کاهش قیمت گوشت قرمز استمرار خواهد داشت - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 92829
  پرینتخانه » اقتصادی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۶:۵۱ |
منصور پوریان رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام:

کاهش قیمت گوشت قرمز استمرار خواهد داشت

منصور پوریان، رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام در گفت‌وگو با‌ خبرنگار «رسالت» به تشریح روند استمرار واردات گوشت قرمز و ریزش قیمت‌ها در روز‌های آتی پرداخت و دراین‌باره بیان کرد: مبحث تأمین گوشت قرمز برای بازار به سبب آنکه به‌صورت مستمر وتوام با برنامه‌ریزی درست انجام شد، ثبات قیمتی را طی روزهای گذشته در بازار رقم زد. به‌موجب استمرار ثبات قیمت‌ها، نزول قیمتی به‌ویژه در بخش لاشه نیز اتفاق افتاد. 
کاهش قیمت گوشت قرمز استمرار خواهد داشت

منصور پوریان، رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام در گفت‌وگو با‌ خبرنگار «رسالت» به تشریح روند استمرار واردات گوشت قرمز و  ریزش قیمت‌ها در روز‌های آتی پرداخت و دراین‌باره بیان کرد: مبحث تأمین گوشت قرمز برای بازار به سبب آنکه به‌صورت مستمر وتوام با برنامه‌ریزی درست انجام شد، ثبات قیمتی را طی روزهای گذشته در بازار رقم زد. به‌موجب استمرار ثبات قیمت‌ها، نزول قیمتی به‌ویژه در بخش لاشه نیز اتفاق افتاد. 

وی درخصوص تغییرات قیمتی در بخش دام زنده افزود: به‌موجب استمرار روند وار‌دات و کاهش قیمت‌ها، دام زنده نیز تأثیر پذیرفت؛ محدوده قیمت دام زنده ۱۷۰ الی ۱۹۰ هزارتومان است. به سبب سیر نزولی پیش‌آمده، انتظار داریم که قیمت‌ها همچنان کاهش یابد و نرخ حقیقی دام مشخص گردد. 

پوریان بابیان اینکه کاهش قیمت گوشت قرمز ا‌دامه خواهد داشت، تصریح کرد: مادامی‌که دام دچار نوسانات قیمتی شود، نرخ گوشت نیز تغییر پیدا خواهد کرد. بنابراین در شرایطی که‌ نرخ دام کاهش پیداکرده و قیمت آن حقیقی شده، پیش‌بینی‌مان استمرار کاهش قیمت گوشت قرمز است. این احتمال به سبب گستره گوشت‌های ستاد تنظیم بازاری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌باشد. 

وی در تشریح مزایای عرضه گوشت تنظیم بازاری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین کشور گفت: یکی از مزایای عرضه گوشت تنظیم‌بازاری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، قابلیت رصد و نظارت است. این فروشگاه‌ها از زنجیره توزیع بسیار خوبی برخوردار می‌با‌شند و روند نظارتی جدی دارند. به‌ کمک فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین کشور بود‌ که امروز توانستیم کاهش قیمت در بسیاری از اقلام مصرفی و موردنیاز مردم را رقم بزنیم. 

رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام با اشاره به تأمین دام و حل مشکلات دام‌های پرواری همچنین خاطرنشان کرد: به قوت می‌گوییم که کاهش قیمت گوشت مستمر خواهد شد و طی روزهای آتی نیز احساس خواهد شد. مهم‌ترین عامل این کاهش قیمت، تأمین به‌موقع گوشت قرمز و حل مشکلات در حوزه دام‌های پرواری است. پیش‌تر در حوزه پروار‌ با‌ مشکل روبه‌رو بودیم که خوشبختانه بخش قابل‌توجهی از این مشکلات به سبب برنامه‌ریزی‌های صورت گرفت حل‌شده و شاهد حضور‌ دام‌ها د‌ر دامپروری‌های‌ کشور هستیم. شایان‌ذکر است تا بگوییم که این نوع از دام‌ها‌ نیز وارداتی می‌باشند و به‌قصد کشتار و تأمین گوشت روزهای آینده واردشده‌اند. 

پوریان با اشاره به موضوع تولید قراردادی اقدامات وزارت جهاد کشاورزی دراین‌باره را‌ مثبت ارزیابی کرد و متذکر شد: تولید قراردادی یکی از موضوعات حائز اهمیت و قابل ارزیابی است که از سوی وزارت جهاد کشاورزی کشور دنبال شده است. قائم‌مقام وزارت جها‌دکشاورزی‌ مؤلفه‌های تولید قراردادی را به‌خوبی در دستورکار قرار‌داد. بی‌شک استمرار این روند طی روز و ماه‌های آینده، نتایج خوبی را رقم خواهد زد و موجب تأمین نیاز مصارف خانواری خواهد شد. 

او در پایان این گفت‌وگو بابیان اینکه نرخ گوشت طی ماه‌های آینده واقعی می‌شود، یادآور شد: تأمین مصارف خانواری موجب رقم خوردن نرخ حقیقی گوشت قرمز می‌شود. بنابراین می‌توان عنوان کرد که طی ماه‌های مهر و آبان کاهش نرخ گوشت استمرار پیدا خواهد کرد. گفتنی است که پیش‌تر قیمت گوشت به سبب نا بسامانی‌های موجود حقیقی نبوده و حال به سبب تأمین به‌موقع حقیقی شده است.  

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.