آغاز جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از ۱۶ اردیبهشت ماه | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 21117
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵ | 588 بازدید |
رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد؛

آغاز جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از ۱۶ اردیبهشت ماه

سردار هادیانفر گفت: خودرو‌های فاقد معاینه فنی و گواهینامه‌هایی که اعتبار آن‌ها به اتمام رسیده از ۱۶ اردیبهشت ماه جریمه می‌شوند.
آغاز جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از ۱۶ اردیبهشت ماه

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی در مورد سهم پلیس راهور در مقابله با شیوع کرونا اظهار کرد: برابر قانون ماده ۸ هوای پاک، خودرو‌هایی که بدون معاینه فنی هستند زمانی که از جلو دوربین‌ها راهنمایی و رانندگی عبور کنند، روزانه ۵۰ هزار تومان بدون استثنا جریمه می‌شوند.

وی ادامه داد: این قانون منجر شده بود تا مراجعات مردم به مراکز مغاینه فنی به ویژه در ایام نوروز افزایش یابد.

سردار هادیانفر اضافه کرد: از آنجا که امسال شرایط شیوع کرونا در کشور پیش آمد و با آمدن نوروز نیز بحث سفر‌ها در ذهن مردم تداعی می‌شد، مراجعه مردم به سمت مراکز معاینه فنی شدت گرفت.

وی ادامه داد: از موضوعاتی که در جاده‌ها توسط پلیس کنترل می‌شود، بحث معاینه فنی خودرو‌ها است، بر این اساس به همه استان‌ها ابلاغ شد تا هیچ خودوریی تا ۱۵ اردیبهشت ماه به دلیل نداشتن معاینه فنی توسط دوربین‌ها جریمه نشوند، مگر اینکه این بیماری شدت بگیرد و در صورت برگشت به شرایط طبیعی قوانین به حالت اولیه خود باز گردد.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: از سوی دیگر اعلام شد تا افرادی که مدت قانونی گواهی نامه رانندگی آن‌ها به اتمام رسیده نیز تا ۱۵ اردیبهشت ماه جریمه نشوند، زیرا از دیگر موضوعاتی که توسط پلیس در راه و جاده‌ها کنترل می‌شود، مدت قانونی گواهینامه‌های رانندگی است.

سردار هادیانفر افزود: پس از ۱۵ اردیبهشت ماه شرایط به حالت اولیه باز می‌گردد و افراد نمی‌توانند برای تمدید تاریخ گواهی به پلیس +۱۰ و مراکز پزشکی برای انجام معاینات لازم مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در موضوع کرونا همه دستگاه‌ها نقش ایفا کرده و یکی از سازمان‌هایی که نقش جدی در فاصله گذاری اجتماعی داشت، پلیس راهور بود.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی افزود: براساس ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا از هشتم فروردین ۹۹ ابلاغ شد تا فاصله گذاری اجتماعی در تردد بین شهر‌ها و استان‌ها اجرا شود، در استان و شهر‌ها معابر زیادی وجود دارد، بر این اساس بیش از ۷۰ درصد معابر غیر ضروری را با موانع غیر طبیعی مسدود و ۳۰ درصد معابر را برای کنترل تردد‌ها باز گذاشتیم.

سردار هادیانفر افزود: پلیس راهور ۷۱۵ معبر ورودی را در سراسر کشور با استقرار گشت‌های پلیس به صورت شبانه روز با همکاری سازمان هلال احمر کنترل کرد تا گسستی در زنجیره بیماری و شیوع آن ایجاد شود.

وی گفت: به رغم اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا موضوع توقیف وسائل نقلیه به مدت یک ماه و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای افرادی که از دستور پلیس استنکاف می‌کند را ابلاغ کرد، اما به همکاران خود تاکید کردیم تا جایی که ممکن است از برخورد‌های ارشادی و نه قهریه استفاده کنند.

توقیف کمتر از ۵ هزار خودرو در نوروز ۹۹

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه کرد: گزارش‌های دریافتی نشان داد حدود ۴۸۰ هزار خودرو با توصیه و ارشاد و بدون اعمال قانون و جریمه از ادامه سفر بازداشته و به شهر‌های خود بازگشتند. کمتر از ۵ هزار خودرو توقیف و ۴۲ هزار وسیله جریمه ۵۰۰ هزارتومانی شدند.

وی در مورد تجهیزات پلیس راهور در روز‌های کرونایی گفت: در ابتدای شیوع بیماری کمبود تجهیزات بهداشتی در کشور وجود داشت که پلیس راهور نیز مشمول این کاستی‌ها شد و همکاران با کمبود شدید تجهیزات روبرو بودند، اما ایثارگرانه وارد عمل شدند و توانستند ماموریت خود را به سرانجام برسانند.

رئیس پلیس راهور گفت: در ابلاغ بعدی موضوع رفع محدودیت در تردد‌های بین شهر‌ها در استان اعلام شد و ۴۰ درصد بار پلیس کاسته شد و ابلاغ بعدی رفع محدودیت بود و ماموریت ما در این بخش نیز به پایان رسید.

وی افزود: در ابلاغ جدید که طرح فاصله گذاری اجتماعی و بحث اصناف و حمل و نقل عمومی مطرح شد پلیس راهور در این زمینه مسئولیتی نداشت مگر در محدودیت‌های شهری و تردد‌ها و طرح زوج و فرد که درنهایت سعی کردیم همگام با ستاد ملی مقابله با کرونا حرکت کنیم.

سردار هادیانفر ادامه داد: در زمینه طرح فاصله گذاری اجتماعی به گونه‌ای مدیریت شد تا مردم اقبالی به استفاده از وسائل نقلیه عمومی نشان نداده و از خودرو‌های شخصی خود استفاده کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.