کلافگی اروپا ! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 80445
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱ |

کلافگی اروپا !

دو میلیون فرانسوی هفته گذشته در 200 شهر این کشور به خیابان‌ها ریختند و علیه سیاست‌های اقتصادی ماکرون تظاهرات کردند.
کلافگی اروپا !

محمدکاظم انبارلویی
۱- دو میلیون فرانسوی هفته گذشته در ۲۰۰ شهر این کشور به خیابان‌ها ریختند و علیه سیاست‌های اقتصادی ماکرون تظاهرات کردند.

رسانه‌های اروپا از این حضور به عنوان یک اعتراض بی‌سابقه یاد کردند.
این اعتراضات همزمان با اعتصاب سراسری شبکه حمل و نقل ، بیمارستان‌ها ، مدارس و پالایشگاه‌ها بود، حتی برخی سالن‌های تئاتر و موزه‌های فرانسه بسته شد.
خروج محموله‌های سوختی از پالایشگاه‌ها تقریبا متوقف شد.
این ریخت حکومتی در پاریس است که مدام علیه کشورمان توطئه می‌کند . توصیه به دموکراسی و آ‌زادی می‌کند و پذیرای ضدانقلاب و اغتشاشگران در فرانسه است.
۲- تظاهرات یک صد هزار نفری در تل‌آویو علیه سیاست‌های دولت به روایت نیویورک تایمز، رژیم صهیونیستی را در آستانه یک نزاع جدی داخلی قرار داده است. آمد و شد چند دولت طی یک سال اخیر حکایت از بی‌ریختی سیاسی در سرزمین‌های اشغالی دارد.
۳- اوضاع در لندن هم همین‌گونه است. بی‌ثباتی دولت ، اعتراضات مردم به سیاست‌های اقتصادی و اعتصابات سراسری تصاویری است که همه روزه رسانه‌های انگلیسی و رسانه‌های خارجی از این کشور نشان می‌دهند.
۴- سه کشور یاد شده به همراه آمریکای جهانخوار در اتاق جنگ‌شناختی خواب‌هایی برای کف خیابان در تهران و برخی شهرهای دیگر دیده بودند. اکنون خود آنها نمی‌توانند پاسخگوی معترضین در کف خیابان‌های خود باشند.
۵- اعلام سپاه به عنوان یک گروه تروریستی از سوی اتحادیه اروپا حکایت از یک کلافگی سیاسی و واکنش شتابزده دارد و نشان می‌دهد آنها از پایان آشوب در ایران به شدت ناراحت هستند. سپاه که قهرمان مبارزه با تروریسم در منطقه است را به صفتی معرفی می‌کنند که جهان آ‌ن را خاتمه‌دهنده به عملیات تروریستی در منطقه می‌شناسد و از قهرمان و پهلوان این عرصه یعنی شهید قاسم سلیمانی بارها تجلیل کرده است.
۶- اقدام نابخردانه اروپا روابط این قاره را با ایران از چاله به چاهی می‌اندازد که ‌آمریکایی‌ها در آن به سر می‌برند. این اقدام گام به گام توسط صهیونیست‌ها هدایت می‌شود.
به طور طبیعی یگان‌هایی از ارتش‌های اروپایی را در منطقه آسیب‌پذیر می‌کند.
اتحادیه اروپا دارد پل‌های روابط با تهران را پشت سر خود خراب می‌کند. این یک سیاست از قبل شکست خورده است. تهران این موضع را یک پرده از پرده‌های شوم بدعهدی برجامی از سه کشور شرور اروپایی تلقی می‌کند . پاسخ چنین موضعی در دولت و مجلس از پیش آماده است.
۷- سپاه محبوبترین نهاد نظامی کشور است که میلیون‌ها جوان حاضرند جان خود را برای پاسداشت امنیت کشور در آن فدا کنند. سپاه مردمی‌ترین و ملی‌ترین نیروی نظامی در جهان شناخته می‌شود. اشتباه محاسباتی اتحادیه اروپا دراین‌باره مثل روز روشن است. اتحادیه اروپا با این اقدام تک‌تک اعضای این کشورها را در فهرست حامیان تروریسم قرار داده است.
۸- تهران هفته گذشته میزبان زنان تأثیرگذار در ۹۰ کشور جهان بود تا با پیشرفت های زنان امروز ایران آشنا شوند. این کنگره فرصتی بود تا زنان تأثیرگذار جهان بدون روتوش رسانه ای و دروغ‌پردازی‌های غرب صدای زن ایرانی را بشنوند و ازوضعیت زنان در کشور خود بگویند. این نشست، تبلیغات دشمن را علیه زنان ایرانی بر باد داد و این به کلافگی دشمن افزود.

نویسنده : محمدکاظم انبارلویی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.