۳ طلای کشتی گیران ایران در تورنمنت بلغارستان/ یزدانی به مدال برنز رسید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 82590
  پرینتخانه » اخبار, ورزشی تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۸ |

۳ طلای کشتی گیران ایران در تورنمنت بلغارستان/ یزدانی به مدال برنز رسید

در جریان رقابت های بین المللی کشتی در بلغارستان، شاهین بداغی در وزن ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی و مصطفی قیاسی در ۷۹ و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد صاحب مدال طلا شدند و امیرمحمد یزدانی نیز به مدال برنز رسید.
۳ طلای کشتی گیران ایران در تورنمنت بلغارستان/ یزدانی به مدال برنز رسید

در ادامه رقابت های کشتی آزاد و فرنگی تورنمنت بلغارستان، شاهین بداغی در وزن ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی و مصطفی قیاسی در وزن ۷۹ کیلوگرم و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد به مدال طلا دست یافتند. امیر محمد یزدانی نیز در وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد صاحب مدال برنز شد.

در جریان این رقابت ها، شاهین بداغی نماینده وزن ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در دیدار فینال این مسابقات مقابل کنستانتین استاس از بلغارستان با نتیجه ۵ بر ۲ به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

بداغی پیش از این در دور مقدماتی این وزن که روز گذشته پنج شنبه برگزار شد، پس از استراحت در دور نخست، ۸ بر صفر فلورین کوزما از رومانی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز مقابل یوگا کاسوگای از ژاپن با نتیجه ۱۰ بر ۱ به پیروزی رسید و به دیدار فینال رسید.

اما در کشتی آزاد و در فینال وزن ۷۹ کیلوگرم مصطفی قیاسی مقابل دوین اسکاتزا از آمریکا با نتیجه قاطع ۹ بر ۲ به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

قیاسی پیش از این در دور مقدماتی این وزن که روز گذشته پنج شنبه برگزار شد، ۱۳ بر ۸ چابا ویدا از مجارستان را برد. وی سپس ۱۰ بر ۲ اخسربک گولایف از اسلواکی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. قیاسی در این مرحله نیز با نتیجه ۶ بر صفر رمضان ساری از ترکیه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم نیز ارشک محبی در ادامه نمایش خوب خود در این مسابقات برابر احمد باتایف از بلغارستان با نتیجه ۶ بر ۴ به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

محبی پیش از این در دور مقدماتی وزن ۹۲ کیلوگرم، در دور اول ۱۰ بر صفر بوگومیل بونیف از بلغارستان را شکست داد. وی سپس ۱۰ بر صفر اولین روسیف از بلغارستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محبی در این مرحله نیز با نتیجه ۷ بر صفر از سد تاتسویا شیرای دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از ژاپن گذشت و راهی دیدار فینال شد.

همچنین امیرمحمد یزدانی دارنده مدال نقره جهان در دیدار رده بندی وزن ۷۰ کیلوگرم مقابل ایوان استویانوف از بلغارستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

یزدانی پیش از این در رقابت های دور مقدماتی این وزن که روز گذشته پنج شنبه برگزار شد، در دور نخست ۱۰ بر صفر کالویان آتاناسوف از بلغارستان را مغلوب کرد. وی سپس ۱۱ بر صفر کنستانتین چیریلوف از مولداوی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت اما در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۶ مقابل رمضان رمضان اف از بلغارستان شکست خورد و به دیدار رده بندی راه یافت.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.