۲۵ کلمه برای ترامپ | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 29443
  پرینتخانه » بین الملل, سیاسی, مطالب روزنامه, ویژه تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸ | 583 بازدید |
گزارشی از اظهارات رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت؛

۲۵ کلمه برای ترامپ

کارزار فشار حداکثری رژیم آمریکا علیه مردم کشورمان در بالاترین سطح قرار گرفته و به قول رئیس‌کل بانک مرکزی «به نظر نمی‌رسد اقدام دیگری برای استفاده در فشار حداکثری باقی‌مانده باشد.» 
۲۵ کلمه برای ترامپ

وحید عظیم‌نیا
کارزار فشار حداکثری رژیم آمریکا علیه مردم کشورمان در بالاترین سطح قرار گرفته و به قول رئیس‌کل بانک مرکزی «به نظر نمی‌رسد اقدام دیگری برای استفاده در فشار حداکثری باقی‌مانده باشد.» 
سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیرخارجه هم از این فشار به‌عنوان «اَبَر فشار» یاد می‌کند. همان تحریم هایی که قرار بود برجام بالمره آن‌ها را لغو کند اما نه‌تنها لغو نکرد که تشدید هم کرده است.با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که دو حزب «جمهوری‌خواهان» با نماد «فیل» و دموکرات‌ها» با نماد «الاغ» طبق همیشه تاریخ دو طرف اصلی آن هستند! جریان غرب‌زده داخلی هم برای وارونه نشان دادن حقایق و دادن آدرس غلط خیز برداشته‌اند، چه آنکه مدعی هستند در صورت پیروزی «جوبایدن» معاون وقتِ باراک اوبامای مؤدب! و البته عامل دردناک‌ترین تحریم‌های ایران، فشارها از روی ایران برداشته می‌شود، اما هرگز نمی‌گویند باید همین چند روز قبل از پروژه «فشار هوشمند» به ایران در صورت پیروزی در انتخابات سخن گفت.
اما آن‌طرف‌تر ترامپ رئیس‌جمهور رژیم آمریکا با سرگشتگی تمام در حال برنامه‌ریزی برای فشار به ایران است؛ ازآن‌جهت که ابتدا از برجام خارج شد و سپس درصدد استفاده از سازوکارهای مندرج در این توافق نگون‌بخت برای فشار به ایران است درحالی‌که به اذعان کارشناسان با ماندن در برجام به‌راحتی امکان استفاده از ظرفیت برجام وجود داشت؛ بنابراین این کار ترامپ به‌جز حماقت اسم دیگری ندارد.
رئیس فعلی رژیم آمریکا که از هر نوع گرفتن عکس یادگاری با مسئولان ایران برای هزینه در انتخابات پیش‌رو مستأصل شده و فهمیده است، هر کشوری صربستان نیست، در صدد ایجاد فشار به ایران است.
این فشار در قالب جنگ ترکیبی (هیبریدی) قابل‌تعریف است که شامل حوزه‌های مختلف اعم از فشار اقتصادی، تهدید نظامی، دست‌کاری ادراک، تحریف وقایع و … می‌شود. هرچند تحریف وقایع را پادوهای داخلی آمریکا انجام می‌دهند، اما ترامپ اخیرامدعی شده است رشد اقتصادی در ایران منفی ۲۵ درصد است! این ادعا همان‌قدر احمقانه است که شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی عزیز را به‌صورت وحشیانه ترور کرد و به‌صورت وقیحانه ادعا کرد هدف من مبارزه با تروریسم است؛ اما کیست نداند که نطفه آمریکا با وحشی‌گری بسته شده است.
در جنگ شناختی رژیم آمریکا، مسئولان کشور ما با بضاعت اندک رسانه‌ای در حال تلاش برای مقابله هستند، اما فرصت‌طلب‌ها همیشه فرصت شفاف‌سازی را دچار اختلال می‌کنند. یکی از این بزنگاه‌ها، روز شنبه هفته آینده است که رژیم آمریکا بنا دارد با استفاده از ظرفیت رسانه‌های داخلی و خارجی خودش علیه کشورمان توطئه جدیدی رو کند.
 روحانی  روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت خطاب به مقام‌های کاخ سفید گفت: شما چطور موفق شدید؟ شما که اصلاً نتوانستید به‌جز رژیم صهیونیستی و دو کشور کوچک منطقه، کشوری را با خود همراه کنید، چطور صحبت از موفقیت می‌کنید.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: بنابراین ملت ما کاملا حواسشان جمع باشد روز شنبه و یک شنبه روز پیروزی ملت ایران و روز شکست مفتضحانه آمریکاست. باز کانال‌های ضدایرانی خارج از کشور نیایند برای خودشان خبر جعل کنند و بگویند آمریکا یک ادعایی کرده و یک ماه هم صبر کرده، بنابراین می‌تواند از این مکانیزم استفاده کند. اصلا مکانیزمی شروع نشد تا به نتیجه‌ای برسد.