به آمریکایی‌ها اخطار دادیم از منطقه تمرین ما خارج شوند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 21119
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰ | 581 بازدید |
دریادار تنگسیری:

به آمریکایی‌ها اخطار دادیم از منطقه تمرین ما خارج شوند

فرمانده نیروی دریایی سپاه: آمریکایی‌ها وارد حریم منطقه تمرین ما شده بودند، به آن‌ها دستور دادیم تا خارج شوند.
به آمریکایی‌ها اخطار دادیم از منطقه تمرین ما خارج شوند

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گویی درباره مواجهه اخیر قایق‌های تندروی این نیرو با ناو‌های آمریکایی در خلیج فارس گفت: آن‌ها وارد حریم منطقه تمرین ما شده بودند، برای همین به آن‌ها دستور داده شد تا خارج شوند.

دریادار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه راهی جز این‌که آمریکایی‌ها از منطقه بروند، وجود ندارد، اظهار داشت: ما چشم‌انداز روشنی برای منطقه خلیج فارس می‌بینیم. اگر گفتیم آمریکایی‌ها از منطقه بروند، برای این است که با رفتن آنها، منطقه عاری از مشکلات و امنیت در خلیج فارس برقرار خواهد شد.
وی افزود: آمریکایی‌ها دنبال تنش و آتش‌افروزی در منطقه هستند و به هر کجا که رفتند، ناامنی به ارمغان بردند لذا در خلیج فارس که منطقه آرامی بوده است و سال‌ها کشور‌ها کنار هم در آرامش زندگی می‌کنند، این حضور آمریکا و کشور‌های فرامنطقه‌ای موجب ناامنی شده است.
دریادار تنگسیری در ادامه با بیان اینکه ترامپ و نظام آمریکا در وضعیت کنونی و با توجه به مشکلات داخلی در آنجا، نیازمند فرافکنی هستند، گفت: این فرافکنی در خلیج فارس توجیهی برای حضور نامشروع خودشان است، اما ملت‌های منطقه بیدار شدند و اولین خروج این‌ها از عراق شکل خواهد گرفت و ان‌شاءالله در کشور‌های دیگر هم این روند شروع خواهد شد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: ۴۰ سال است حضور این‌ها برای مردم قابل قبول نیست و تنها راه ثبات منطقه، امنیت دسته‌جمعی است و اعلام می‌کنیم جمهوری اسلامی در این منطقه قصد چالش با کسی را ندارد.
وی با ابراز اینکه آمریکایی‌ها دنبال آبروی رفته خودشان در منطقه هستند، با اشاره به مورد اصابت قرار دادن پهپاد و پایگاه آمریکا در منطقه توسط ایران، اظهار داشت: علاوه بر این، آن‌ها به ‌نوعی درگیر مشکلات داخلی نیز هستند و برای همین نیاز به فرافکنی دارند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه تأکید کرد: قطعاً بدانید، از آنجا که منطقه خلیج فارس خانه ماست، ما دنبال آتش‌افروزی در خانه خودمان نیستیم، ولی ما نمی‌پذیریم که لنج‌های صیادی ما مورد بازرسی آمریکایی‌ها قرار بگیرند و بالگرد‌های آمریکایی‌ها در منطقه سکو‌های نفتی ما پرواز کنند و نمی‌پذیریم که به حقوق ما دهان‌کجی بشود.
دریادار تنگسیری همچنین درباره مواجهه اخیر قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با ناو‌های آمریکایی در خلیج فارس عنوان کرد: آن‌ها وارد حریم منطقه تمرین ما شده بودند درحالی که از قبل اعلام شده بود که در این منطقه تمرین برگزار می‌شود. آن‌ها با این اقدامات دنبال ناامنی هستند و برای همین به آن‌ها دستور داده شد خارج شوند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: چند سال پیش که ناو آمریکایی یک کشتی اماراتی را مورد هدف قرار داد و دو هندی کشته شدند چه اتفاقی افتاد؟ آمریکایی‌ها قوانین کشتیرانی را رعایت نمی‌کنند، چرا باید آن‌ها به خودشان این حق را بدهند که هر زمانی که می‌خواهد مانور برگزار کنند؟
وی تصریح کرد: امروز ما بر تمام خلیج فارس و تنگه هرمز و هرجایی که آمریکایی‌ها حضور دارند مانند یک شاهین آن‌ها را دنبال می‌کنیم و در دریای عمان هم برادران ما در ارتش اینها را دنبال می‌کنند. نیرو‌های جمهوری اسلامی در دریای عمان و خلیج فارس تمام حرکت آمریکایی‌ها را دنبال می‌کنند.
دریادار تنگسیری در پایان گفت: آمریکایی‌ها در حال افول و از درون در حال شکستن هستند، ولی همچنان سعی می‌کنند ابهت پوشالی خود را به مردم مظلوم منطقه نشان دهند.

| منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.