۳ یار کابینه سئو: سئو داخلی سایت، سئو خارجی سایت و سئو تکنیکال - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45229
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲ |

۳ یار کابینه سئو: سئو داخلی سایت، سئو خارجی سایت و سئو تکنیکال

در این مقاله می خواهیم شما را با سه یار کابینه سئو آشنا کنیم که در واقع این سه یار، سئو را تشکیل می دهند.
۳ یار کابینه سئو: سئو  داخلی سایت، سئو خارجی سایت و سئو تکنیکال

در این مقاله می خواهیم شما را با سه یار کابینه سئو آشنا کنیم که در واقع این سه یار، سئو را تشکیل می دهند. سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال به مفهوم بهینه سازی داخلی سایت، بهینه سازی خارجی سایت و بهینه سازی فنی سایت جهت بهبود در نتایج موتورهای جستجو هستند که در واقع با انجام این سه مورد، سئو سایت انجام می شود. البته در کنار این موارد داشتن استراتژی و همچنین تحلیل پیوسته موارد مختلف باید انجام شود تا بتوانید سایت خود را به درستی برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

از اهمیت این سه یار می توان گفت که سئو چیزی به جز این ها نیست و استراتژی و تحلیل هم در راستای بهتر و درست اجرا شدن این سه هستند.  در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با ۳ یار کابینه سئو یعنی سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال آشنا شوید.

●        سئو داخلی سایت

به طور کلی سئو داخلی (On-page SEO) یا سئو داخلی سایت(On-site SEO) ، فرآیند بهینه سازی مولفه های مختلف سایت به خصوص عنصر محتوا، برخی از عناصر HTML (مانند توضیحات متا و …)و برخی از عناصر معماری سایت (از نظر فنی) عمدتا با هدف افزایش رتبه و ترافیک برای سایت است. سئو داخلی از آن جهت سئو داخلی نامیده شده است که تغییراتی که شما برای بهینه سازی عناصر مختلف انجام می دهید در داخل سایت شما صورت می گیرد و بازدیدکنندگان می توانند آنها را در صفحه شما ببینند.

به طور کلی می توان عناصر سئو داخلی سایت را به سه دسته عنصر محتوا، برخی از عناصر HTML، برخی از عناصر معماری سایت تقسیم بندی کرد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. البته برای آشنایی کامل با سئو داخلی سایت و تقریبا همه آنچه در مورد سئو داخلی سایت لازم است انجام دهید، می توانید مقاله سئو داخلی را مطالعه کنید.

۱-۱ عنصر محتوا

قلب سئو داخلی، محتوای شما است به دلیل اینکه محتوا به موتورهای جستجو و کاربران می گوید سایت شما درباره چیست. بنابراین محتوا به عنوان قلب سئو داخلی است و بقیه عناصر همه به بهبود ارائه آن کمک می کند. وقتی این کار به خوبی انجام شود ترافیک سایت هم بالا می رود و این همان دلیلی است که سئو داخلی چگونه می تواند ترافیک سایت را بالا ببرد. برای تولید محتواهای مناسب با ظرفیت کسب و کارتان بهتر است یک استراتژی محتوا داشته باشید و پس از آن به تولید محتوای با کیفیت بپردازید.

۱-۲ عناصر HTML

عناصری HTML ای که مربوط به سئو داخلی سایت می شود و لازم است به آن ها بپردازید عبارت اند از:

۱-۲-۱ عنوان صفحه (در نتایج موتورهای جستجو)

عنوان صفحه(page title) ، همان چیزی است که کاربران در هنگام سرچ در نتایج موتورهای جستجو به آن برخورد می کنند.

۱-۲-۲ سرتیترها

سرتیترها یا هدرها، تگ هایی هستند که برای مشخص کردن بخش های مختلف یک مطلب بکار می رود و عبارت است از

<h1>، <h2>، <h3> و…

۱-۲-۳  توضیحات متا

توضیحات متا یکی دیگر از مواردی است که در سئو داخلی مهم است. توضیحات متا، توضیحاتی هستند که در قسمت زیر عنوان صفحه در نتایج جستجو، آورده می شوند.

۱-۲-۴  متن جایگزین تصاویر

واقعیت این است که الگوریتم های گوگل با دقت زیادی قادر به درک تصاویر با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی جدید هستند اما متن جایگزین به شما کمک می کند تا علاوه بر اینکه یک توصیفی از عکس می دهید، به علاوه دقیقا منظور خود را بیان کنید و به موتورهای جستجو در ارائه نتایج کمک کنید.

۱-۳  عنصر معماری سایت (از نظر فنی)

از جمله عنصر معماری سایت از نظر فنی که جزء سئو داخلی سایت محسوب می شود  یو آر ال صفحه است که در ادامه بصورت مختصر به آن می پردازیم.

