پشیمانی ۲۰ درصد آمریکایی‌ها از رأی به بایدن | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 50231
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۶:۳۲ | 309 بازدید |

پشیمانی ۲۰ درصد آمریکایی‌ها از رأی به بایدن

براساس یک نظرسنجی جدید، یک‌پنجم یا ۲۰ درصد رأی‌دهندگانی که سال گذشته به جو بایدن رأی دادند از رأی خود پشیمانند.نظرسنجی انجام شده توسط زگبی آنالیتیز نشان می‌دهد در حال حاضر ۲۰ درصد از رأی‌دهندگان بایدن از انتخاب خود پشیمان هستند، ۴ درصد مطمئن نیستند و ۷۶ درصد هنوز به او اعتماد دارند.
پشیمانی ۲۰ درصد آمریکایی‌ها از رأی به بایدن

گروه بین‌الملل   
براساس یک نظرسنجی جدید، یک‌پنجم یا ۲۰ درصد رأی‌دهندگانی که سال گذشته به جو بایدن رأی دادند از رأی خود پشیمانند.نظرسنجی انجام شده توسط زگبی آنالیتیز نشان می‌دهد در حال حاضر ۲۰ درصد از رأی‌دهندگان بایدن از انتخاب خود پشیمان هستند، ۴ درصد مطمئن نیستند و ۷۶ درصد هنوز به او اعتماد دارند.
به گزارش ایندیپدنت، تقریباً سه نفر از هر ۱۰ نفر،۲۹ درصد، جمهوری‌خواهانی که به  بایدن رأی دادند پشیمان هستند، درحالی‌که یک‌پنجم، ۲۰ درصد، از دموکرات‌ها و ۱۴ درصد از رأی‌دهنده‌های مستقل نیز چنین حسی دارند.مردان به‌مراتب بیشتر از زنان از رأی خود پشیمان شده‌اند. ۲۷ درصد از مردان از رأی خود به کاندیدای دموکرات پشیمان شده‌اند، درحالی‌که تنها ۱۳ درصد از زنان چنین احساسی داشتند.
جوانان و اقلیت‌ها نیز به شکل قابل‌توجهی اعتمادشان به بایدن را ازدست‌داده‌اند. اسپانیایی‌تبارها با ۳۳ درصد ناراضی، بیشترین جمعیت رأی‌دهنده پشیمان را شکل داده‌اند. این رقم در میان آفریقایی‌تبارها، ۲۵ درصد و سفیدپوستان ۱۶ درصد است.در همین حال، ۲۷ درصد از رأی‌دهندگان ۱۸ تا ۲۹ سال یعنی جوانان هم از رأی خود به بایدن پشیمان شده‌اند. در میان گروه‌های سنی دیگر، ۳۰ درصد از رأی‌دهندگان ۳۰ تا ۴۹
 ساله نیز چنین احساسی داشتند. تنها ۱۰ درصد از رأی‌دهندگان ۵۰ تا ۶۴ ساله از رأی به بایدن پشیمان شده‌اند و در گروه سنی بالاتر از ۶۵ سال این رقم، ۶ درصد است.
همچنین طبق نظرسنجی‌ای بی سی نیوز و واشنگتن‌پست، میزان محبوبیت بایدن به ۴۴ درصد کاهش یافته و ۵۱ درصد آمریکایی‌ها مخالف او هستند.نظرسنجی زاگبی، با حضور ۱۷۷۳ نفر از کسانی که به بایدن رأی‌ داده‌اند انجام شده است. زمان انجام این نظرسنجی در بازه ۵ تا ۱۳ اوت و قبل از سقوط کابل بوده است. پیش‌بینی می‌شود رویدادهایی که درنتیجه تسلط طالبان بر افغانستان رخ داده است، میزان محبوبیت بایدن را بازهم پایین‌تر از این نظرسنجی‌ها آورده باشد.
جالب اینجاست که رأی‌دهندگان شهری بیش از رأی‌دهندگان مناطق حاشیه‌نشین و روستایی از رأی خود پشیمان شده‌اند. بیست‌وهشت درصد از رأی‌دهندگان شهری بایدن از رأی خود پشیمان شده‌اند، درحالی‌که تنها ۱۴ درصد از رأی‌دهندگان حومه شهرها  و ۱۲ درصد از روستانشینان همین احساس را داشتند.سیر نزولی محبوبیت بایدن، زنگ خطر را برای حزب دموکرات به صدا درآورده است. اگر به سیر محبوبیت روسای جمهور و حزبشان در دوره‌های انتخابات گذشته نگاه کنیم درمی‌یابیم که دموکرات‌ها در انتخابات سنا و مجلس نمایندگان می‌توانند برتری نسبی خود را از دست بدهند.هنوز ۸۶ درصد از هواداران سنتی حزب دموکرات از عملکرد بایدن نسبتا راضی هستند ولی در میان همین گروه ۴۴ درصد افراد با اقدامات او در مورد افغانستان مخالفند.در میان جمهوری‌خواهان تنها ۸ درصد از رویکرد بایدن حمایت می‌کنند و ۹۲ درصد آن‌ها مخالف او هستند. در میان مستقل‌ها هم بایدن تنها ۳۶ درصد حامی دارد.
 ابهام سیاسی در آمریکا 
اکنون مقامات آمریکایی در نوعی سردرگمی سیاسی و ساختاری به‌سرمی‌برد! شهروندان آمریکایی از یک‌سو نسبت به حضور مجدد ترامپ در کاخ سفید احساس خطر می‌کنند و از سوی دیگر، معتقدند بایدن و دموکرات‌ها نیز قدرت مواجهه با معضلات جاری در حوزه امنیت داخلی و سیاست خارجی آمریکا را ندارند. این بدترین وضعیتی است که یک کشور ( آمریکا) می‌تواند با آن مواجه شود. 
ایندیپندنت

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.