کالای ایرانی را به درستی در سطح جهان معرفی نکرده ایم - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 87505
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۶:۳۷ |
غنی نظری خانقاه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

کالای ایرانی را به درستی در سطح جهان معرفی نکرده ایم

غنی نظری خانقاه، نماینده مردم خلخال و  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح افتتاح دفتر اتاق ایران و چین در شانگهای پرداخت و دراین‌باره اظهار داشت: در شرایط حال حاضر رایزنی‌های بازرگانی با چالش‌هایی مواجه می‌باشد که بارها به‌صورت نقد مطرح‌شده و  در فرآیند استیضاح وزیر صمت نیز موردبررسی قرارگرفته است.
کالای ایرانی را به درستی در سطح جهان معرفی نکرده ایم
غنی نظری خانقاه، نماینده مردم خلخال و  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح افتتاح دفتر اتاق ایران و چین در شانگهای پرداخت و دراین‌باره اظهار داشت: در شرایط حال حاضر رایزنی‌های بازرگانی با چالش‌هایی مواجه می‌باشد که بارها به‌صورت نقد مطرح‌شده و  در فرآیند استیضاح وزیر صمت نیز موردبررسی قرارگرفته است. متأسفانه در معرفی و بازاریابی  کالاهای ایرانی با چالش‌ مواجه هستیم و به‌درستی کالاهای ایرانی را در سطح جهانی مطرح و معرفی نکرده‌ایم. 
وی‌ بابیان اینکه در تولیدات محصولات از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار می‌باشیم، افزود: علی‌رغم وجود ظرفیت‌های بسیار اما معرفی کالاهای ایرانی در سطح بازاریابی جهانی ضعیف بوده و به شکل شایسته موردتوجه قرار نگرفته است. 
نظری مهم‌ترین دلیل عدم معرفی کالاهای ایرانی و توسعه بازاریابی محصولات در سطح جهانی را نبود بستر و زیرساخت‌های مناسب دانست و دراین‌باره تصریح کرد: به سبب نبود ابزارهای مشخص و مکان مناسب، محصولات ایرانی آن‌طور که شایسته بوده معرفی و شناخته‌نشده است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود همچنین خاطرنشان کرد: باید از ابزارهای روز دنیا بهره بگیریم و مکانی را به معرفی محصولات و کالاهای ایرانی اختصاص دهیم. توسعه بازاریابی یک ضرورت است و باید مانع از هدررفت و از دست رفتن بازارهای هدف خود شویم. 
نماینده مردم خلخال در مجلس یازدهم درباره افتتاح دفتر اتاق ایران و چین در شانگهای همچنین بیان کرد: افتتاح دفاتر همچون افتتاح دفتر اتاق ایران و چین در شانگهای یکی از ابزارهای مهم در توسعه بازاریابی جهانی خواهد بود. در این راستا می‌توان عنوان داشت که افتتاح دفتر اتاق ایران و چین گامی مهم و نتایج مثبتی را به همرا‌ه خواهد داشت به‌شرط آنکه با برنامه‌ریزی و چشم‌انداز بلندمدت طرح شود. وی در‌پایان این گفت‌وگو با تأکید بر تبیین چشم‌اندازهای بلندمدت به‌منظور تحقق اهداف مطرح‌شده، یادآور شد: مشکلات جامعه مادامی حل خواهند شد که برای چالش‌ها، برنامه‌ریزی بلندمدت درنظر گرفته شود. به طورحتم افتتاح دفتر اتاق ایران و چین در شانگهای از این قاعده مستثنی نخواهد بود و نیازمند برنامه‌ریزی برای حصول نتیجه هرچه‌تمام‌تر خواهد بود.
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.