طراحی و ساخت سینی کابل، نردبان کابل و لولادی فولادی برق با دستگاه‌های اتوماتیک در ایران - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 55043
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱ | 243 بازدید |

طراحی و ساخت سینی کابل، نردبان کابل و لولادی فولادی برق با دستگاه‌های اتوماتیک در ایران

نردبان کابل یک ابزار و یا دستگاهی است که برای مدیریت سیم کشی کابل ها در ساختمان های صنعتی و ... استفاده می شود.
طراحی و ساخت سینی کابل، نردبان کابل و لولادی فولادی برق با دستگاه‌های اتوماتیک در ایران

نردبان کابل چیست؟

نردبان کابل یک ابزار و یا دستگاهی است که برای مدیریت سیم کشی کابل ها در ساختمان های صنعتی و … استفاده می شود.
این دستگاه از دو ریل جانبی از جنس فلز ساخته شده است که توسط رینگ های مختلف به یکدیگر متصل شده اند. وجود اتصالات پیش ساخته در این دستگاه باعث شده است تا در هر جهتی که می خواهند از آن استفاده کنند. این دستگاه در دو جهت عمودی و افقی قابل استفاده است.

جنس نردبان کابل از چیست؟

در طول دوره پروژه وکار از نردبان کابل زیاد استفاده می شود و امکان جابجایی و حمل و نقل آن نیز وجود دارد. بنابراین جنس این دستگاه باید به گونه ای باشد که علاوه بر وزن متناسب دارای استحکام زیادی در برابر عوامل داخلی و خارجی باشد. بدین منظور از آلومینیوم، استیل، فولاد و گالوانیزه استفاده می گردد .امروزه از فایبرگلاس نیز برای تولید نردبان کانال نیز استفاده می شود. نردبان های تولید شده از جنس فایبر گلاس سبک، مقاوم در برابر خوردگی، ضد زنگ و… نیز هستند.

نردبان کابل چه مزایایی دارد؟

یکی از مزایای نردبان کابل را می توان به توانایی نگهداری از کابل ها با طول و ضخامت زیاد شاره کرد. زیرا کابل ها با ضخامت بالا و طول زیاد امکان دارند که با گذشت زمان دچار ضربه با خوردگی شوند یا در برابر رطوبت، آب و یا خاک قرار گیرند. اما استفاده از نردبان کابل این مشکل را حل کرده است.یکی دیگر از مزیت های نردبان کابل مدیریت کابل ها وسیم هاست. زیرا در صورت استفاده از این دستگاه کابل ها دارای نظم و ترتیب می شوند و دسترسی به آنها راحت تر است .

لوله فولادی برق چیست؟

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که  لوله فولادی برق  چیست؟ لوله فولادی برق تدبیری است برای حفاظت کابل های برقی که جهت سیم کشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.چنین لوله هایی از این بابت که جنسی سخت و فولادی دارند در برابر دما و ضربه های احتمالی بسیار مقاوم هستند.لوله فولادی برق را می توان ضمانتی برای حفظ و امنیت هزینه های مصرف شده در رابطه با برق کشی ساختمان های صنعتی، اداری، تجاری و مسکونی در نظر گرفت.

به این ترتیب با استفاده از دستگاه لوله خم کن می توانید به این لوله ها فرم دهید و کابرد این وسیله را بصورت روکار یا توکار مورد استفاده قرار دهید.البته لازم است به این نکته توجه داشته باشید که خم کردن این لوله ها و استفاده از دستگاه لوله خم کن ضرورت دارد تا توسط متخصص این کار انجام شود.سپردن این کار به یک متخصص برای شما امنیت کامل و محافظت تضمین شده ای را فراهم می آورد که کابل های برق بکار گرفته شده در سازه شما برای همیشه از آسیب ضربه های قوی و یا تغییرات دمایی در امان می ماند.اما بکار گرفتن مهارت شخصی آماتور یا اینکه آزمون و خطا کردن شما بابت ارضای کنجکاوی و انجام دادن چنین کاری باعث عدم آسیب پذیری کافی برای کابل های برق و احتمال آسیب رساندن و شکسته شدن لوله های فولادی را بالا می برد.

انواع لوله فولادی برق

این لوله برق به دو  صورت توکار و هم روکار در ساختمان به کار میروند . لوله برق فولادی را می توان توسط دستگاه لوله برق خم کن فرم داد و در مکان های مختلف برای عبور سیم های برق استفاده کرد. این لوله ها مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه دارند و گرد و غبار را به خود جذب نمی کنند. علاوه بر آن مقاومت فشاری این لوله برق ها بسیار بالاست و دچار تا خوردگی نمی شوند. لوله برق های فولادی برق در دو نوع لوله برق های گالوانیزه گرم و لوله برق گالوانیزه سرد به بازار عرضه می شوند.

سینی کابل برای مواردی چون جابه جایی، هدایت، نگهداری از کابل و سیم برق و کانال روی دیوار، زمین، زیر زمین و سقف به کار برده می شود. این نوع سینی ها اکثرا از فلز آهن با پوشش گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد اما از جنس آهن رنگ شده، استیل و حتی پلاستیک هم تولید می شود.

