چگونه به یک برند تبدیل شویم؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 59728
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸ |

چگونه به یک برند تبدیل شویم؟

تبدیل شدن به یک برند موفق، کار ساده ای نیست و اصول و قواعد خود را دارد. آشنایی با این قواعد و روش هاست که به مالکان یک برند کمک می کند، نام برند در میان عامه مردم، به قول معروف، جا افتاده و مشهور گردد.
چگونه به یک برند تبدیل شویم؟

تبدیل شدن به یک برند موفق، کار ساده ای نیست و اصول و قواعد خود را دارد. آشنایی با این قواعد و روش هاست که به مالکان یک برند کمک می کند، نام برند در میان عامه مردم، به قول معروف، جا افتاده و مشهور گردد. توسل جستن به این راهکارها می تواند به فرآیند برندسازی سرعت ببخشد و به یک کسب و کار کمک کند تا راه طولانی که در پیش دارد را به سرعت طی کند. ما برای دستیابی به این هدف، راهنمایی را آماده کرده و در اختیار شما قرار داده ایم. امیدواریم که با مطالعه این راهنما، در مسیر تبدیل شدن به یک برند، با قدرت حرکت کنید.

https://file.tesmino.ir/images/2022/01/image_1643267725.jpg

میانبرهای تبدیل شدن به یک برند موفق

ما نیز به این مساله اذعان داریم که ساخت یک برند، یک شبه امکان پذیر نبوده و یک پروسه زمان بر خواهد بود، اما باید به این موضوع نیز دقت داشت که رعایت برخی اصول و قواعد می تواند به مثابه یک راه میانبر ظاهر شده و به یک کسب و کار کمک کند تا هر چه زودتر خود را به عنوان یک برند، مطرح کند. برخی از میانبرهایی که می توانند مسیر تبدیل شدن به یک برند را کوتاه کنند به شرح زیر است:

انتخاب یک نام تجاری مناسب با کسب و کار

هر نامی، نمی تواند یک نام مناسب برای یک کسب و کار و تجارت به شمار رود. انتخاب نام تجاری مناسب، کار راحتی نیست و ممکن است پیچیدگی هایی داشته باشد. به خاطر داشته باشید، اگر در این مرحله قصور و کوتاهی صورت گیرد، یک کسب و کار نمی تواند به یک برند تبدیل شود. به همین سبب است که توصیه می شود در هنگام انتخاب یک نام تجاری زمان زیادی در نظر گرفته شده و انتخاب نام با وسواس و دقت صورت گیرد. برای انتخاب یک نام مناسب به نکات زیر توجه و دقت داشته باشید:

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام انتخاب یک نام مناسب باید مورد توجه قرار داده شود، بیان هویت کسب و کار است. یک نام مناسب باید بتواند به صورت غیر محسوس هویت و ماهیت کسب و کار را نشان دهد.

نام های مناسب برای یک برند، باید کوتاه و شیرین باشند، سخت نباشند، به راحتی در ذهن ثبت گردند و در ضمن تلفظ راحتی و ساده ای داشته باشند.

اگر در کسب و کارتان برخی ویژگی ها به صورت واضح به چشم می خورد، توصیه می کنیم نامی را انتخاب کنید که بیان کننده این ویژگی ها باشد.

به مقیاس پذیری و رشد برند در آینده نیز توجه داشته باشید.

در هنگام انتخاب یک نام مناسب برای برند به اینکه در آینده نیز نام انتخابی، زیبا و دلنشین باشد، توجه کنید.

غیر تکراری بودن نام برند از دیگر موضوعات مهمی است که باید به آن توجه شود. برای اطمینان از اینکه فرد دیگری نام برند شما را انتخاب نکرده باشد، در گوگل و یا شبکه های مجازی نام منتخب را سرچ کنید. اگر از آن در ساخت یک سایت و یا شبکه اجتماعی استفاده شده باشد، بهتر است اسم دیگری انتخاب شود.

نام برند باید به گونه ای باشد که به راحتی در ذهن ثبت شده و به هنگام تلفظ، آهنگ زیبایی داشته باشد. این اصل یکی از مهم ترین اصول موفقیت در تبدیل شدن به یک برند است.

