تقدیر ۱۵۰۰ پرستار از حضور «قالیباف» در بیمارستان امام خمینی(ره) | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 31139
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶ | 287 بازدید |

تقدیر ۱۵۰۰ پرستار از حضور «قالیباف» در بیمارستان امام خمینی(ره)

١٥٠٠ نفر از کادر پرستاری بیمارستانها وبخش‌های کرونا در تهران از حضور رئیس مجلس در بیمارستان امام خمینی (ره) و بازدید از بیماران کرونایی استقبال کردند و خواستار حل مشکلات نظام سلامت و رسیدگی به مطالبات مدافعین سلامت شدند.
تقدیر ۱۵۰۰ پرستار از حضور «قالیباف» در بیمارستان امام خمینی(ره)

 ۱۵۰۰ نفر از کادر پرستاری بیمارستان‌ها و بخش‌های درمانی کرونا و دانشجویان و اساتید هیات علمی دانشگاه‌های تهران در نامه‌ای خطاب به محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی از حضور وی در بیمارستان امام خمینی (ره) و بازدید از بیماران کرونایی استقبال کردند و خواستار تداوم این حضورها و حل مشکلات نظام سلامت و رسیدگی به مطالبات مدافعین سلامت شدند.

 در متن نامه آمده است: سلام بر صبر و مجاهدت حضرت زینب کبری سلام الله علیها، سلام بر روح بلند ۵۰ شهید پرستار در راه مبارزۀ با ویروس کرونا، سلام بر ایثار زینب‌وار ۵ هزار پرستار مبتلا به کرونا و سلام بر مجاهدت بی وقفۀ ۱۱۰ هزار سفید پوش مدافع سلامت.

همانگونه که مستحضرید در هشت ماه اخیر، پرستاران سراسر کشور با مجاهدتی بی‌نظیر وبا تأسی به راه عاشورای حسینی و منطق دفاع مقدس، از هیچ فداکاری و ایثاری برای دفاع از سلامت مردم پرهیز نکرده‌اند.

 پرستاران ما در سراسر کشور، ثانیه‌ای سنگر خدمت را ترک نکرد‌ند و با وجود ناملایمات، بی‌توجهی‌ها و تصمیمات خلق‌الساعة همانند مجاهدان خستگی ناپذیر سال های دفاع مقدس در برابر ویروس خطرناک کووید ۱۹، سینه سپر کردند تا مردم آسیب نبینند.

سفیدپوشان مدافع سلامت در وجب به وجب خاک ایران اسلامی، لحظه‌ای به منافع شخصی خود نیندیشیده‌اند و برخی از آن ها در این راه به درجۀ رفیع شهادت نائل آمده‌اند.

پرستاران کشور هم‌قسم شده‌اند که بدون توجه به بی‌تدبیری‌ها و سوء مدیریتها فقط به سلامت مردم بیندیشند و هشت ماه است با سهمیۀ روزی یک ماسک و دو جفت دستکش در دهان شیر می‌جنگیم  و سخنی برزبان نمی آوریم.  

والله یک سینه حرف موج زند در دهان ما. متاسفانه تعداد زیادی از مدیران با بی‌کفایتی و بی‌تدبیری خون به دل ما کرده‌اند؛ اما ما تا کنون به خاطر مردم و بیماران دم برنیاورده‌ایم ولی  ادامه وضع موجود که از یکسو نیرو نیست و مجبوریم با اضافه کاری اجباری دربخش‌های کرونایی با مرگ مجادله کنیم و از یکسو اتفاقاتی چون سیرجان و رفتار با آن خانواده شهید سلامت دل ما را بدرد می‌آورد را تحمل نخواهیم کرد.

پرستاران مدت‌هاست با مشکل کمبود نیرو و معیشتی مواجه هستند. بسیاری از مجاهدان عرصۀ سلامت چندین هفته یا ماه است که جگر گوشه‌های خود را ندیده‌اند و در نهایت شرافتمندی به بیماران خدمت کرده اند.  

در اوج کمبود نیرو و کمبود امکانات از جان خود مایه گذاشته‌اند.  اما در توهینی آشکار این روزها که کارانه‌های خود را هر چند ماه یک بار دریافت می‌کنند. آنرا تقلیل یافته تا حد یک پنجم و یک سوم می‌بینند. 

علاوه برآن رفتار غیر اصولی با پرستاران مبتلا به کروناست که از گردونه خدمت خارج شده‌اند و کسی از مسئولین اجرایی حالی  از آنها یا خانواده شهدای سلامت نمیپرسد.  

تحمل این وضعیت برای کسانی که جان خود را کف دست گرفته‌اند غیر ممکن است. در موضوع کمک‌های جبرانی از محل کمک‌های رهبری ظاهرا تاکنون از یک میلیارد دلار اختصاص یافته به کادر درمان فقط ۲۳ درصد آن اختصاص یافته است و مشخص نیست ۷۷ درصد دیگر آن کجاست ؟

ما خسته‌ نیستیم ولی دلگیریم. ما مردم عزیز این آب و خاک را فدای مصلحت‌اندیشی نمی‌کنیم ولی از جناب عالی تقاضامندیم تا با استفادۀ حداکثری از دو بازوی قانون‌گذاری و نظارت مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به مطالبات بر حق پرستاران مجاهد بهره بگیرید و آن را به طور شفاف اعلام کنید.

سخنان بی عمل برای ما کفایت نمی‌کند؛ ما خواهان تغییر وضع معیشتی پرستاران و توجهی اثربخش به آنان هستیم. باید چرخۀ بی‌اعتنایی و بی‌خیالی مسئولان بشکند و جریان جدیدی ایجاد شود.

در پایان حضور جناب عالی در خط مقدم مبارزه با کرونا با همان تجهیزات در اختیار عموم پرستاران سراسر کشور را ارج می‌نهیم و مطمئن هستیم که این حضور به عموم فعالان عرصۀ سلامت و کادر درمان روحیۀ مضاعف خواهد داد.

ما تفاوت مسئول یکجانشین و در میدان را به رسمیت می‌شناسیم و در عمل دیده‌ایم که آنانکه از حضور در میدان هراس دارند در نهایت اقدامی به نفع مجاهدان خط مقدم نخواهند کرد؛ که حال غرقه در دریا نداند خفته بر ساحل.

البته تاکید می‌کنیم که حضور صرف کافی نیست و این حضور باید به اقدامات فعالانه و ملموس به نفع کادر درمان منجر شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.