یک رئیس‌جمهور مردمی می‌تواند عقب‌ماندگی‌ سال‌های گذشته را جبران کند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 44503
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۶:۳۲ |
جعفر راستی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

یک رئیس‌جمهور مردمی می‌تواند عقب‌ماندگی‌ سال‌های گذشته را جبران کند

جعفر راستی ،عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» درباره ضرورت رعایت اصول و اخلاق انتخاباتی از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، تبیین کرد: حفظ و رعایت شأن مردم ایران از سوی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده، امری واجب و ضروری است و امیدواریم در این انتخابات شاهد چنین موضوعی نباشیم که کاندیداها در انظار ملت ایران و به سبک کشورهای غربی همدیگر را تخریب کنند یا تمامی اقدامات و تلاش‌های قبلی را زیر سؤال ببرند.
یک رئیس‌جمهور مردمی می‌تواند عقب‌ماندگی‌ سال‌های گذشته را جبران کند

گروه‌ سیاسی 
جعفر راستی ،عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» درباره ضرورت رعایت اصول و اخلاق انتخاباتی از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، تبیین کرد: حفظ و رعایت شأن مردم ایران از سوی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده، امری واجب و ضروری است و امیدواریم در این انتخابات شاهد چنین موضوعی نباشیم که کاندیداها در انظار ملت ایران و به سبک کشورهای غربی همدیگر را تخریب کنند یا تمامی اقدامات و تلاش‌های قبلی را زیر سؤال ببرند. این موضوع قطعا نه در شأن کاندیداها و نه در شأن مردم و نظام جمهوری اسلامی است.  این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: از سوی دیگر، اگر امروز هر یک از کاندیداها بخواهند شعار عوام‌فریبانه بدهند، مردم به‌خوبی وعده‌های غیرواقعی و رفتارهای ناصادق آن‌ها را متوجه خواهند شد. چنانکه، برخی نامزدها وعده می‌دهند که قصد پرداخت یارانه میلیونی به مردم رادارند، درحالی‌که ممکن است این اظهارات بدون بررسی کارشناسی باشد. این در حالی است که از منظر اقتصادی نیز، قطعا اگر توزیع یارانه به سمت اقتصاد و اشتغال هدایت می‌شد، امروز دستاوردهای بیشتری داشت و کارساز بود. چنانکه، بالغ‌بر ۱۰ سال است که یارانه پرداخت می‌شود اما عملا کمکی به مردم نکرده، درحالی‌که به‌کارگیری این حجم از سرمایه در امور تولیدی و عمرانی می‌توانست گره‌های بزرگی را باز کند.  جعفر راستی همچنین بیان کرد: در حال حاضر افراد حتی در دوردست‌ترین روستاها و نقاط کشور به دلیل سرعت‌بالای تبادل اطلاعات و در دسترس قرار گرفتن تمامی اخبار و اظهارات، از تمامی مسائل به‌خوبی آگاهی دارند بنابراین طرح شعارهای عوام‌فریبانه به‌هیچ‌وجه در شأن کاندیداها  نیست. علاوه بر آن، کاندیداها باید اخلاق انتخاباتی و تبلیغاتی را رعایت و مطالبی بیان کنند که در آینده قابل‌اجرا باشد.  نماینده مردم شبستر در مجلس معتقد است: قطعا مسئله مهم در شرایط فعلی این است که مردم در انتخاب خودشان دقت کنند، زیرا همان‌طور که رهبری هم فرمودند اگر رئیس‌جمهور خوبی انتخاب کنند، برکاتش برای خود آن‌هاست و اگر خدای‌نکرده انتخاب صحیحی نداشته باشند بازهم عواقب آن دامنگیر خودشان خواهد بود. به‌هرحال امروز به یک رئیس‌جمهور پرتوان و تیم جوان، متخصص و باتجربه نیازمندیم که بتواند عقب‌افتادگی سال‌های گذشته را جبران کند. 
این نماینده مجلس تصریح کرد: مسئولانی که اقامت آمریکا یا اروپا رادارند یا فرزندانشان مقیم کشورهای خارجی و وابسته به آن هستند، قطعا نمی‌توانند درد مردم را بفهمند. مسئولی که خودش در منزل چند هزار متری سکونت دارد و دارای زندگی تجملاتی است، مشکل مردم را هرگز به‌خوبی درک نخواهد کرد. از پشت شیشه دودی نمی‌توان زجر و درد عریان مردم را مشاهده کرد. بنابراین، مردم در انتخاب خودشان دقت کنند تا فردی را که به‌عنوان سکاندار کشور انتخاب می‌کنند، از جنس مردم و دغدغه مردم را داشته باشد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.