سینی کابل برای مواردی چون جابه جایی، هدایت، نگهداری از کابل و سیم برق و کانال روی دیوار، زمین، زیر زمین و سقف به کار برده می شود. این نوع سینی ها اکثرا از فلز آهن با پوشش گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد اما از جنس آهن رنگ شده، استیل و حتی پلاستیک هم تولید می شود.این نوع از سینی های تولید شده از جنس ورق گالوانیزه در ۲ گونه متمایز ساخته می شوند اولی گالوانیزه سرد که برای ساخت این محصول، ورق گالوانیزه اصل را پس از برشکاری و شکاف کاری خم نموده و مورد مصرف قرار می دهند دومی گالوانیزه گرم می باشد که ورق سیاه را پس انجام برشکاری و شکاف کاری و همچنین خم نمودن در درون وان اسید قرار داده و آن را اسید شویی می نماید و پس از آن عملیات گالوانیزاسیون روی آن صورت گرفته تا برای استفاده مهیا شود.

انواع سینی کابل

 این نوع سینی کابل از جنس آلومینیوم، پلاستیک توانمند شده فیبری یا فولاد تولید می شوند و در ۵ نوع مدل شدنی می باشند:

سینی نردبانی، نردبان کابل یا لدر کابل

یکی از انواع سینی کابل می توان لدر کابل را نام برد. از این نوع معمولا برای ۷۵ درصد از شیوه های اعمال سامانه سیم کشی جهت این گونه سینی ها به کار گرفته می شود. با توجه به خصوصیات مناسب این مدل می توان آن را جز بهترین و مسلط ترین سینی ها قرار داد.

لدر کابل بدون عرضه روکش اجازه می دهد تا بیشترین گردش هوای آزاد در سراسر سیم ساماندهی شود. این مسئله اجازه می دهد تا حرارت ایجاد شده در رسانا های سیم به صورت اثربخشی از میان برود.

در چنین وضعیتی عایق رسانا داخل سیم های یک سامانه سیم کشی، روی سینی کابل به صورت صحیحی برنامه ریزی شده ، از بیشترین مقدار دمای مجاز بازدهی خود عبور نمی کند. ماندگاری کاری این سیم ها به دلیل درجه حرارت کاری بسیار پیش از زمان معین شده پایان نخواهد یافت.

محل راه اندازی این سینی ها

اگر این گونه سینی ها در محلی راه اندازی شده اند که کار کردن در آن محیط مسئله ساز است، دستیابی از راه پایین لدر کابل امکان دارد به آسان سازی راه اندازی سیم های کوچک کمک نماید به عنوان مثال سیم های کنترلی لوازم دقیق، سیگنال و سانتی متر می باشد‌. …

رایج ترین مسافت پله برای لدر کابل حدود ۲۵ این مسافت امکان دارد برای حمایت از کلیه اندازه های سیم به کار برده شود. این مسافت برای سیم های قطر کوچک PLTC و سیم های TC به عنوان مسافت حمایتی به صورتی که هیچ نوع نقص میان پله های نردبان برای سیم های با اندازه کوچک قابل رویت نباشد، مطلوب است.

میزان دوری پله ها در حدود ۳۰ تا ۴۵ سانتی متری از همدیگر پشتیبانی لازم را برای سیم ها مهیا می سازد ولی برای کاهش زشتی اعمال سیم کشی در بعضی موارد، میزان اندکی سیم سایز پایین می تواند میان دو پله وصل شود.

سینی کابل ساده یا ترانکینگ

معمولا برای مصارف الکتریکی و مخابراتی با حداقل ایجاد گرما و حرارت مورد استعمال واقع می شود.

علت اساسی تعیین ترانکینگ با روکش به دلیل نگرانی از محافظت در برابر EMI / RFI جهت پیرامون های خیلی حساس می باشد. یک سینی سیم فولادی ساده با یک سر پوش فولادی چنانچه هیچ نوع منفذی یا ترک خوردگی در اعمال کامل آن وجود نداشته باشد میزان مطلوبی از حفاظت را مهیا می سازد.

این گونه سینی ها تنها سیم هایی را که برای این گونه اعمال برنامه ریزی شده اند تحت پوشش قرار می دهند. نقص و صدمه به سیم در این گونه محصولات خیلی کم پیش می آید. نقص سیم به دلیل مسائل اجرای سیم در این گونه سینی های کابل وجود ندارد.

سینی کابل آریا

سینی کابل آریا در سال ۱۳۸۷ با هدف تامین نیازهای صنعت برق کشور کار خود را با تولید سینی و نردبان کابل آغاز نمود و اکنون پس از گذشت چند سال از شروع فعالیت مفتخر است کلیه سفارشهای مشتریان گرامی را با نازلترین قیمت و بالاترین کیفیت در اسرع وقت انجام دهد این مجموعه قادر میباشد سینی و نردبان کابل را با پیشرفته ترین دستگاههای اتوماتیک صنعتی به صورت گالوانیزه سرد و آبکاری گرم و استنلس بر اساس استانداردهای بین المللی و در ابعاد مختلف و طبق سفارش تولید نماید . ما همیشه با شعار تعهد در خدمت مشتریان گرامی هستیم .

آدرس دفتر فروش: تهران- لاله زار جنوبی

تلفن :  ۳۳۹۸۸۵۴۷ – ۳۳۹۵۷۶۲۱ – ۳۳۹۵۷۶۲۰

فکس : ۳۳۹۸۸۹۴۳

همراه : ۰۹۱۲۱۱۶۸۰۱۱ – ۰۹۱۲۱۷۱۴۶۰۰

آدرس کارخانه : تهران، قرچک ورامین، قلعه نو املاک

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.