گروه صنعتی آب سازه، بزرگترین سازنده پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 80426
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰ |

گروه صنعتی آب سازه، بزرگترین سازنده پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب انسانی - بهداشتی به منظور تصفیه فاضلاب و کمک به افزایش کیفیت پساب خروجی از واحد های تجاری و بیمارستان ها انجام می شود.
گروه صنعتی آب سازه، بزرگترین سازنده پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی

گروه صنعتی آب سازه، بزرگترین سازنده پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی، فرایندی است که نیازمند تخصص در زمینه ی علم هیدرولیک، شیمی، محیط زیست، عمران، برق و مکانیک می باشد. به همین دلیل به منظور خرید و سفارش پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی، باید از یک سازنده معتبر که شامل یک تیم کامل تخصصی و با تجربه باشد کمک بگیرید. گروه صنعتی آب سازه با ده سال سابقه در ساخت تجهیزات تصفیه فاضلاب آماده ارائه مشاوره تخصصی و رایگان به همه ارگان ها و سازمان ها می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی – انسانی چیست؟

فاضلاب هایی که دارای منشا انسانی می باشند و آلاینده های شیمیایی وارد آن نشده است با عنوان فاضلاب بهداشتی شناخته می شوند. حال به منظور تصفیه این فاضلاب ها از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی استفاده می شود. این پکیج ها به شکلی کاملا اختصاصی جهت تصفیه فاضلاب شهری یا همان بهداشتی ساخته شده و می تواند فاضلاب را تا ۹۰ درصد مورد تصفیه قرار دهد تا جایی که فاضلاب برای آبیاری زمین های کشاورزی و یا تخلیه آن به منابع آبی سطحی و یا زیر زمینی مناسب باشد.

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب انسانی بهداشتی

فرآیند های بکار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی – انسانی آب سازه

گروه صنعتی آب سازه برای تصفیه فاضلاب انسانی از سه فرایند فیزیکی، شیمیایی و زیستی استفاده می کند که فرایند زیستی خود شامل زیر مجموعه های دیگری است.

فرایند فیزیکی تصفیه فاضلاب انسانی

آشغالگیری، ته نشینی و متعادل ساز سه روش فیزیکی به کار رفته در فرایند تصفیه می باشند. عمدتا بازده این فرایند ها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است و هدف آن ها کاهش گرفتگی لوله ها و افزایش سرعت تصفیه فاضلاب انسانی می باشد.

فرایند شیمیایی تصفیه فاضلاب

کلر زنی و زلال سازی دو واحد شیمیایی در فرایند تصفیه فاضلاب هستند. کلرزنی به منظور ضدعفونی کردن و گند زدایی فاضلاب در آخرین مرحله از پکیج تصفیه فاضلاب انسانی نصب می شود. اما زلال ساز در مرحله قبل از ضدعفونی قرار دارد و هدف آن افزایش سرعت ته نشینی زیست توده ها است و با استفاده از پلی آلومینیوم کلراید و یا سایر منعقد کننده ها انجام می شود.

فرایند زیستی

گروه صنعتی آب سازه به منظور تصفیه زیستی فاضلاب از روش های تصفیه هوازی و بی هوازی متنوع استفاده می کند. فرایند تصفیه زیستی از میکروارگانیسم ها و باکتری ها برای تجزیه مواد آلی استفاده می کند. فرایند های بیولوژیکی بکار رفته شامل

فرایند هوادهی گسترده

این فرایند یک از زیر مجموعه های فرایند لجن فعال است. با این تفاوت که مدت هوادهی به فاضلاب تا ۳۶ ساعت ممکن است افزایش پیدا کند. و به دلیل مدت هوادهی بالا فرایند ته نشینی اولیه در این فرایند دیده نشده است. این فرایند رایج ترین فرایند مورد استفاده در پکیج های تصفیه فاضلاب است که در صورت نبود محدودیت های مختلف از آن استفاده می شود.

فرایند MBBR

به منظور ساخت پکیج تصفیه فاضلاب انسانی که با محدودیت فضا مواجه است و یا همچنین کارفرما نیاز به انجام تصفیه با بازدهی بالایی دارد از فرایند زیستی MBBR استفاده می شود. در این فرایند پکینگ مدیای معلق درون مخزن ریخته شده و تا حجم ۵۰ درصد از مخزن را پر می کند. با تشکیل بیو فیلم بر روی این مدیا ها تصفیه فاضلاب سریعتر و بهتر صورت می پذیرد.

