شیر پیسوار خود را به فرهنگ بسپارید | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 48829
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳ | 373 بازدید |

شیر پیسوار خود را به فرهنگ بسپارید

شیر پیسوار وسیله است که از آن برای تنظیم کردن سیالات از آن استفاده می شود. معمولاً در صنعت لوله کشی استفاده می کنند.
شیر پیسوار خود را به فرهنگ بسپارید

شیر پیسوار وسیله است که از آن برای تنظیم کردن سیالات از آن استفاده می شود. معمولاً در صنعت لوله کشی استفاده می کنند. آنها دارای یک ورودی و یک خروجی هستند و در یک راستا با زاویه ۹۰ درجه ساخته شده اند. ورودی و خروجی لوله ها برای وصل شدن لوله ها به آنها است.

جنس پیسوارها از برنج است و درون آنها سوراخی به وجود آمده تا آب براحتی از آن عبور کند. اگر دسته پیسوار باز باشد، آب درون آن به جریان می افتد. گاهی وقت ها مشکلات کوچک از خراب شدن شیر پیسوار شروع می شود. در این جور مواقع باید از متخصصین استفاده کنید که فرهنگ می تواند به شما به خوبی کمک کند و مشکل شما را رفع کند.

معمولا سوال این است که در کجا از خانه شیر پیسوار وجود دارد؟ جواب ساده است. یک شیر پیسوار برای هر توالت فرنگی ، دو شیر پیسوار برای هر شیر ظرفشویی و روشویی جهت کنترل و تنظیم فشار آب استفاده می شود. یک سمت شیر های پیسوار به لوله های آب سرد و گرم وسمت دیگر آن به  شلنگهای زیر سینک متصل می شوند.

 

با فرهنگ مشکل شیر پیسوارت را حل کن

از موارد مهم استفاده از شیرهای پیسوار این است که در منازل برای ظرفشویی، روشویی، توالت فرنگی، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی استفاده می شود. اگر نیازمند شیر پیسوار هستید می توانید از فرهنگ کمک بگیرید.

اگر شیر پیسوار شما خراب شده است . نمی خواهید خودتان اینکار کنید و نیاز دارید تا متخصصین اینکار را به خوبی و بدون هیچ مشکلی انجام دهند، می تواینید از آسان خدمات فرهنگ کمک بگیرید.همان طور که در قبل گفته شده است، شیرهای پیسوار دارای دو لوله هستند تا آب سرد و گرم به آن وصل شود. دو شیر پیسوار و برای توالت فرنگی فقط یک شیر پیسوار کافی است.

 

با شیر پیسوار بیشتر آشنا شوید

شهرنشینی و آپارتمان نشینی زندگی روزمره را پیچیده تر کرده است. یکی از این پیچیدگی ها می توان به مشکلات آب اشاره نمود. در گذشته شرایط به گونه ای بوده که مجبور بودند برای نصب ماشین لباس شویی آب کل ساختمان را قطع کنند.

قطعا اگر در مجتمع و آپارتمان زندگی می کردید این مساله برای شما مشکل ساز بود چون سایر ساکنین اعتراض می کردند. اما از هنگامی که از شیر پیسوار استفاده می کنید در ورود و خروج آب به درون ساختمان خود مستقل می شوید و مشکل خاصی برای شما پیش نخواهد آمد.

شیرهایی که به عنوان شیر پیسوار شناخته می شوند، علاوه بر کنترل ورودی و خروجی آب به ساختمان کاربردهای دیگری نیز برای شما دارند. برای این که بهتر متوجه شوید با یک مثال شروع می کنیم.

شما می توانید میزان فشار آب ورودی به ساختمان خود را مدیریت کنید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که فشار آب بسیار بالاست و این مساله موجبات نارضایتی را برای شما فراهم کرده اصلا نگران نباشید ! زیرا می توانید مقداری از شیر پیسوار را ببندید تا آب ورودی به خانه شما از فشار کمتری برخوردار شود.

 

انواع مدل های شیر پیسوار

شیر پیسوار دو نوع دارد که در دو مدل فیلتردار و بدون فیلتر وجود دارد. این دو مدل در کارکرد یکدیگر زیاد فرقی ندارند. اما نوع فیلتردار آن باعث شده تا سنگ ریزه هایی که در آب وجود دارد را حذف و به عبارتی دیگر آب را تصفیه کند.

البته که لازم به ذکر است بدین معنا نیست که آب کاملاً سالم و قابل آشامیدن است؛ بلکه باید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده بکنید. با فرهنگ می توانید براحتی از انواع مدل های شیر پیسوار برای لوازم خانه خود استفاده نمایید. فرهنگ دارای متخصصین است که خدمات ساختمانی شامل نصب و راه اندازی شیر پیسوار را بر عهده می گیرند.

