۱۰۰ داروی پرمصرف و ۳۶۶ داروی ضروری بیماری های مزمن بیمه شدند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 69372
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۱۴۰۱ - ۶:۲۵ |

۱۰۰ داروی پرمصرف و ۳۶۶ داروی ضروری بیماری های مزمن بیمه شدند

وزیر بهداشت با اشاره به موفقیت جمهوری اسلامی ایران در مهار کرونا، از برنامه دولت برای تقویت و ارتقای کارایی بیمه ها برای افزایش پوشش داروها خبر داد.
۱۰۰ داروی پرمصرف و ۳۶۶ داروی ضروری بیماری های مزمن بیمه شدند

بهرام عین اللهی در ارتباط زنده تصویری با بخش خبری ۲۴ شبکه خبر، اظهار داشت: طرح ارتقای بیمه همگانی سلامت  از پوشش بیمه برای افراد فاقد آن آغاز شد و خوشبختانه امسال، مجلس حدود ۶ هزار میلیارد تومان  برای این طرح، در نظر گرفت که در نتیجه  حدود ۶ میلیون نفر از اقشار کم درآمد سه دهک پایین، به طور رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند. 

وی افزود: در این مدت،  از یک سو زیرساخت های بیمه ای ارتقا یافت و از سوی دیگر، مجلس شورای اسلامی  ۵ هزار میلیارد تومان برای تامین داروهای بیماران خاص و صعب الاعلاج در نظر گرفت.

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح «دارویار»از امشب در کشور، گفت: در این طرح، تعداد داروهای تحت پوشش بیمه افزایش یافته است؛  به طوری که به تازگی ۱۰۰ قلم داروی پرمصرف، تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و همچنین ۳۶۶ قلم داروی ضروری پرمصرف بیماری های مزمن از  جمله بیماری  دیابت و بیماری های قلبی و عروقی بیمه شدند.

عین اللهی با بیان اینکه در طرح دارویار، پوشش بیمه ای داروها افزایش می یابد، گفت: با دستور رییس جمهور، اعتبارات مناسبی برای تقویت بیمه ها اختصاص یافته است تا هزینه  داروی بیماران، تامین شود. این طرح از امشب در سراسر کشور با هدف کاهش هزینه های بیماران و افزایش پوشش بیمه ای اکثر داروها به نحوی اجرایی می شود که هیچ تغییری در هزینه  دارویی بیماران رخ ندهد. 

وی تصریح کرد: ثابت ماندن پرداخت از جیب بیماران، از اهداف این طرح است و  در حالی که در سالهای قبل، پرداخت از جیب بیماران در حوزه سلامت و هزینه های دارو، افزایش داشت،  با اجرای این طرح، هزینه های دارویی آنان تامین و  پوشش بیمه ای داده می شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.