کاشت مو به روش میکروگرافت (هزینه، مزایا و مراحل) - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 65420
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷ |

کاشت مو به روش میکروگرافت (هزینه، مزایا و مراحل)

روش کاشت مو میکروگرافت مانند بسیاری از روش های دیگر کاشت مو دارای مزایا و معایبی است. در این روش از فولیکول های پر رشد ترین نواحی در عملیات کاشت مو میکروگرافت در نواحی موهای کوتاه استفاده می شود.
کاشت مو به روش میکروگرافت (هزینه، مزایا و مراحل)

روش کاشت مو میکروگرافت مانند بسیاری از روش های دیگر کاشت مو دارای مزایا و معایبی است. در این روش از فولیکول های پر رشد ترین نواحی در عملیات کاشت مو میکروگرافت در نواحی موهای کوتاه استفاده می شود. این روش از روش های بسیار کم خطر کاشت مو محسوب می شود و به همین دلیل در بین افراد مختلف رواج پیدا کرده است.

کاشت مو به روش میکروگرافت از دستگاه های برقی رفع موهای زائد برای برداشتن فولیکول های مو و پیوند آنها به نواحی نازک مو استفاده می شود. اگر شما نیز به دنبال راهی برای بازگرداندن رشد طبیعی مو و در عین حال بسیار سریع هستید، پس این روش برای شما مناسب است. فرقی نمی کند چند سال دارید یا جنسیتتان. این روش نتایج خوبی برای افراد مختلف خواهد داشت.

تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر روش ها

در تبلیغات گروه های مختلف فعال در زمینه کاشت مو، عناوینی مانند کاشت مو به روش + SUPER FUE، کاشت مو VIP، کاشت مو Ultra FUE و موارد دیگر را مشاهده می کنید. اما این موارد اغلب اعتبار علمی ندارند و صرفاً عملیات تبلیغاتی برای بازاریابی و جذب مشتری هستند.

فقط در کاشت مو به روش SUT که می توان آن را یک روش پیشرفته FIT دانست، در مرحله حذف موهای زائد به جای استفاده از هولدرهای دستی از مانت اتوماتیک استفاده می شود.

روش SUT به این صورت است که بدون استفاده از تیغ و بدون درد و خونریزی، با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک با ضریب خطای بسیار پایین، فرد موهای بسیار زیبا و با وقاری خواهد داشت. در این روش با استفاده از سوراخ، برش‌های کوچک و سبکی برای برداشتن فولیکول‌های مورد نظر از ناحیه اهداکننده و چسباندن آن‌ها به موهای سر ایجاد می‌شود.

این روش که مورد توجه سلبریتی های دنیای مد و بازیگری قرار گرفته در کلینیک زیبایی ره یا استفاده میشود و حتی ورزشکاران در ورزش هایی مانند فوتبال و والیبال نیز از آن استفاده می کنند، بهترین راه برای احیای مو است. در روش SUT که روند کاشت مو را اندکی با روش FIT در بخش کاشت مو بهبود بخشید.

مراحل انجام کاشت مو به روش میکروگرافت

شکی نیست که گام اصلی در کاشت مو اطلاع رسانی به بیمار از این روش درمانی و انواع نکات مثبت و منفی در مورد آن است. زمانی که بیمار تصمیم به استفاده از روش میکروگرافت می‌گیرد، پزشک به او می گوید که برای شروع فرآیند کاشت مو میکروگرافت ، مصرف آنتی بیوتیک، دارو و هر چیزی که برای سلامتی او مضر است را قطع کند.

در اولین جلسه کاشت مو میکروگرافت ، سر بیمار ماساژ داده می شود. سپس داروی بی حسی تزریق می شود. دارو به نواحی اهداکننده مو تزریق خواهد شد. پزشک ممکن است قبل از تزریق از اسپری بی حس کننده استفاده کند، زیرا خود تزریق ممکن است به دلیل نزدیکی به پوست سر کمی دردناک باشد.

سپس پزشک سوراخ های خطی را در ناحیه اهدا کننده انجام می دهد. برداشتن فولیکول های مو با توجه به نیاز بیمار با دو تکنیک حامل اتوماتیک با اندازه میکرون و در صورت لزوم و وجود طاسی بالا به روش اسکارلت تریکوفیتیک.

سپس در نواحی که قرار است مو کاشته شود بیهوشی تزریق می کند. سپس با استفاده از سوزن های بسیار کوچک، سوراخ هایی به اندازه ۱ میلی متر در قسمت های پایین یا بلند ایجاد کنید. فولیکول‌های مو که در آن نواحی برداشته شده‌اند توسط دستگاهی به نام «میکرو ایمپلنت» در سوراخ‌ها کاشته می‌شوند. عمل معمولاً بین ۲ تا ۸ ساعت طول می کشد. یکی از مزایای روش میکروگرافت ظاهر طبیعی است.

مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

موتورهای میکرو برای کاشت مینی موی اتوماتیک تا ۰.۶ میکرون نازک‌تر و دقیق‌تر از سایر حامل‌ها در روش‌های دیگر هستند، این امر باعث می‌شود برداشت پیوند سالم‌تر و بانک مو بیشتر شود.

این عمل می تواند دردهای مختلفی را از فردی به فرد دیگر ایجاد کند، اما بسیاری از افرادی که این عمل را انجام داده اند از آن به عنوان یک عمل و درمان بدون درد یاد می کنند. همچنین ممکن است پس از جراحی دچار کبودی و تورم شوید، اما استفاده از کیسه یخ باعث بهبود وضعیت می شود.

بسیاری از پزشکان و متخصصان زیبایی با اطلاع از روش میکروگرافت، اذعان داشتند که این روش کار آنها را بسیار آسان کرده و سطح رضایت مشتری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. همچنین گاهی اوقات اگر برای برداشتن گروهی از بانک مو به روش میکروگرافت نیاز باشد (در مواردی که بانک موی بیمار ضعیف است یا ناحیه طاسی بزرگ است)، از تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلت برای برداشتن فلپ مو استفاده می شود.

که دیگر هیچ کدام از عوارض کاشت مو به روش FUT را ندارد. هیچ جای زخمی در پشت سر باقی نمی گذارد و از بانک مو کوچکترین آسیبی به محل رفع موهای زائد وارد نمی کند.

مراحل پس از کاشت مو به روش میکرو گرافت

بسیاری از افراد به دنبال پاسخی برای این سوال هستند که آیا بعد از کاشت مو با روش میکروگرافت احساس درد خواهند کرد و اثر بیهوشی از بین می رود؟ این به عوامل مختلفی بستگی دارد. افراد زیادی هستند که پس از کاشت مو به روش میکروگرافت هیچ دردی احساس نمی کنند و برخی ممکن است کمی درد را تجربه کنند. در صورت احساس درد باید به پزشک یا کلینیک های زیبایی مانند کلینیک تخصصی زیبایی ره یا مراجعه کنید و او را از این مشکل مطلع کنید تا داروی مناسب را برای شما تجویز کند.

برخی از افراد نیز ممکن است احساس ناراحتی کنند یا عوارضی مانند کبودی یا تورم در نواحی تحت درمان را تجربه کنند. در این مورد، استفاده از کیسه یخ برای کاهش درد بسیار مفید است، اما باید به پزشک هم مراجعه کنید زیرا ممکن است در معرض خطر دیگری باشید. تورم در افرادی که از ایمپلنت های میکروگرافت استفاده می کنند بیشتر از کبودی است. بهتر است تا زمان رفع تورم در خانه استراحت کنید.

همچنین باید از دست زدن به نواحی کاشته شده مو خودداری کنید و سعی کنید تا زمانی که به شرایط عادی برسید از دستشویی دور بمانید. استفاده از برخی شامپوها روند درمان را مختل می کند، بنابراین باید به پزشک خود بگویید که از چه نوع شامپویی استفاده می کنید. همچنین جلسات درمانی را تا زمانی که موهایتان به حالت عادی بازگردد ادامه دهید. عمل کلی این درمان در چند هفته قابل انجام است.

اکثر افرادی که از این روش استفاده کردند از آن راضی بودند. سرعت رشد در این روش معمولا در همه افراد یکسان است، اما برخی از افراد هستند که رشد موهایشان کمتر از دیگران است. این افراد معمولا افرادی هستند که قبلا از روش های دیگر کاشت مو استفاده کرده اند.

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

 • سرعت بالای روش میکروگرافت
 • کاشت مو میکروگرافت جراحی نیست
 • افزایش میزان برداشت بانک مو با توجه به ویژگی های بانک موی بیمار تا ۲ برابر تراکم استخراج به یک روش و تا ۴ برابر برداشت با تراکم بیشتر از بانک مو در روش میکروگرافت ترکیبی.
 • به دلیل استفاده از میکروموتورها، میکرو ایمپلنت ها و تکنیک جراحی پلاستیک اسکارلت، در محل برداشتن و در محل کاشت مو جای زخم وجود ندارد.
 • افزایش تراکم کاشت نسبت به روش های قدیمی به دلیل کاشت حجم کم مو
 • دوره نقاهت بسیار کوتاهتر از روشهای قدیمی است
 • مشکل اسکار و نکروز را برای همیشه برطرف کنید
 • رشد سریعتر کاشت مو میکروگرافت نسبت به روشهای دیگر به دلیل استفاده از فناوری سلولهای بنیادی
 • افزایش سرعت کاشت مو میکروگرافت که منجر به پرورش فولیکول های سالم تر می شود