روحانی با بیان اینکه مکانیزم ماشه مربوط به اعضای برجام است نه کشوری که نه‌تنها از آن خارج شده بلکه دیگران را تشویق به خروج از آن کرده و هر کشوری را هم که قطعنامه شورای امنیت را اجرا کرده، تنبیه می‌کند، گفت: اینکه خیلی روشن است چنین آدمی صلاحیت چنین کاری را ندارد. این پروسه معمولا پروسه یک‌ماهه است، پایان شهریور این پروسه تمام می‌شود و آمریکا خوشبختانه نتوانست این پروسه را آغاز کند.رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه آمریکا باید به دنیا بگوید در مکانیزم ماشه شکست‌خورده است، افزود: این شکست آمریکا، از پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگ تاریخی ایران است.
روحانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال آن بودند تا در ماه‌های خرداد و تیر سال ۹۷ فروپاشی اقتصادی، در ماه مرداد فروپاشی اجتماعی و تا پایان پاییز همان سال کشور را با فروپاشی امنیتی مواجه کنند، افزود: در اثر همین فکر خام و کودکانه حاکم بر کاخ سفید، آن‌ها دنبال این بودند که به تعبیر خودشان در ۲۲ بهمن در ایران حضور یافته و بر اوضاع کشور مسلط شوند.
وی با اشاره به شکست مفتضحانه آمریکایی‌ها در تمدید تحریم تسلیحاتی کشورمان و در ادامه تلاش از پیش شکست‌خورده برای فعال کردن مکانیسم ماشه، اظهار داشت: امروز همان‌طور که پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس را تبریک می‌گویم، پیشاپیش پیروزی بزرگ و تاریخی ملت ایران در به شکست انجامیدن تلاش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه را نیز تبریک می‌گویم.رئیس‌جمهور همچنین به حرکت بسیار خوب جاری در کشور درزمینهٔ تولید و رشد اقتصادی اشاره و تصریح کرد: رئیس‌جمهور آمریکا چندی قبل مدعی شده بود که رشد اقتصادی ایران منفی ۲۵ درصد است، درحالی‌که رشد اقتصادی ایران تحت تأثیر تحریم‌های شدید و محدودیت‌های کرونا، به منفی ۰/۶ درصد رسیده و کاهش شدید نرخ رشد اقتصادی تا ۲۰ و ۲۵ درصد مربوط به آمریکا و کشور‌های دوست و هم‌پیمان آمریکا است.
 ۲۵ سالدر اینکه اقتصاد ما بیمار است و مردم ما بعد از برجام متحمل سختی شدید  هستند شکی نیست، اما اینکه رئیس رژیم آمریکا درصدد عددسازی و وارونه نشان دادن وضعیت اقتصادی کشور ماست، نمایانگر چهره واقعی آمریکا و هم‌پیمانان او  است. 
کشوری که برخلاف تمام اصول اخلاقی و حقوقی و دیپلماتیک حتی از رساندن دارو به کودکان بیمار ایرانی جلوگیری می‌کند حق ندارد از حقوق‌‌بشر سخن بگوید. 
ترامپ  در حالی به عددسازی مضحک خود مشغول است که کشورش با ۴۰ میلیون فقیر مطلق مواجه است و به اذعان بایدن از هر ۵ کودک آمریکایی یک نفر گرسنه است.
حال که ترامپ به عدد ۲۵ برای آشفته نشان دادن اوضاع اقتصادی ایران اشاره کرده است، بد نیست گزاره «اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید» برای او تکرار شود تا شاید بداند که این هم‌کیشان و اذنابش همچون رژیم صهیونیستی است که عدد درباره آن‌ها حرف می‌زند نه عدد‌سازی. همان ۲۵ کلمه معروف «من گفتم که شما ۲۵ سال دیگر را درک نخواهید کرد که بخواهید آن‌وقت شما آن کار را انجام بدهید! ان‌شاءالله این روز پیش می‌آید.»
یادمان باشد رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱۰ اسفند ۹۶ در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه فرمودند: «امیدوارم که ان‌شاءاللّه آن روزی را که شما‌ها در قدس نماز جماعت می‌خوانید، ببینید و ببینیم ان‌شاءاللّه؛ ما معتقدیم که این روز خواهد آمد. ممکن است شخص این حقیر یا امثال ما نباشند، امّا این روز خواهد آمد و دیر هم نخواهد شد. چند سال پیش، این همان دولتِ صهیونیستیِ همسایه‌ شما گفت که ایران را ما تا مثلاً ۲۵ سال دیگر، چنین می‌کنیم، چنان می‌کنیم؛ من گفتم که شما ۲۵ سال دیگر را درک نخواهید کرد که بخواهید آن‌وقت شما آن کار را انجام بدهید! ان‌شاءالله این روز پیش می‌آید.»

نویسنده : وحید عظیم نیا |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.