گزینه نظامی دشمن هیچ‌گاه کاربرد نداشت - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 53880
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰:۰۸ | 237 بازدید |
امیر سیاری:

گزینه نظامی دشمن هیچ‌گاه کاربرد نداشت

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: گزینه نظامی دشمن به علت آمادگی نیروهای مسلح هیچ‌گاه کاربرد نداشت.
گزینه نظامی دشمن هیچ‌گاه کاربرد نداشت

امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر در تشریح ابعاد و دستاوردهای رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، گفت: رزمایش، کاری تاکتیکی و عملیاتی است که موجب ارتقا مهارت و توان رزمی می‌شود و اثر راهبردی بزرگی را از خود بر جا می‌گذارد.

وی افزود: گزینه نظامی دشمن به علت آمادگی نیروهای مسلح هیچ‌گاه کاربرد نداشت.

امیر دریادار “حبیب الله سیاری”، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با انجام این رزمایش اطمینان بیشتری نسبت به آمادگی‌ها در مقابله با هرگونه تجاوز و تهدید بدست آوردیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران به اهداف برگزاری رزمایش سواحل مکران در جنوب کشور پرداخت و گفت: رزمایش، کاری تاکتیکی و عملیاتی است که موجب ارتقای مهارت و توان رزمی می‌شود و اثر راهبردی بزرگی را از خود بر جا می‌گذارد.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری گفت: یکی از اهداف نیروهای نظامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران حفظ آمادگی‌های در زمان صلح و توان پاسخگویی قاطع و دندان شکن به خطای دشمنان در زمان جنگ است. ارتقای توان بازدارندگی در مقابل تهدیدهای آینده، خودباوری و اعتماد به نفس در رصد و مقابله با تهدیدات و آینده‌نگاری حوزه‌های عملیاتی، اطلاعاتی و آموزشی و افزایش اعتماد به نفس در صحنه‌های عملیاتی گسترده در زمین، هوا و دریا با تکیه بر فناوری‌ها و دستاوردهای بومی با تکیه بر توانمندی‌های داخلی است.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران به ارتقای توانمندی ارتش در رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: گستردگی جغرافیایی رزمایش، نشان از اشراف اطلاعاتی تا مدار ۱۰ درجه شمالی و توانمندی نیروهای مسلح ایران است.

او افزود: در رزمایش‌های دریایی از آب‌های سرزمینی رو به جلو و آب‌های بین المللی است. در این محدوده بسیاری از کشورها نظاره گر هستند و توان قدرت دریایی و نظامی و عملیاتی کشور را می‌بینند. رزمایش در هنگام صلح اثر بازدارنگی و راهبردی دارد.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری درباره گفتمان بازی جنگ و شکل این بازی گفت: در این رزمایش‌ها دو نیروی خودی و نیروی فرضی دشمن (نارنجی) تشکیل و تقسیم می‌شود. در این میان و ستاد کنترل کننده جنگ توانایی‌ها و استفاده از ابزار و تاکتیک‌ها و خلاقیت‌های جنگی محک می‌خورد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بازی جنگ باعث نوآوری می‌شود، افزود: داوری این گفتمان جنگی بین نیروهای خودی و نارنجی توانایی‌ها را به قضاوت می‌نشیند.

او گفت: یکی از اهداف رزمایش‌ها انتقال تجربه‌ها به جوانترها است. طیف وسیع جوانان در رزمایش‌ها با روحیه‌ی سلحشوری در رزمایش‌ها آموزش می‌بینند. انتقال دانش و تجربه به نسل جوان در محیط واقعی عملیات و همتاسازی نیرو انسانی مورد نیاز برای تصدی مسئولیت در رده‌های مختلف از اهداف مهم رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ است.

امیر دریادار حبیب‌الله سیار گفت: در رزمایش‌های دریایی و آب‌های بین المللی از یگان‌های شناور زیر سطحی بهره برداری و از تسلیحات زیر سطحی از جمله اژدر علیه اهداف پیش بینی شده استفاده شد. همچنین پرتاب موشک‌های سطح به هوا علیه پرنده‌های بدون سرنشین متجاوز در منطقه عملیات و اجرای شلیک‌های موشکی و توپخانه‌ای علیه اهداف پرنده در روز و شب تمرین شد.

استفاده از پهپادهای انتحاری و حمله دقیق به اهداف مشخص شده در منطقه رزمایش گسترش و بهره برداری از سامانه‌های ضد جنگ الکترونیک در طول سواحل جنوب شرقی با تکیه بر توانایی‌های بومی کشور انجام شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.