جدال سیاسی در سرزمین ژرمن‌ها | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 50795
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۷:۱۴ | 268 بازدید |
ترجمه و تحلیل؛

جدال سیاسی در سرزمین ژرمن‌ها

انتخابات سراسری آلمان با حساسیت ویژه‌ای در این کشور پیگیری می‌شود.  دومین مناظره تلویزیونی سه نامزد صدراعظمی آلمان با تمرکز بر موضوع تغییرات اقلیمی و مسائل اقتصادی برگزار شد.
جدال سیاسی در سرزمین ژرمن‌ها

گروه بین‌الملل 
انتخابات سراسری آلمان با حساسیت ویژه‌ای در این کشور پیگیری می‌شود.  دومین مناظره تلویزیونی سه نامزد صدراعظمی آلمان با تمرکز بر موضوع تغییرات اقلیمی و مسائل اقتصادی برگزار شد. هر سه کاندیدا  هرگونه ائتلاف با حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان را رد کردند.
به گزارش دویچه وله، دو  هفته مانده به انتخابات پارلمانی آلمان، دومین مناظره تلویزیونی سه کاندیدای صدراعظمی از سه حزب سوسیال‌دموکرات، سبزها و اتحاد سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی یک‌شنبه شب ۱۲ سپتامبر برگزار شد. موضوع اصلی این مناظره چگونگی تشکیل ائتلاف برای تشکیل دولت بود.هر سه کاندیدای شرکت‌کننده در این مناظره تشکیل ائتلاف با حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان AFD را صریحا رد کردند. علاوه‌بر آن آرمین لاشت ،رهبر حزب دموکرات مسیحی و نامزد اتحاد سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی ائتلاف با حزب چپ‌ها را نیز رد کرد.
لاشت در پاسخ به این سؤال که آیا اتحاد دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی حاضرند به‌عنوان شریک کوچک‌تر در ائتلافی با سوسیال‌دموکرات‌ها شرکت کند، گفت که احزاب دموکرات‌ باید بعد از انتخابات با یکدیگر گفت‌وگو کنند.آنالنا بربوک، رهبر و کاندیدای حزب سبزها این موضوع را که حزب چپ‌ها و حزب آلترناتیو برای آلمان را همتراز دانست و ائتلاف با هردو حزب را رد کرد و «بسیار خطرناک»دانست. او همچنین تشکیل ائتلاف به رهبری حزب خودش را تبلیغ کرد.اولاف شولتز، رهبر و کاندیدای حزب سوسیال‌دموکرات در پاسخ به امکان ائتلاف این حزب با چپ‌ها تصریح کرد که به رسمیت شناختن ناتو و اعتقاد به اتحادیه اروپا برای حزب او غیرقابل بحث است. این‌ها دو موضوعی هستند که حزب چپ‌ها بر سر آن‌ها با سایر احزاب اختلاف دارد. بااین‌حال شولتز همکاری با چپ‌ها را به‌طورکلی رد نکرد.در پاسخ به پرسش‌های مربوط به حفاظت از محیط‌زیست رهبران حزب سوسیال‌دموکرات و دموکرات مسیحی متقابلا یکدیگر را متهم کردند و هریک تقصیرها را به گردن دیگری انداخت. شولتز گفت: اتحاد دو حزب مسیحی مدت‌هاست که موضوع نیاز به برق بیشتر به‌منظور بازسازی اقتصاد برای سازگاری با محیط‌زیست را رد می‌کند.لاشت در مقابل سوسیال‌دموکرات‌ها را به دلیل اینکه جلوی تسریع برنامه‌ها و صدور مجوزها را گرفته‌اند موردانتقاد قرار داد. بربوک هم گفت با این سرعت کمی که ائتلاف سیاه و سرخ (اتحاد دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی با سوسیال‌دموکرات‌ها) در موضوع حفاظت از اقلیم پیش می‌روند، این هدف به دست نخواهد آمد. رهبر حزب سبزها گفت که دولت بعدی آلمان باید قطع کامل وابستگی به انرژی ذغالی را به‌جای سال ۲۰۳۸ به سال ۲۰۳۰ جلو بیندازد.در یک جمع‌بندی کلی کاندیدای حزب سبزها درباره وضعیت اقلیمی هشدار داد و گفت دولت بعدی آلمان آخرین دولتی است که می‌تواند به‌صورت فعال بر بحران زیست‌محیطی تأثیر بگذارد. او تأکید کرد که می‌خواهد صدراعظمی باشد که یک سیاست مدرن را پیش از آنکه دیر شود در پیش ‌گیرد.لاشت، نامزد اتحاد دو حزب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی وعده داد که بوروکراتی را برمی‌چیند و آلمان را به‌سوی یک کشور صنعتی سازگار با محیط‌زیست هدایت می‌کند.
 پایان دوران مرکل
آنچه مسلم است اینکه با برگزاری انتخابات سراسری اخیر، دیگر خبری از آنگلا مرکل صدراعظم سرزمین ژرمن‌ها  در رأس معادلات سیاسی و اجرایی برلین نخواهد بود. بااین‌حال به نظر می‌رسد اختلاف بر سر جانشینی مرکل، موضوع ساده‌ای در آلمان تلقی نشود. فارغ از اینکه چه کسی جانشین مرکل خواهد شد، اختلافات داخلی در برلین تا مدت‌ها بر سیاست داخلی و خارجی آلمان سایه خواهد افکند. 
دویچه وله 

|
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.