانل هایی با هسته EPS

تاریخچه ساندویچ پانل ها با EPS یا پلی استایرن آغاز شد. با این حال، این نوع هسته به تدریج با پشم سنگ و پلی یورتان جایگزین شده است.

اگر هر سه نوع پانل را با هم مقایسه کنیم، EPS از نظر خواص عایق حرارتی بین پشم سنگ و پلی اورتان قرار دارد. اما در واکنش به آتش از پشم سنگ پایین تر است.

ساندویچ پانل ها با هسته EPS به نوبه خود یک راه حل اقتصادی هستند که هر زمان که الزامات سختگیرانه ای برای مقاومت در برابر آتش یا عایق حرارتی وجود نداشته باشد، می تواند با موفقیت مورد استفاده قرار گیرد.

زیبایی سازه پانلی

جدای از کارکردهای اساسی سازه های صنعتی، توجه به زیبایی شناسی به طور فزاینده‌ای مورد توجه قرار می‌گیرد. ظاهر محل کسب و کار ما، خواه یک انبار، کارخانه تولید، فروشگاه یا نمایشگاه خودرو باشد، اغلب میزان اعتماد به برند را تعیین می کند. به همین دلیل است که افزودن شخصیت منحصر به فرد توسط صاحب پروژه به پروژه بسیار مهم شده است.

طراحان سازه پانلی می‌توانند طیف وسیعی از رنگ‌ها را آزادانه به هم متصل کنند، که نتایج فوق‌العاده‌ای خلق می‌شود که توجه رهگذران را به خود جلب و کسب و کار شما را برجسته می‌کند. به دلیل سطح غیر متخلخل، ساندویچ پانل ها سریع و آسان تمیز می‌شوند. مواد پوشش پانل کاملاً در برابر آب مقاوم هستند، بنابراین تمیز کردن منظم، ساختار سازه را برای سال‌های زیادی تازه و شاداب نگه می‌دارد.

C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\5 دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل_files\images_1694420772_64fecf240863f.jpg

“تمام مواد از یک تولید کننده”

پانل های فلزی بالکس با طیف کاملی از لوازم جانبی در دسترس هستند. که شامل فلاشینگ ها (در هر رنگی، از جمله رنگ پانل) و انواع اتصال دهنده ها برای نصب پانل ها بر روی هر بستر (فولاد، بتن مسلح یا چوب) است. صاحب پروژه همچنین می تواند از بین طیف گسترده ای از مهر و موم و واشر انتخاب کند تا از بالاترین آب بندی پارتیشن ها اطمینان حاصل کند.

طراحی بدون محدودیت

سازه های ساندویچ پانل را می توان آزادانه طراحی و اجرا کرد، بنابراین می‌توان درب ها و پنجره ها را در هر کجا که لازم است طراحی کرد.

در سفر به مناطق مخنلف ، می‌بینید که صدها سازه ساخته شده با پانل های ساندویچ در اطراف ما وجود دارند. جالب اینجاست که این سازه ها فقط سازه های صنعتی نیستند بلکه در پروژه های مسکونی نیز به طور فزاینده ای ا پانل ها استفاده می‌شود.

استقبال روز افزون از ساندویچ پانل ها در ساخت انواع ساختمان ها باعث شده که تولید کنندگان پانل های ساندویچی در کشور حضور فعالی داشته باشند و حتی محصولات خود را در بازارهای جهانی نیز ارائه نمایند. شرکت آرمه فولاد آسیا از سال …… در زمینه تولید و عرضه انواع ساندویچ پانل استاندارد فعالیت می‌کند. این شرکت با استفده از دانش و تجربه کارشناسان خود در تمامی مراحل از صفر تا صد سازه پانلی تخصص لازم را دارد و این تخصص را به رایگان در اختیار سازندگان قرار می‌دهد.

مشاوره تخصصی طراحی و اجرا، مشاور انتخاب پانل ها با توجه به نیاز سازه و بودجه کارفرما، انتخاب از بهترین اتصال دهنده ها برای رسیدن به آب‌بندی مورد نظر بخشی از خدمات آرمه فولاد آسیا است که در اخنیار شما قرار می‌دهد.

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.