رؤیاهای برباد رفته ماکرون | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 41719
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۶:۳۲ | 292 بازدید |
ترجمه و تحلیل

رؤیاهای برباد رفته ماکرون

روند ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه همچنان بحرانی و سیر صعودی خود را طی می‌کند. در بیمارستان‌های فرانسه، شمار مراجعان به‌دلیل ابتلا به عوارض ویروس کرونا بسیار نگران‌کننده و آمار هرروز رو به افزایش است.
رؤیاهای برباد رفته ماکرون

گروه  بین‌الملل  
روند ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه همچنان بحرانی و سیر صعودی خود را طی می‌کند. در بیمارستان‌های فرانسه، شمار مراجعان به‌دلیل ابتلا به عوارض ویروس کرونا بسیار نگران‌کننده و آمار هرروز رو به افزایش است. طی روزهای اخیر به‌صورت متوسط و در هرروز، دستکم ۴۱ هزار نفر در فرانسه به کووید مبتلا شدند. بر اساس آمار رسمی، طی هفته گذشته، به‌طور متوسط، حدود ۳۴ هزار مبتلابه ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده بودند. همزمان کارزار واکسیناسیون در فرانسه در جریان است. طی شبانه‌روز اخیر، به بیش از ۵۱۰ هزار نفر در این کشور، واکسن مقابله با ویروس کرونا تزریق شده است. 
به گزارش رادیو فرانسه، درحالی‌که سرعت تزریق واکسن مقابله با ویروس کرونا در فرانسه افزایش یافته است، اما بحران بهداشتی شیوع ویروس همچنان روند صعودی دارد. به نظر می‌رسد سیاست‌های محدودکننده ماکرون ، نتوانسته است تأثیری در کاهش روند ابتلا به کرونا در فرانسه داشته باشد. 
درمجموع، بیش از ۱۰ میلیون و ۵۰۷ هزار نفر در فرانسه، واکسن مقابله با ویروس کرونا دریافت کردند. نرخ تزریق واکسن کرونا در فرانسه، معادل حدود ۱۶ درصد از جمعیت ۶۶ میلیونی این کشور برآورد می‌شود. حدود ۲۰ درصد از جمعیت بزرگسال فرانسه تاکنون یک واحد (دز) واکسن دریافت کردند. درمجموع، بیش از ۵ درصد جمعیت فرانسه، به‌عبارتی۷ درصد از جمعیت بزرگسال این کشور، دو واحد واکسن مقابله با ویروس کرونا را دریافت کردند. 
همزمان با افزایش سرعت تزریق واکسن کرونا در فرانسه، محل برگزاری نمایشگاه‌های شهر نیس، در جنوب این کشور، به محل تزریق واکسن تغییر کاربری داد. در نخستین روز، تزریق واکسن به حدود ۵ هزار نفر در این محل پیش‌بینی شده بود. از این مرکز در شهر نیس، به‌عنوان بزرگ‌ترین مکان تزریق واکسن کرونا در فرانسه نام‌برده می‌شود.پیش‌ازاین، استادیوم بزرگ فرانسه در شهر پاریس، به تزریق واکسن کرونا اختصاص یافته بود. حدود۱۰ هزار نفر، طی یک هفته، در استادیوم شهر پاریس، واکسن کرونا دریافت کردند. در فرانسه، پس از سالمندان و کادر درمانی، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، بیماران سرطانی و افراد بالاتر از ۷۰ سال در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار دارند.
از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در فرانسه، نزدیک به ۵ میلیون نفر به کووید مبتلا شده و بیش از ۹۷ هزار نفر جان خود را براثر عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند.
 رؤیاهای بربادرفته ماکرون
محبوبیت ماکرون در فرانسه طی ماه‌های اخیر شدیدا کاهش یافته است. رئیس‌جمهور فرانسه که سعی داشته است طی سال‌های اخیر خود را به‌عنوان چهره‌ای فعال و رهبری جدید و پرکار  در فرانسه و اتحادیه اروپا و منطقه یورو معرفی کند، امروز در مقابل خشم و نفرت شهروندان فرانسوی نسبت به عملکرد خود نیز نمی‌تواند اقدامی صورت دهد. ماکرون متهم است که در قبال شیوع ویروس کرونا و مدیریت مواجهه با آن، سهل‌انگاری شدیدی کرده و در این میدان نیز به‌مانند دیگر حوزه‌ها( سیاست خارجی و معادلات اجتماعی) به بازیگری شکست‌خورده تبدیل شده است.
درهرحال، بسیاری از تحلیلگران معتقدند که دوران ریاست جمهوری ماکرون نیز به‌مانند دوران ریاست جمهوری اولاند و سارکوزی به‌زودی به پایان می‌رسد. آن‌ها معتقدند که ماکرون نیز درنهایت به‌عنوان یک رئیس‌جمهور تک‌دوره‌ای ، ناچار به ترک کاخ الیزه می‌باشد. 
رادیو فرانسه

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.