کودتای نرم جمهوری‌خواهان علیه ترامپ! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 70217
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۶:۴۹ |
ترجمه و تحلیل؛

کودتای نرم جمهوری‌خواهان علیه ترامپ!

طی روزهای اخیر، زمزمه‌های عبور از ترامپ در حزب جمهوری‌خواه آمریکا جدی‌تر شده است. وبگاه خبری «هیل» به نقل از سناتورهای جمهوری‌خواه گزارش داد آن‌ها مطمئن نیستند که ترامپ با توجه به آسیب واردشده به وجهه‌اش در پی افشاگری‌های کمیته تحقیقات کنگره درباره حمله ششم ژانویه، بتواند در انتخابات 2024 موفق عمل کند.
کودتای نرم جمهوری‌خواهان علیه ترامپ!

گروه بین‌الملل 
طی روزهای اخیر، زمزمه‌های عبور از ترامپ در حزب جمهوری‌خواه آمریکا جدی‌تر شده است. وبگاه خبری «هیل» به نقل از سناتورهای جمهوری‌خواه گزارش داد آن‌ها مطمئن نیستند که ترامپ با توجه به آسیب واردشده به وجهه‌اش در پی افشاگری‌های کمیته تحقیقات کنگره درباره حمله ششم ژانویه، بتواند در انتخابات ۲۰۲۴ موفق عمل کند.
افشاگری‌های مخرب در جلسات استماع کمیته تحقیق درباره حمله ششم ژانویه ۲۰۲۱ هواداران ترامپ به کنگره آمریکا، شک و تردید را در میان جمهوری‌خواهان سنا در این خصوص تقویت می‌کند که آیا دونالد ترامپ می‌تواند نامزد این حزب در سال ۲۰۲۴ شود یا حتی برای حضور در کاخ سفید در دوره دوم نامزد شود. به نوشته این رسانه وابسته به کنگره آمریکا،یکی از سناتورهای جمهوری‌خواه که برای اظهارنظر درباره ترامپ خواست نامش منتشر نشود، گفت که توالی جزئیات شرم‌آور درباره رفتار ترامپ در هفته‌های قبل از ششم ژانویه ۲۰۲۱ و در جریان حمله به ساختمان کنگره به‌شدت به توان سیاسی وی قبل از انتخابات ۲۰۲۴ آسیب می‌رساند. این سناتور با اشاره به شهادت «کسیدی هاچینسون» دستیار سابق کاخ سفید مبنی بر این‌که ترامپ به سمت یک مأمور سرویس مخفی وقتی از بردن او به ساختمان کنگره در آن روز امتناع کرد، هجوم برد، گفت: فکر نمی‌کنم که او دوباره نامزد شود و این چیز خوبی است، به دلیل کل اتفاقات رخ‌داده. بر اساس گزارش رسانه‌ها، هاچینسون دستیار وقت «مارک میدوز» رئیس سابق کارکنان کاخ سفید اکنون با تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا درباره حمله مرگبار ششم ژانویه همکاری می‌کند.سناتور دوم حزب جمهوری‌خواه که او هم خواست ناشناس بماند، گفت که اکثریت قاطع سناتورهای جمهوری‌خواه نمی‌خواهند او دوباره نامزد حزب برای ریاست‌جمهوری شود. این قانون‌گذار توضیح داد: می‌توانم تعداد سناتورهای جمهوری‌خواهی را که می‌خواهند دونالد ترامپ نامزد ما شود، با یک‌دست بشمارم. اثر جمعی جلسات استماع درباره حادثه ششم ژانویه بر عملکرد ترامپ در سال ۲۰۲۴ تأثیر می‌گذارد. طبق گزارش هیل، رهبران جمهوری‌خواه سنا به‌طور علنی پیش‌بینی می‌کنند که ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در سال ۲۰۲۴ با رقابت سختی روبه‌رو خواهد شد. آن‌ها بر این باورند که سیطره ترامپ بر حزب در بحبوحه نظرسنجی‌هایی که نشان‌دهنده علاقه فزاینده رأی‌دهندگان به «ران دیسانتیس» فرماندار فلوریداست، در حال کاهش است.«میچ مک‌کانل» رهبر جمهوری‌خواهان سنا اخیرابه خبرنگاران گفت که ترامپ برای ریاست‌جمهوری با میدان شلوغی روبه رو خواهد شد.
 «ویپ جان تون» سناتور جمهوری‌خواه پیش‌بینی کرده که رئیس‌جمهور سابق باید در چرخه انتخابات بعدی با رقابت نزدیک از سوی جمهوری‌خواهان دیگر مقابله کند. وی بر اهمیت جلب نظر رأی‌دهندگان مستقل و سرگردان برای بازپس‌گیری کنترل کاخ سفید توسط جمهوری‌خواهان تأکید کرد. این قانون‌گذار آمریکایی همچنین گفت که جلسات استماع ششم ژانویه در حال پر کردن برخی از جاهای خالی است و درحالی‌که افشاگری‌ها به ترامپ در بین رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه که از قبل از او حمایت می‌کنند آسیب نمی‌زند، رأی‌دهندگانی که در وسط قرار دارند بیشتر تحت تأثیر جزئیات جدید قرار می‌گیرند.به گزارش وبگاه هیل، سناتورهای حزب جمهوری‌خواه در حال سنجش میزان آسیبی هستند که به ترامپ واردشده حتی در شرایطی که به بایدن تضعیف‌شده که محبوبیتش به زیر ۴۰ درصد رسیده، تسوجه دارند. 
 عبور از ترامپ جدی‌تر می‌شود 
تعداد فزاینده‌ای از سناتورها و رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه در حال تغییر به سمت دیدگاه منفی‌تر به ترامپ هستند. نظرسنجی «رویترز/ایپسوس» که هفته گذشته انجام شد نشان داد که ۴۰ درصد از جمهوری‌خواهان اکنون فکر می‌کنند ترامپ سزاوار سرزنش برای حمله به ساختمان کنگره است. این نظرسنجی همچنین نشان داد که یک‌سوم جمهوری‌خواهان فکر نمی‌کنند ترامپ باید دوباره برای ریاست‌جمهوری نامزد شود، درحالی‌که اول ماه گذشته ۲۵ درصد چنین نظری داشتند.
هیل

|
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.