دوربین مداربسته توربو اچ دی (TURBO HD) هایک ویژن | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 59392
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰ | 243 بازدید |

دوربین مداربسته توربو اچ دی (TURBO HD) هایک ویژن

دوربین مداربسته که با نام CCTV هم شناخته می شود، یکی از ابزارهای رایجی است که در بسیاری از ادارات، مراکز خرید، بیمارستان ها و حتی منازل استفاده می شود. هدف استفاده از دوربین مداربسته نظارت و کنترل تردد و افزایش امنیت مکان هاست.
دوربین مداربسته توربو اچ دی (TURBO HD) هایک ویژن

دوربین مداربسته که با نام CCTV هم شناخته می شود، یکی از ابزارهای رایجی است که در بسیاری از ادارات، مراکز خرید، بیمارستان ها و حتی منازل استفاده می شود. هدف استفاده از دوربین مداربسته نظارت و کنترل تردد و افزایش امنیت مکان هاست. یکی از بهترین برندهای دوربین مداربسته موجود در بازار در این طیف؛ دوربین های توربو اچ دی هایک ویژن است که به دلیل کیفیت بالا و طراحی منحصر به فرد آن تقاضا برای خرید و نصب این نوع از دوربین های این برند، قابل توجه است.

هایک ویژن Hikvision یک شرکت چینی است که از سال ۲۰۰۱ مشغول به فعایت می باشد و امروزه یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه دوربین های امنیتی مدار بسته است.

هایک ویژن را در حال حاضر می توان بهترین و معتبرترین برند دوربین مداربسته در جهان دانست، در واقع ، این شرکت به قدری بزرگ است که در هر رده چندین محصول متفات با ویژگی های متمایز را ارائه می دهد و روند انتخاب یک سیستم نظارتی را فراگیرتر می کند.  هایک ویژن به عنوان سیستم های نظارتی امنیت خانه مطمئناً نوآورانه ترین و بهترین انتخاب است.
این برند به عنوان پرفروشترین برند دوربین مدار بسته در جهان توانسه است اعتماد بسیاری از آزمایشگاه های امنیتی در سراسر جهان را کسب کند. این شرکت عمدتا در زمینه تحقیق و توسعه ، تولید و توزیع محصولات ویدئویی و همچنین ارائه خدمات نظارت تصویری فعالیت می کند.

از جمله مزایای دوربین مدار بسته هایک ویژن که موجب برتری آن نسبت به رقبا شده است می توان سخت افزار مناسب، نرم افزار کاربردی قوی برای کاربران و همچنین به روزرسانی پیوسته نرم افزاری تجهیزات، قیمت مناسب و تکمیل بودن سبد محصولات جهت کاربری های مختلف و … را نام برد.

دوربین توربو hd هایک ویژن

تکنولوژی دوربین مداربسته توربو اچ دی هایک ویژن

امروزه جدید ترین تکنولوژی حال حاضر در بین دوربین های مداربسته آنالوگ، تکنولوژی HD-TVI می باشد. با استفاده از این قابلیت شما می توانید تصاویر را از طریق کابل کواکسیال حتی تا فاصله ی بیش از ۴۰۰ متر با کیفیت فوق العاده و وضوح بالا انتقال دهید. در کل به دوربین هایی که این قابلیت ها را داشته باشد، دوربین مداربسته توربو اچ دی می گویند. تکنولوژی توربو اچ دی هایک ویژن مخصوص کسانی می باشد که بیشتر مایل هستند هزینه های کمتری برای یک سیستم مداربسته آنالوگ اما در عوض با کیفیت بپردازند. این دوربین ها همچنین قابلیت های مختلف دیگری مانند منوی OSD، دید درشب  EXIR، قابلیت  WDR، ضد آب بودن و در برخی مدل ها دارای زوم وریفوکال و موتورایز نیز می باشند.

قابلیت H265+ دوربین مداربسته توربو اچ دی هایک ویژن

به تازگی شرکت هایک ویژن با بروزرسانی فرمت های فشرده سازی قدیمی قابلیت جدید و مهی را به این دوربین ها اضافه کرده است. به این قابلیت H265+ می گویند. با کمک قابلیت H265+ می توان حجم فایل تصاویر دوربین های مداربسته را به صورت قابل توجهی فشرده سازی کرد که در نتیجه در امر فضای ذخیره سازی هارد چیزی حدود ۵۰ درصد صرفه جویی می شود. به همین دلیل شما با کمک این فناوری می تواند تصاویر روز های بیشتری از دوربین های مداربسته خود را در فضای هارد دیسک داشته باشید. این فناوری باعث محبوبیت هر چه بیشتر برند هایک ویژن شده است.