 

طراحی یک لوگوی منحصر به فرد

باید توجه داشت که برای تبدیل شدن به یک برند، تنها انتخاب نام مناسب نیست که راهگشاست و در کنار آن می بایست یک لوگوی زیبا و منحصر به فرد نیز طراحی شود. برخی اعتقاد دارند که ساخت یک لوگو، همانند ساخت قلب برند است؛ این اعتقاد به خوبی نشان می دهد که انتخاب یک لوگو تا چه حد بر فرایند برندسازی تاثیرگذار است. لوگو فقط یک طرح نیست؛ لوگو اولین و مهم ترین چیزی است که مخاطب از کسب و کار شما مشاهده می کند. لوگو از قدرت و توان فوق العاده بالایی برای شناخت مردم از شما و کسب و کارتان خواهند داشت. به همان اندازه که نام تجاری می تواند موجب معرفی هویت کسب و کار شما شود، لوگو نیز می تواند نقش پررنگی را در این  حوزه ایفا کند. برای داشتن یک لوگوی جذاب به موارد و نکات زیر توجه داشته باشید:

اگر برای داشتن لوگو هیچ طرحی به ذهنتان نمی رسد، توصیه می کنیم به بررسی برندهایی که در حوزه کاری تان موفق عمل کرده اند، بپردازید. این عمل می تواند به شما کمک کند تا یک ایده ناب و خاص به ذهنتان خطور کند. لوگوهایی که از آنها به عنوان بهترین نمادها یاد می کنند، الهام بخش خوبی در این حوزه است.

یک نماد یا لوگو باید بتواند هویت کسب و کار و زمینه ای که در آن فعالیت می کند را نشان دهد.

یک لوگو باید قابلیت مقیاس پذیری داشته باشد؛ زیرا قرار است در آینده بر روی تمام دارایی ها و تمام اجزایی که مربوط به برند هستند، حک شود. به همین سبب است که گفته می شود یک لوگو باید مقیاس پذیر باشد تا در سطوح کوچک و بزرگ به راحتی شناسایی شود.

یک لوگو باید انعطاف پذیر باشد؛ انعطاف پذیری لوگو به این معناست که هم باید قابلیت نوشتن به صورت متن را داشته باشد و هم بتوان به صورت آیکون آن را در سطوح مناسب به کار برد.

https://file.tesmino.ir/images/2022/01/image_1643267774.jpg

مداومت بر برندسازی

از دیگر اصول مهم برندسازی، مداومت در آن است. برندهایی که به دنبال اثرگذاری بر ذهن و قلب مخاطب خود هستند همیشه در حال تلاش و تکاپو می باشند. آنها هیچگاه از تلاش باز نایستاده و دائما به دنبال پیدا کردن یک راه ارتباطی با مشتریان خود می گردند. صاحبان کسب و کارهایی که قصد دارند به عنوان یک برند مطرح شوند باید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و در فرآیند تبدیل شدن به برند، مداومت داشته باشند. این یکی از مهم ترین پیش نیازهای موفقیت در این حوزه می باشد.
موضوع دیگری که باید به آن نیز توجه داشت، استفاده از لوگو و بقیه اجزاء منحصر به برند در کلیه قسمت ها و بخش های یک کسب و کار می باشد. این نیز یکی از ترفندهای موثر تداوم داشتن در برندسازی است.
از دیگر جلوه های مداومت در برندسازی، ارائه برخی محصولات و کالاهای ویژه با نام همان برند است. تحقیقات ثابت کرده که چاپ برند بر روی کالاهایی مانند ماگ، کیف های دستی و برخی هدایای تبلیغاتی مناسب و پخش کردن آن بین همکاران و کارکنان مجموعه، اثرگذار بالایی بر گسترده تر شدن نام برند دارد. مشتریان وفادار شما نیز از جمله کسانی هستند که می توانید با اهدای این هدایای خاص موجب خوشحالی آنها شده و به صورت غیر مستقیم برای تبدیل کردن نام کسب و کار خود به یک برند تلاش کنید. مشتریان وفادار می توانند حامیان خوبی برای شما و برندتان باشند.

https://file.tesmino.ir/images/2022/01/image_1643267966.jpg

متمایز شدن از بقیه رقبا

از دیگر راهکارهایی که کمک می کند به یک برند تبدیل شویم، متمایز رفتار کردن از بقیه رقبا است. برای تمایز پیدا کردن از بقیه لازم نیست کارهای عجیب و غریبی انجام دهید. سعی کنید یکی از نیازهایی که مشتری هایتان با آن درگیری های زیادی دارند را شناسایی کرده و با محصول و یا خدماتی که ارائه می کنید در صدد رفع آن برآیید.
با رصد کردن رقبا می توان راهکارهای موثری برای کمک به مشتریان یافت و در ضمن، در راستای تبدیل شدن به برند نیز قدم های موثری برداشت.

مشاوره گرفتن از متخصصین برند سازی 

استفاده از تجربیات دیگران و مشورت با افرادی که در‌ زمینه های مدنظر شما متخصص هستند، می تواند به شما در درخشیدن هرچه بیشتر برندتان و پیمودن سریع تر مسیر هدف تان کمک شایانی نماید.
پیشنهاد مابه شما برای موفقیت هرچه بیشتر کسب و‌کارتان و‌گسترش آن استفاده از خدمات سایت محتوامون و مشورت با کارشناس های آن می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید روی لینک روبرو https://mohtavamoon.com/  کلیک کنید.

برندسازی با متخصص

 

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.