مشکلات کشور با قهر از صندوق رأی حل نمی‌شود | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 43225
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه, ویژه تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۶:۲۶ | 415 بازدید |
مهدی چمران، نایب‌رئیس شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب:

مشکلات کشور با قهر از صندوق رأی حل نمی‌شود

مهدی چمران،   نایب‌رئیس شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب و فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» درباره ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات و نیز در نقد ادعای برخی پیرامون اعمال سیاسی‌کاری در رد صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر، اظهار کرد: متأسفانه با توجه به شرایط نامساعد فعلی اقتصاد و ناکارآمدی مدیران، عموما گفته می‌شود میزان مشارکت و حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری چندان چشمگیر نخواهد بود و کاهش محسوسی خواهد داشت و برای همین هم به انتخابات مجلس یازدهم اشاره می‌کنند.
مشکلات کشور با قهر از صندوق رأی حل نمی‌شود

گروه سیاسی
مهدی چمران،   نایب‌رئیس شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب و فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» درباره ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات و نیز در نقد ادعای برخی پیرامون اعمال سیاسی‌کاری در رد صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر، اظهار کرد: متأسفانه با توجه به شرایط نامساعد فعلی اقتصاد و ناکارآمدی مدیران، عموما گفته می‌شود میزان مشارکت و حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری چندان چشمگیر نخواهد بود و کاهش محسوسی خواهد داشت و برای همین هم به انتخابات مجلس یازدهم اشاره می‌کنند. اما بااین‌حال، من معتقدم انتخابات ریاست جمهوری با انتخابات مجلس متفاوت خواهد بود و معمولا باتوجه به فضای رقابت تنگاتنگ بین کاندیداها شاهدیم که میزان مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری افزایش می‌یابد و از آن استقبال خوبی می‌شود.
 راه‌حل مشکلات اقتصادی، با رأی ندادن حل نمی‌شود
نایب رئیس شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب تصریح کرد: البته در این مسیر، رسانه‌ها و احزاب که دارای پایگاه مردمی و تریبون در سطح جامعه هستند، بایستی در جذب مشارکت حداکثری و داغ کردن فضای انتخاباتی اقداماتی را در دستور کار داشته باشند. همچنین، گرچه شرایط کنونی کشور به دلیل اوضاع اقتصادی و دیگر مسائل، شرایط نامناسبی است اما این شرایط با قهر کردن و کنار کشیدن از صندوق انتخابات از بین نخواهد رفت. درواقع این موضوع همانند فرد بیماری است که به دلیل بیماری و ترس ناشی از آن، با خود قهر کند و دارو و درمان را کنار بگذارد، درحالی‌که بدیهی است شخص پیش از هر چیزی باید درصدد رفع بیماری باشد.
 افرادی که به دنبال سوءاستفاده از انتخابات هستند باید رد صلاحیت شوند
چمران همچنین درباره برخی حواشی پیش‌آمده پیرامون رد صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر، گفت: کاندیداهای شورای شهر توسط نمایندگان مجلس تأیید می‌شوند و تأیید صلاحیت‌ها همیشه روال ثابتی داشته است، بنابراین طرح این ادعاها در دوره فعلی صحیح نیست. چنانکه در انتخابات دوره قبلی شورای شهر تهران، تعدادی از دوستان که قبلا هم در شورا حضور داشتند توسط نمایندگان رد صلاحیت شدند. 
وی افزود: البته برخی از آن‌ها با نمایندگان جلساتی را برگزار کرده و به صحبت پرداختند که موجب تأیید صلاحیت عده‌ای از آنان شد. بنابراین نمایندگان مجلس به‌عنوان وکلای مردم، تصمیمات خود درباره کاندیداها را براساس یک سری معیارهای قانونی درنظر می‌گیرند.
رئیس سابق شورای شهر تهران افزود: در استان و اطراف شهر تهران، شوراهایی بود که اغلب منحل شدند و برخی از اعضای شورا به زندان رفتند یا حتی در حال حاضر نیز برخی از آنان در زندان هستند و سلب عضویت شده‌اند، طبیعی است این افراد اگر مجددا در انتخابات شورای شهر شرکت کنند رد صلاحیت می‌شوند. قطعا نمایندگان و نهادهای تصمیم‌گیر باید افرادی را که با اهداف سود جویانه در انتخابات شورای شهر ورود کرده و درصدد سوء استفاده از موقعیت خود هستند،
 رد صلاحیت کنند. 
چمران خاطرنشان کرد: مانور دهندگان روی این موضوع بهتر است اگر مدارک و استدلال قانونی و منطقی دارند آن را ارائه کنند، در غیر این‌صورت بحث‌های شعارگونه و تنش‌زا قطعا به صلاح جامعه نیست.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.