فناوری EXIR دوربین Turbo HD هایک ویژن

معمولا برای سیستم های مداربسته ای که لازم است به صورت شبانه روزی فعالیت داشته باشند، وجود قابلیت IR یا همان دید در شب امری بسیار مهم می باشد. در طول شب به دلیل اینکه دوربین مداربسته در تاریکی قرار دارد، نور کافی برای تصویر برداری موجود نمی باشد. هایک ویژن با فناوری EXIR این مشکل مهم را حل کرده است. در فناوری  EXIR، نور های LED پیشرفته ای کنار لنز دوربین مداربسته نصب شده که نور کافی را برای ضبط تصاویر با کیفیت فراهم می کند. وجود این LED های پیشرفته باعث بهبود عملکرد دوربین مداربسته در شب می شود و به این ترتیب با فناوری EXIR دیگر مشکلی برای ضبط تصاویر در شب نخواهید داشت.

تکنولوژی HDTVI در دوربین های مدار بسته هایک ویژن

طی سالیان نه چندان دور دوربین های مداربسته به دو بخش دوربین های آنالوگ و دوربین های تحت شبکه تقسیم شده بودند. از لحاظ قیمتی دوربین های مداربسته آنالوگ با قیمتی بسیار ارزان راهی بازار می شدند و دوربین های مداربسته تحت شبکه نیز قیمتی بسیار بالاتر از دوربین های آنالوگ داشتند. برای همین اغلب مردم برای اینکه هزینه هایشان بالا نرود مجبور بودند به خرید دوربین مدار بسته نچندان با کیفیت آنالوگ اقدام کنند.

چند سال بعد شرکت هایک ویژن نسخه ی پیشرفته دوربین های آنالوگ را که دوربین مداربسته توربو اچ دی (HDTVI) نام دارد به صورت اختصاصی تولید کرد و سپس این دوربین ها را با قیمتی بسیار مناسب راهی بازار جهان از جمله ایران کرد. به این ترتیب اغلب کاربران دوربین های مداربسته به سمت خرید این نوع دوربین ها سوق پیدا کردند.

در حقیقت مشکل دوربین های آنالوگ قدیمی کیفیت پایین تصویر در آنها است، جهت رفع این مشکل تولیدکننده های دوربین مداربسته از تکنولوژی توربو اچ دی در محصولات خود استفاده کردند. در تکنولوژی توربو اچ دی سیگنال آنالوگ با استفاده از کدینگ خاص و تغییر فرکانس خروجی به سیگنال خاص و فشرده ای به نام توربو اچ دی تبدیل می شود که در سمت گیرنده یا همان دستگاه رکوردر تصویر، این سیگنال دیکد شده و به دیجیتال با کیفیت بالا تبدیل و ذخیره می گردد از انواع مهم تکنولوژی کدینگ تصاویر در دوربین مدار بسته می توان به تکنولوژی های AHD، HDTVI، HDCI  اشاره کرد. تکنولوژی مورد استفاده در دوربین های توربو اچ دی هایک ویژن HDTVI یا  (High Definition Transport Video Interface)  است.

نحوه کار دوربین توربو HD هایک ویژن

دوربین های توربو اچ دی در بستر دوربین های آنالوگ کار می کند. برای داشتن تصاویر با کیفیت محققان با تغییر فرکانس خروجی این مشکل را برطرف کردند. این تغییر از طریق فشرده سازی و کدینگ تصاویر، پیش از ارسال انجام می شود. با عمل CODING پیش از ارسال، اطلاعات تصاویر به صورت فشرده درآمده و در طرف دیگر (دستگاه ضبط) با عمل DECODING تصاویر با همان کیفیت از حالت فشرده در می آیند. با وجود این تکنولوژی، امکان ارسال تصاویر با کیفیت بالا میسر گردید. به این ترتیب مشکل کیفیت تصویر پایین در دوربین های آنالوگ تا حد زیادی برطرف شد.

پس از مدتی امکانات دیگری نیز به این دوربین ها اضافه شد که از جمله می توان به امکان انتقال همزمان صدا، امکان ارسال دستورات دوربین PTZ که قبلا با رابط RS-485 انجام می شد، ویژگی های پردازش تصویری VCA و … اشاره نمود. هماهنگی بین دوربین و دستگاه ضبط از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا نوع فرمت فشرده سازی دوربین از سمت دستگاه DVR قابل دیکد کردن باشد. همچنین مانند سایر تکنولوژی ها از جهت پشتیبانی کیفیت تصویر نیز دستگاه ضبط باید کیفیت دوربین را بتواند پشتیبانی کند. دوربین با کیفیت ۵ مگاپیکسل تصاویر با این کیفیت را ارسال می کند، دستگاه نیز باید بتواند تصاویر با این کیفیت را نمایش دهد. زیرا حداکثر کیفیت تصاویر ارائه شده توسط هر دو دوربین و دستگاه تعیین می شود.

ساختار توربین توربو اچ دی تماماً مشابه دوربین های آنالوگ است. توسط کابل های کواکسیال انتقال سیگنال و اطلاعات انجام می شود. دستگاه ضبط و ذخیره کننده دی وی ار ها هستند و برای ارتباط با شبکه باید از طریق دستگاه ضبط این ارتباط ایجاد گردد.

