کیش تحمل تغییرات پی‌درپی مدیریتی را ندارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 61188
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱ |

کیش تحمل تغییرات پی‌درپی مدیریتی را ندارد

رشد و توسعه جزیره کیش بیش از هر چیز نیاز به ثبات مدیریت، برنامه‌ریزی، اقدامات کارشناسی و جهادی و همچنین مدیران جوان، باانگیزه و دوری از هرگونه حاشیه‌سازی دارد. با حضور دولت جدید انقلابی در جزیره کیش، با راهکار‌هایی برای رفع مشکلات تلنبارشده و تلاش شبانه‌روزی در جهت عبور از آنها، بارقه‌های امیدی برای مردم ایجاد کرده است.
کیش تحمل تغییرات پی‌درپی مدیریتی را ندارد

به گزارش پول نیوز،

جزیره کیش سال‌های طولانی با مشکلات متعددی از قبیل مسکن، سرانه آموزشی، هدررفت زمان و سرمایه‌ی فعالین اقتصادی و مانند آن دست به گریبان بود که سال به سال این مشکلات تشدید شده است پایین‌تر بودن سرانه آموزش و پرورش جزیره از منطقه‌ای مانند سیستان و بلوچستان، انحصار‌های فراوان در صدور مجوز‌ها که باعث مشکلات بسیار در حوزه‌های مختلف شده بود و هیچ مدیرعاملی شجاعت شکستن آن را نداشت که توقف سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف از این جمله بود.

به گزارش خبرنگار پول نیوز حضور میدانی و خارج از بروکراسی‌های دست و پاگیر اداری مدیران و معاونین سازمان در پروژه‌های متفاوت و دستورات لازم. جهت حل مشکلات، و همچنین ضریب بالای ۸۵ درصد اشغال ظرفیت هتل‌ها در حال حاضر و انجام روزی ۵۰ سورتی پرواز به جزیره کیش از اتفاقات نویدبخشی است که چشم‌انداز بهتری را برای فعالین اقتصادی کیش رقم زده است.

در دولت سیزدهم و با حضور مدیران جوان جهادی وحضورسرپرست جوان سازمان منطقه آزاد کیش، با تاسی از گام دوم انقلاب ضمن مبارزه با انحصارگرایی در حوزه‌ی کسب و کار و شفافیت و جلوگیری از امضا‌های طلایی آغاز شد و در گام اول با صدور مجوز‌های املاک که پیش از این تا ۵ میلیارد تومان قیمت داشتند و هیچ مدیرعاملی شهامت شکستن چنین مافیایی را نداشت، از این سد عبور کرد؛ و با کاهش درصد‌هایی که در کمیسیون‌های اجاره‌ی مسکن با ضریب حدودا پنج برابری سرزمین اصلی اخذ می‌شد باعث رضایت بخش عظیمی از طبقه متوسط و پایین جامعه شد.

موارد معطل‌مانده در کمیسیون‌های مختلف نیز از دیگر معضلات سرمایه‌گذاران و فعالین حوزه‌های متفاوت بود که از بدو حضور سرپرست جدید، ۴۵ مورد آن بررسی شده و دستور انجام کار گرفته و مرتفع شده است و در همین راستا برای پرداخت عوارض برخی از سرمایه‌گذاران بر اساس سال‌های قراردادشان، پیگیری‌های مستمری انجام، و موافقت معاونت حقوقی ریاست جمهوری اخذ؛ و این مهم، اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار پول نیوز اصلاح فرایند‌های دست و پاگیر که یکی پس از دیگری در حال حذف شدن هستند، جلوگیری از ریخت‌وپاش‌های سنگین و پرداختی‌های نامتعارف مانند اجاره‌های ۲۰ میلیون تومانی در ماه جهت تامین خودروی مدیران سازمانی نیز از جمله اقدامات ارزشمندی است که گرچه تبعات بسیاری را برای سرپرست جوان سازمان در پی داشت، اما جهادگونه مقاومت کرد و تمام آن‌ها را به انجام رساند.

آزادسازی سواحل و پلاژ اختصاصی مدیران که سال‌ها باعث نارضایتی مردم و تبعیض میان مدیران و آنان شده و با ارزش‌های انقلاب در تضاد بود نیز از دیگر اقدامات ستودنی و جسورانه‌ی سرپرست جوان سازمان منطقه آزاد کیش به شمار می‌رود.

گرچه نمی‌توان توقع داشت مشکلاتی که در هشت سال گذشته یا پیش از آن اتفاق افتاده است در دوره‌ی کوتاه دو سه ماهه مرتفع گردند، اما اقدامات شبانه‌روزی کنونی، چراغ امید اصلاح تمامی آن‌ها را در آینده روشن کرده است.

در همین راستا و در جهت بهره‌مندی از نظرات کارشناسی صاحب‌نظران و سرمایه‌گذاران و همچنین توجه به مشکلات مردم، جلسات متعددی توسط مسئولین جدید سازمان به صورت مستمر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار پول نیوز در همین مدت کوتاه، دو مدرسه که ساخت آن‌ها به خاطر مشکلات پیمانکار با سازمان متوقف شده بود به سرانجام رسیده و بیش از ۲۰ روز است که فعالیت خود را آغاز کرده و با جدیت پیش می‌رود؛ و جهت آمادگی برای جام جهانی قطر، ساخت پنج زمین چمن و ترکیبی (هیبریدی) در جزیره کیش برای اولین بار در دستور کار قرار گرفته و تامین دیگر زیرساخت‌های لازم آن، با تلاش و کوشش بسیار در حال انجام است و این فعالیت‌ها با جدیت پیش می‌رود. بازدید‌های متعدد از جزیره هندورابی و آماده‌سازی زیرساخت‌های آن جهت بهره‌وری در ایام نوروز ۱۴۰۱ و ساماندهی اسکله صیادی که شامل مواردی، چون نصب دوربین، تامین زیرساخت‌ها، سردخانه، پارکینگ و بهسازی آسفالت محدوده می‌شد نیز از همین قبیل اقدامات ارزشمند می‌باشد که از نگاه مردم و رسانه‌ها دور نمانده است.

 

طرح بزرگ مسکن استیجاری با تامین زیرساخت‌های لازم و اختصاص چهار زمین پنج هزارمتری و انتخاب مشاور طراح از مهم‌ترین اقدامات در مرحله انتخاب سرمایه‌گذار می‌باشد.

به گزارش خبرنگار پول نیوز با وجود تمام مشکلات متعددی که مانند مالیات بر ارزش افزوده، مسکن و هزینه‌های سبد خانوار در جزیره وجود دارد، مردم بیش از هر زمان دیگر نیاز به آرامش ذهنی، انرژی مضاعف و ثبات دارند و قطعا نیل به این هدف، همدلی و حمایت‌های همه‌جانبه را می‌طلبد؛ و درخواست اصلی مردم و سرمایه‌گذاران، ثبات مدیریتی و جلوگیری از تغییرات پی‌درپی مدیریتی درجزیره کیش می‌باشد.

 

| منبع خبر : رسالت به جهت تبلیغاتی بودن این مطلب را تایید یا رد نمی کند
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.