یو آر ال صفحه

اگر به نواری که در قسمت بالای مرورگرتان در ابتدای همین صفحه قرار دارد نگاه کنید، می‌توانید یک نمونه URL ببینید. یو آر ال صفحه بهتر است ساده و قابل فهم هم برای خواننده و هم موتورهای جستجو باشد.

●        سئو خارجی سایت

سئو خارجی سایت به تمام فعالیت‌هایی اشاره دارد که در خارج از وب سایت شما برای بهبود رتبه بندی وب سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو انجام می شود. این فعالیت‌ها شامل  لینک سازی خارجی، سئو محلی و تبلیغات می‌شود.

به طور کلی می توان عناصر سئو خارجی سایت را به سه دسته لینک سازی خارجی، سئو محلی و تبلیغات تقسیم بندی کرد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

۲-۱ لینک سازی خارجی

به طور کلی لینک سازی خارجی به مجموعه فرآیندها و فعالیت هایی گفته می شود که افراد انجام می دهند تا لینک های معتبر از سایت های دیگر دریافت کنند. قلب سئو خارجی، لینک خارجی یا بک لینک است و دلیل عمده آن هم این است که موتورهای جستجو با استفاده از این فاکتور راحت تر می توانند به میزان محبوبیت صفحه مورد نظر پی ببرند و همچنین می توانند محتوای با کیفیت تر و مفید تری را در اختیار کاربر قرار دهند. از جمله فضاهایی که می توانید در آن ها لینک سازی خارجی کنید عبارت اند از: لینک سازی خارجی در شبکه های اجتماعی، لینک سازی خارجی در سایت های مرتبط با فعالیت در آن ها، فعالیت در فروم ها و انجمن های مرتبط با فعالیت در آن ها، لینک سازی خارجی در وبلاگ ها، خرید بک لینک، انتشار رپورتاژ آگهی و … است که می توانید بستگی به شرایط سایت کسب و کار و اهداف کسب و کارتان از آن ها استفاده کنید.

۲-۲ سئو محلی

سئو محلی برای هر کسب و کاری که بصورت فیزیکی کار خود را انجام می دهد یا کسب و کارهایی که به صورت محلی خدمات، محصول و… خود را ارائه می کنند مهم است. سئو محلی مجموعه فعالیتهایی است که با انجام آن ها، زمانیکه کاربران به دنبال خدمات، محصول … با قصد یافتن نزدیک ترین ها هستند، موتورهای جستجو نتایج مناسبی را به آن ها نشان می دهد.

به عنوان مثال اگر کسب و کاری دارید که فقط در شهر خاصی (مانند قزوین!)، محصول خاصی (مثلا سنگ پا!!) می فروشید، می توانید از سئو محلی استفاده کنید. یا مثلا اگر رستورانی دارید که در محله خود سرویس می دهید می توانید این کار را انجام دهید.

۲-۳ تبلیغات

شما می توانید در هر جایی که فکر کنید تبلیغ داشته باشید و هر چه را بخواهید با توجه به کاربردتان تبلیغ کنید. به عنوان مثال می توانید در وب سایت های مختلف یک بنر از آنچه می خواهید تبلیغ کنید داشته باشید یا در شبکه های اجتماعی انواع تبلیغات را داشته باشید. این تبلیغات عمدتا برای معرفی کسب و کار شما، محصول شما، خدمات شما و… است که می توانید از آنها بستگی به شرایط کسب و کارتان استفاده کنید.

●        سئو تکنیکال سایت

سئو تکنیکال سایت به تمام فعالیت‌هایی اشاره دارد که در وب سایت شما عمدتا برای بهینه سازی خزش آسان تر و ایندکس آسان تر موتورهای جستجو انجام می شود. سئو تکنیکال در کنار عوامل دیگر همچون سئو داخلی و سئو خارجی یکی از کارهایی است که زمانیکه به درستی انجام شود به بهبود رتبه بندی وب سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو منجر می شود.

به طور کلی عناصر سئو تکنیکال، عناصری مانند سرعت سایت، نحوه نمایش در دستگاه های موبایل، امنیت، وجود درست فایل های sitemap و robots.txt، بررسی پیام های HTTP، پرداختن به ریدایرکت ها و … هستند که باید به آن ها پرداخته شود.

نتیجه گیری

در این مقاله به ۳ یار کابینه سئو یعنی سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال پرداختیم. در واقع با بهینه سازی عناصر این سه مورد، می توان سایت را برای موتورهای جستجو بهینه کرد. البته داشتن استراتژی و تحلیل های مختلف در این مسیر لازم و ضروری است تا بتوان به صورت بهینه ای این کار را انجام داد. در ضمن می توانید برای بهینه سازی این ۳ یار سئو، از خدمات حرفه ای سئو رایاطرح که در واقع خدمات متنوعی در جهت سئو سایت ارائه می کند، استفاده کنید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.