دوربین هایک ویژن

کیفیت دوربین های توربو اچ دی هایک ویژن

در این مدل از دوربین های مداربسته هایک ویژن کیفیت تصاویر در آنها بسیار ارتقا پیدا کرده است و با واحد مگاپیکسل معرفی می گردد. سیستم و کیفیت تصاویر توربو اچ دی در دوربین مدار بسته به حدی است که می توان آن را با دوربین های کیفیت بالای تحت شبکه یا IP مقایسه کرد.

دستگاه های رکوردر توربو اچ دی هایک ویژن

دستگاه های رکوردر دوربین های توربو اچ دی هایک ویژن این قابلیت را دارند که تصاویر فول اچ دی و فشرده ارسالی از طرف دوربین را دریافت، پردازش و ضبط کنند. از آنجایی که در دوربین های مدار بسته تصاویر توربو HD بر اساس استانداردهای خاص تولید می‌شوند از این رو دوربین و دستگاه رکوردر تصویر باید از نظر استاندارد تصاویر با هم همخوانی داشته باشند یا دستگاه رکوردر توانایی تشخیص و دیکد کردن تصاویر فشرده ارسالی را داشته باشد.

از مزایای برجسته دستگاه های رکوردر برند هایک ویژن این است که تمامی استانداردهای تصاویر HD تولید شده حتی با دوربین های با برند مختلف و استانداردهای کدینک دیگر را شناسایی می کند و توانایی ضبط و پخش آنها رادارد.

زیر ساخت مناسب برای دوربین های توربو اچ دی

در سیستم دوربین مدار بسته توربو اچ دی سیگنال تولید شده توسط دوربین همانند دوربین های آنالوگ بر بستر کابل کواکسیال منتقل می شوند. در این سیستم طول کابل در دریافت مناسب سیگنال ارسالی توسط دوربین در سمت دستگاه رکوردر موثر است. به صورت تجربی کابل های کواکسیال RG59 برای فاصله تا حدود صد متر، کابل های RG6 تا فاصله حدود ۲۵۰ متر و کابل های RG11  برای فاصله تا حدود ۸۰۰ متر توانایی انتقال سیگنال HD را دارند. البته امروزه و با در دسترس قرار گرفتن کابل های فیبر نوری و تکنولوژی تجهیزات تحت شبکه استفاده از دوربین های توربو اچ دی برای فواصل طولانی توصیه نمی گردد.

در صورتی که کاربر دوربین مدار بسته هستید و از کیفیت تصاویر دوربین های خود راضی نیستید این مدل از دوربین های برند هایک ویژن قطعا نیاز شما به یک سیستم دوربین مدار بسته با کیفیت بالا و کارایی مناسب را برآورده خواهد کرد.

در این مدل از دوربین های برند هایک ویژن علاوه بر کیفیت بالا ویژگی های منحصر به فردی مانند تنظیمات نور و رنگ تصاویر، تنظیمات مربوط به پرژکتور دید در شب و شدت روشنایی آن، وارونه سازی تصویر، استفاده از قابلیت ضد نور و تنظیمات آن و … به دوربین اضافه شده است که جهت دست یابی به این تنظیمات نیازی به کابل کشی اضافی وجود نداشته و همه آنها از طریق کابل کواکسیال صورت می پذیرد. همچنین اخیرا شرکت هایک ویژن قابلیت poc را به برخی از مدل های دوربین مداربسته خود اضافه کرده است که در آن نیاز دوربین به منبع تغذیه جانبی حذف شده و برق مورد نیاز دوربین برای روشن شدن را تامین می‌کند. قابلیت جالب دیگری که در سال ۲۰۲۰ به برخی از مدل های دوربین مداربسته هایک ویژن اضافه شده است میکروفن داخلی دوربین است که جهت انتقال صدا نیاز به کابل مجزا حذف شده و صدا نیز از طریق همان کابل کواکسیال منتقل می گردد.

دوربین های توربو اچ دی این برند بسیار متنوع ( ۱ تا ۱۲ مگاپیکسل ) بوده و همچنین دستگاه­های پخش DVR متنوعی را هم تحت پوشش خود قرار می دهند. که اکنون مدل های تا ۸ مگاپیکسل در بازار ایران در دسترس می باشند.

پشتیبانی دوبین مدار بسته

پشتیبانی دوربین های مداربسته هایک ویژن از محصولات مختلف

به تازگی دوربین های مداربسته توربو اچ دی تولید شده در شرکت هایک ویژن دارای فرمت های ویدیوئی مختلف می باشد و فقط مختص به یک نوع فرمت ذخیره سازی نیست. به همین علت دوربین Turbo HD هایک ویژن سازگار با تمامی دستگاه های ضبط کندده با هر برندی می باشد. در نتیجه اگر شما دستگاه ضبط کننده ای غیر از برند هایک ویژن داشته باشید، دوربین های هایک ویژن را ساپورت می کنند. جهت دریافت خدمات پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته هایک ویژن در تهران می توانید با شرکت ایمن شبکه هوشمند نمایندگی مجاز این برند مطرح در ایران به شماره ۰۲۱۶۶۹۰۴۵۴۱ تماس حاصل نمایید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.