فرایند IFAS

همانند فرایند MBBR از این روش نیز هنگام مواجهه با محدودیت فضا و یا نیاز به حذف نیتروژن و فسفر استفاده می شود. در فرایند IFAS از پکینگ مدیای ثابت استفاده می شود. به دلیل رشد میکروارگانیسم های بی هوازی در این فرایند حذف نیتروژن و فسفر نیز در این پکیج مشاهده می شود.

فرایند A2O

استفاده از فرایند A2O برای تصفیه فاضلاب انسانی جهت تسریع و افزایش سرعت فرایند تصفیه می باشد. این فرایند از یک فرایند انوکسیک یا بدون اکسیژن، فرایند بی هوازی و فرایند هوازی تشکیل شده است. بازدهی این فرایند بسیار بالا بوده و البته نیاز به تجهیزات گران قیمتی نیز دارد.

روش های تصفیه فاضلاب

تجهیزات بکار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب انسانی آب سازه

در پکیج تصفیه فاضلاب انسانی ساخته شده توسط گروه صنعتی آب سازه تجهیزات برقی و مکانیکی از بهترین برند های وارداتی و داخلی استفاده شده است. این تجهیزات عبارتند از

آشغالگیر: انواع آشغالگیر های دستی و مکانیکی تولید شده از جنس استیل ضد زنگ برای حذف جامدات درشت و معلق از فاضلاب در ابتدای پکیج نصب می شود.

پمپ فاضلابی: در مخزن متعادل ساز پکیج، یک پمپ مستغرق فاضلابی تعبیه می شود. وظیفه این پمپ انتقال فاضلاب به مراحل ثانویه تصفیه است.

بلوئر: بلوئر کار تامین هوای مورد نیاز میکروارگانیسم ها را بر عهده دارد. بلوئر ها در خارج از پکیج تصفیه نصب شده و هوای مورد نیاز از طریق لوله ها به سمت مخزن تصفیه زیستی فاضلاب هدایت می شوند.

دیفیوزر: دیفیوزر در دو نوع حباب ریز و حباب درشت تولید می شود. معمولا دیفیوزر حباب ریز منجر به افزایش حلالیت اکسیژن در فاضلاب شده و دیفیوزر حباب درشت اختلاط بیشتری به فاضلاب می دهد. انتخاب دیفیوزر مناسب بر عهده تیم مهندسی می باشد.

کلر زن: سیستم گند زدای پکیج تصفیه فاضلاب را تشکیل می دهد که از چندین مخزن کلر، آب و همچنین دوزینگ پمپ تشکیل شده است.

پکینگ مدیا: در صورت استفاده از روش های تصفیه MBBR و یا IFAS باید پکینگ مدیا های مناسب با حجم و سطح تماس بالا تهیه شود.

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی – انسانی ساخته شده توسط آب سازه

سرعت ساخت و نصب بالا

راندمان حذف COD بالای ۸۰ درصد

راندمان حذف BOD بالای ۸۰ درصد

طراحی و ساخت به صورت کاملا سفارشی

قابلیت اجرا با جنس پلی اتیلنی، فلزی و فایبر گلاس

مصرف برق پایین

کاربرد های پکیج تصفیه فاضلاب انسانیکاربرد های پکیج تصفیه فاضلاب

 • تصفیه فاضلاب ویلا
 • بیمارستان ها
 • تصفیه فاضلاب شهرک های مسکونی
 • تصفیه فاضلاب مجتمع های مسکونی
 • تصفیه فاضلاب کمپ های کارگری
 • هتل ها
 • تصفیه فاضلاب مراکز تفریحی
 • تصفیه فاضلاب استخر ها و سرزمین های آبی

طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتیطراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

تیم مهندسی گروه صنعتی آب سازه با دریافت آنالیز کامل و دبی فاضلاب ورودی و همچنین استاندارد های خروجی مد نظر و محدودیت های موجود اقدام به طراحی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی پلی اتیلنی و فلزی می نمایند. تهیه نقشه دو بعدی، سه بعدی، جا نمائی پکیج در محل، P&ID و غیره. از خدمات نوینی است که توسط این شرکت ارائه می شود. جهت دریافت مشاوره تخصصی، و اطلاع از قیمت پکیج تصفیه فاضلاب آب سازه را در گوگل جست و جو و یا با شماره های ما تماس حاصل بفرمائید.

۰۲۱-۲۶۴۱-۰۲۴۴

۰۲۱-۲۶۴۱-۰۲۴۵

۰۹۱۲-۹۵۱-۲۱۶۵

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.