کاشت مو به روش میکروگرافت مناسب چه افرادی است؟

بسیاری از افراد می توانند از روش کاشت مو میکروگرافت استفاده کنند. افراد مبتلا به انواع طاسی، طاسی دائمی، ریزش موی شدید می توانند به راحتی از این روش استفاده کنند. در روش میکروگرافت معمولاً از پشت سر برای کاشت استفاده می شود و افرادی که پشت پرپشتی در سر دارند می توانند نتایج خوبی از این روش را بگیرند.

همچنین این روش تنها برای افرادی که از طاسی و ریزش مو رنج می برند نیست. بسیاری از افرادی که قصد دارند خود را دارند ابرو یا را تهیه کنند، با نظر پزشک و پس از آشنایی با ویژگی های بدن، کاشت موی ظریف را انجام دهند. در استفاده از روش میکروگرافت تفاوت جنسیتی وجود ندارد.

البته روش میکروگرافت برای همه مناسب نیست. با توجه به ملاحظات و مسائل خاص، پزشکان به برخی از توصیه ها می توانند از روش های درمانی دیگری استفاده کنند زیرا از روش کاشت مو میکروگرافت برای آنها خطرناک است. دلیل این امر را پزشکان می دانند و بهتر است بیمار با دقت به آنها گوش دهد. با این حال، روش میکروگرافت برای اکثر افراد قابل انجام است.

آیا کاشت مو به روش میکرو گرافت بهترین روش کاشت مو است؟

علم پزشکی آنقدر پیشرفت کرده است که روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد تا افراد با مشکلات مختلف و یا با بودجه های متفاوت یکی از این روش ها را انتخاب کنند. سوالی که بسیاری از این افراد به دنبال پاسخی برای آن هستند این است که آیا کاشت مو میکروگرافت بهترین روش کاشت مو در بین روش های موجود است؟ یا روش های دیگر بهتر است استفاده شود؟

اگر بخواهیم صادقانه به این سوالات پاسخ دهیم، باید بگوییم که ویژگی ها و مسائل مختلفی بر این موضوع تأثیر می گذارد. مثلا میزان سبوم پوست سر و فولیکول های مو، میزان طاسی و مسائلی از این دست در افراد مختلف متفاوت است. حتی خصوصیات تک تک فولیکول های مو ممکن است متفاوت باشد. عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بهترین روش را تعیین کند.

از طرفی مزایای روش میکروگرافت کاشت مو را ارائه کرده ایم و دیده ایم که این روش مزایای زیادی دارد. روش میکروگرافت ممکن است مناسب ترین روش برای شما باشد، روش های دیگر ممکن است برای شخص دیگری موثرتر باشد یا ممکن است از نظر کیفیت با خدمات مناسب تر باشد.

اما تنها فردی که می تواند بهترین روش کاشت مو را تعیین کند خود شخص است و این انتخاب باید با نظر پزشک انجام شود. کلینیک زیبایی ره یا سال های زیادی را صرف درمان بیماران مختلف کرده اند و بسیاری از موارد مشابه را با موفقیت پشت سر گذاشته اند. این باعث می شود نظر آنها بهترین مبنای برای انتخاب بهترین مدل مو برای شما باشد.

عوارض احتمالی کاشت مو به روش میکروگرافت

در واقع می توان گفت کاشت مو با استفاده از فناوری میکروگراف جدیدترین و کم عارضه ترین روش کاشت مو در جهان است. لزوم انجام این روش توسط پزشک متخصص و استفاده از دقیق ترین دستگاه های کاشت مو باعث شده است که تقریبا هیچ عارضه جدیدی در کاشت مو میکروگرافت ثبت نشود.

افرادی که تحت کاشت مو قرار گرفتند، در ناحیه کاشته شده احساس بی حسی یا گزگز داشتند. این را می توان تا چند هفته پس از عمل کاشت مو میکروگرافت احساس کرد. این بی حسی یا گزگز معمولاً به دلیل کاهش جریان خون در مویرگ ها ایجاد می شود.

به خاطر داشته باشید که پوست سر شما عفونی شده است. به طوری که این شریان ها بافت های اطراف فولیکول های مو را بازسازی و تقویت می کنند. این روند موقت حفظ خواهد شد و جای نگرانی نیست.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.