 

 

کاربرد شیر پیسوار در صنایع مختلف

همان طور در فرهنگ گفتیم، شیرهای پیسوار برای تنظیم کننده هستند. زمانی که آن را به لوله آب سرد و گرم ساختمان متصل می کنید، می توانید بر روی فشار آب تسلط داشته باشید. همچننی می توانید به طور کلی آب را قطع کنید. این کار برای زمان هایی که می خواهید به مسافرت بروید و خیالتان از چکه چکه کردن آب های خانه راحت باشد.

به طور معمول برای مکان هایی مانند توالت فرنگی و دست شویی ها از یک شیر پیسوار استفاده می شود. زیرا ساختار توالت فرنگی به نحوی است که یک جریان ورودی آب دارد و مانند ظرفشویی دارای دو جریان و لوله نیست. اما در جاهایی مانند ظرفشویی و نصب شیرآلات روشویی که اغلب از دو جریان آب سرد و گرم بهره می برند باید از دو پیسوار استفاده کرد. یک سمت شیر پیسوار به لوله های آب گرم و سرد و سمت دیگر آن به شیلنگ های موجود در زیر سینک و روشویی متصل خواهد شد.

 

جنس شیر پیسوار چیست؟

شیرهایی که با عنوان شیر پیسوار شناخته می شوند در سایزها و ابعاد مختلفی طراحی و عرضه می شوند. همین مساله باعث شده تا در تمام مکان ها مورد استفاده قرار بگیرند.

در حال حاضر بهترین جنس و متریالی که برای ساخت آنها استفاده می شود، چدن و برنج است. استفاده از این متریال باعث می شود تا در برابر آب دچار پوسیدگی نشوند و بتوانند کیفیت خود را در طول زمان حفظ کنند. زیرا بکارگیری از سایر فلزات می تواند باعث پوسیدگی و یا زنگ زدگی زود هنگام آنها شود.

در حال حاضر شرکت های مختلفی اقدام به تولید شیرهای پیسوار می کنند اما واقعیت این است که تفاوت چندانی در کارآیی و کیفیت آن ها وجود ندارد و نباید انتظار زیادی از عملکرد آن ها داشته باشید.

 

مزیت شیر پیسوار فیلتردار

همان طور که در فرهنگ گفتیم، شیرهای پیسوار در دو نوع فیلتر دار و بدون فیلتر در بازار وجود دارد. از نظر ظاهری تفاوت خاصی با هم ندارند. اما از نظر کارکردی تنها مزیت شیرهای پیسوار در این هست که تا حدودی باعث تصفیه آب و حذف آلودگی آن شود.

نکته مورد توجه که فرهنگ برای شما دارد این است که اگر در ظرف شویی ها از این مدل استفاده می کنید، حتماً باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید. چون شیرهای فیلتردار توانایی و قدرت کافی ندارند که آب را تصفیه کنند.

تنها مزیت شیر پیسوار فیلتردار این است که فقط آلودگی های درشت مانند سنگ ریزه را از آب جدا می کنند. برای بهبود کیفیت و کارآیی شیرهای فیلتر دار می توانید هر سه ماه یکبار اقدام به تعویض فیلتر آن کنید. در این مواقع می توانید از متخصصین فرهنگ برای تعویض و سرویس آن استفاده نمایید.

 

خصوصیات بیشتر درباره شیر پیسوار 

ویژگی های شیر پیسوار

شیرهای پیسوار دارای روکش هستند. این روکش ها معمولاً شش رشته ای می باشند که جنس آن ها از استیل است. چرا از این جنس استفاده می شود؟ چون استیل در برابر رطوبت مقاومت زیادی دارد و بعد از گذشت مدت زمانی طولانی دچار زنگ زدگی، پوسیدگی و تخریب نخواهد شد.

 

تیوپی که داخل شیلنگ های پیسوار وجود دارد مخصوص آب آشامیدنی است و نصب آن ها در ظرفشویی و روشویی هیچ ضرری نخواهد داشت. این تیوپ ها از کیفیت آب آشامیدنی محافظت می کنند.می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

 

لوله استیل که در شیر پیسوار قرار گرفته دارای بوش است که جنس آن هم از نوع استیل ضد زنگ می باشد. بکار گیری استیل در ساخت بوش ها باعث افزایش کیفیت شیلنگ های پیسوار شده است.

 

شیرهای پیسوار برای مناطقی که دارای فشار آب بالایی هستند نیز مناسب است زیرا می توانند تا ۲۰ برابر فشار آب را تحمل کنند و هیچ گونه آسیبی متوجه آن ها نشود .

 

شیر پیسوار می تواند دمایی بالغ بر ۳۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند و آسیبی به آن وارد نشود. این میزان از تحمل دما بسیار مناسب است و آن را تبدیل به گزینه مناسبی برای نصب در مکان های مختلف می کند.

اگر خودتان به انجام امور فنی آگاهی ندارید و یا زمان کافی برای انجام این امور ندارید لیست خدمات فرهنگ آماده ارائه با کیفیت‌ترین خدمات به شما است و مشکل شما را در کوتاه ترین زمان ممکن حل خواهد کرد.

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.