آمریکا بیش از هرزمان دیگری به برجام نیاز دارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 53353
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۶:۲۹ | 966 بازدید |
مهدی سعادتی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

آمریکا بیش از هرزمان دیگری به برجام نیاز دارد

مهدی سعادتی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به مواضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای و اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در مورد بازگشت ایران به میز مذاکرات، بیان کرد: آمریکایی‌ها قصد دارند تقصیر را گردن ایران بیندازند. آن‌ها بعد از تغییر دولت در سال 2020 به این نتیجه رسیدند که انتخابات ریاست جمهوری در ایران و به‌موازات آن تغییر دولت در آمریکا و ایران می‌تواند یک آغاز مجدد باشد.
آمریکا بیش از هرزمان دیگری به برجام نیاز دارد

حانیه مسجودی
مهدی سعادتی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به مواضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای و اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در مورد بازگشت ایران به میز مذاکرات، بیان کرد: آمریکایی‌ها قصد دارند تقصیر را گردن ایران بیندازند. آن‌ها بعد از تغییر دولت در سال ۲۰۲۰ به این نتیجه رسیدند که انتخابات ریاست جمهوری در ایران و به‌موازات آن تغییر دولت در آمریکا و ایران می‌تواند یک آغاز مجدد باشد.
وی افزود: بنابراین با تغییر دولت در آمریکا شاهد بودیم که دور جدید مذاکرات با دولت روحانی را آغاز کردند هرچند می‌دانستند که نصف و‌نیمه می‌ماند اما آن را ادامه دادند تا توپ را به دولت سیزدهم در ایران پاس دهند.
سعادتی ادامه داد: در این میان هم مدام اظهارات ضد ایرانی داشتند و فضای رسانه‌های بین‌المللی و اذهان عمومی دنیا را نسبت به این مسئله جلب کردند. اکنون تمام حرف آن‌ها این است که ایران باید به مذاکرات و برجام بازگردد و این ایران است که نمی‌خواهد برجام احیا شود!
غربی‌ها نمی‌توانند با فرافکنی و دروغگویی ایران را به‌زانو دربیاورند
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: این در حالی است که خودشان به‌صورت یک‌جانبه از برجام، توافقی که سال‌ها برای آن‌وقت گذاشته بودیم خارج شدند و به‌راحتی این کار را انجام دادند. کشورهای اروپایی نیز به بهانه‌های مختلف ازجمله فشار آمریکا، هیچ‌یک از تعهداتشان را عملیاتی نکردند.
او تأکید کرد: اکنون نه‌تنها آمریکا، بلکه اروپا نیز خودشان را از برجام کنار کشیده‌اند و شانه خالی کرده‌اند. مدام می‌گویند ایران توافق را نقض کرده و باید به برجام بازگردد. اما هرچقدر هم تلاش کنند نمی‌توانند حقیقت را پنهان کنند. سعادتی اظهار کرد: مواضع جمهوری اسلامی ایران همانی است که اعلام‌شده است. از خطوط قرمزمان عبور نخواهیم کرد. از حق‌وحقوق قانونی خود نمی‌گذریم و مطمئن هستیم که خواسته ما به‌حق است. آمریکا اگر خواهان اجرای برجام است خودش باید به این توافق بازگردد.این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در انتها متذکر شد: اکنون کشوری که بیش از هرزمان دیگری به برجام نیاز دارد، آمریکاست. لذا بهتر است به‌جای فرافکنی و دروغگویی و سیاه نمایی اقدامات ایران، بپذیرند که سیاست‌هایشان غلط بوده و نمی‌توانند ایران را به‌زانو دربیاورند.

نویسنده : حانیه مسجودی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.