چطور هزینه مشاوره برای خارج از کشور را کاهش دهیم؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 102347
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۷ |

چطور هزینه مشاوره برای خارج از کشور را کاهش دهیم؟

هزینه مشاوره برای خارج از ایران زیاد شده، اینجا چند تکنیک موثر و کاربردی برای کم کردن قیمت مشاوره روانشناسی برای ایرانیان خارج از کشور بیان شده است.
چطور هزینه مشاوره برای خارج از کشور را کاهش دهیم؟

مهاجرت می‌تواند تجربه‌ای پرهیجان و پربار باشد، اما در عین حال می‌تواند چالش‌های خاص خود را نیز به همراه داشته باشد. یکی از این چالش‌ها، دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی روان باکیفیت و مقرون‌ به‌ صرفه است. هزینه مشاوره در کشورهای مختلف می‌تواند به‌طور قابل توجهی متفاوت باشد و برای بسیاری از افراد، به خصوص آن‌هایی که درآمد ثابتی ندارند، می‌تواند غیرقابل ‌دسترس باشد. با این حال، راه‌هایی برای کاهش هزینه مشاوره برای خارج از کشور وجود دارد که در این مقاله به آن‌ها پرداخته می‌شود.

کم کردن هزینه مشاوره خارج از کشور ممکن است؟

این مقاله برای ایرانیان و فارسی زبانانی نوشته شده که قصد دارند از خدمات سلامت روان با کمترین هزینه استفاده کنند. با استفاده از تکنیک های زیر می توانید هزینه را به طور چشمگیری کاهش دهید. اما این نکته را مد نظر داشته باشید کیفیت مشاوره با روانشناس مهم ترین اصل است.

دنبال روانشناس ارزان نباشید، به مشاوره با روانشناس از خارج کشور به عنوان سرمایه گذاری نگاه کنید، سرمایه گذاری که در آینده شما تاثیر مستقیم دارد. اما راه هایی وجود دارد که مشاوره با کیفیت با هزینه کمتر داشته باشیم.

۱- مشاوره آنلاین را امتحان کنید

مشاوره روانشناسی، چه برای حل مشکلات روزمره و چه برای چالش‌های پیچیده‌تر، می‌تواند ابزاری ارزشمند باشد. با این حال، برای بسیاری از ایرانیان خارج از کشور، دسترسی به خدمات مشاوره حضوری به دلایل مختلفی مانند هزینه بالا، کمبود متخصصان فارسی‌زبان و یا موانع جغرافیایی دشوار است.

مشاوره آنلاین راه‌ حلی نوین و کارآمد برای این چالش‌ها ارائه می‌دهد. در این روش، شما می‌توانید از طریق بسترهای آنلاین مانند پلتفرم‌های ویدئو کنفرانس، با یک مشاور یا روانشناس مجرب در ایران یا هر نقطه از جهان ارتباط برقرار کنید و از خدمات مشاوره به صورت تصویری، صوتی و یا حتی متنی بهره‌مند شوید. دسترسی به روانشناسان داخل ایران به صورت اینترنتی هزینه مشاوره خارج از کشور را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

خرید پکیج های چند جلسه ای برای مشاوره خارج از کشور

مشاوره با روانشناس ایران از خارج با قیمت مناسب

درست است که هزینه مشاوره در خارج از کشور می‌تواند به خصوص برای افراد غیر بومی بالا باشد. به همین دلیل، برخی از مشاوران برای کمک به افراد در مدیریت هزینه‌ها، پکیج‌های چند جلسه‌ای را ارائه می‌دهند.

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات مشاوره، تخفیف‌هایی را برای پکیج‌های چند جلسه‌ای ارائه می‌کنند. این تخفیف‌ها می‌تواند از ۵ تا ۲۰ درصد متغیر باشد.

خرید پکیج‌های چند جلسه‌ای می‌تواند مزایای متعددی داشته باشد، از جمله:

 • کاهش هزینه هر جلسه: به‌طور کلی، خرید پکیج‌های چند جلسه‌ای به جای پرداخت به ازای هر جلسه، هزینه هر جلسه را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.
 • تعهد به درمان: خرید یک پکیج می‌تواند به شما تعهد بیشتری برای ادامه درمان و دستیابی به اهدافتان بدهد.
 • برنامه ریزی منظم: با تعیین جلسات از قبل، می‌توانید برنامه‌ریزی منظمی برای مشاوره داشته باشید و احتمال لغو جلسات را کاهش دهید.
 • ایجاد رابطه: داشتن جلسات منظم با همان مشاور به شما کمک می‌کند تا رابطه قوی‌تر و اعتماد بیشتری با او ایجاد کنید که می‌تواند به نوبه خود به درمان شما کمک کند.

استفاده از این روش های به ظاهر ساده کمک زیادی در جهت دهی بهتر روند جلسات و کاهش هزینه دارد. اگر در جستجوی یک سایت برای کم کردن هزینه مشاوره خارج از کشور هستید اینجا را چک کنید.

تحقیق و بررسی در انتخاب مشاور مناسب

 یکی از راه‌هایی که می‌توان به وسیله آن هزینه مشاوره برای خارج از کشور را کاهش داد، انتخاب یک مشاور درست و مناسب است. با این کار شما می‌توانید در روند مشاوره سریع‌تر به نتیجه دلخواه خود برسید و تعداد جلسات کمتری را داشته باشید.

یک مشاور روانشناس خوب می‌تواند به شما کمک کند تا نیازها و اهدافتان را به درستی درک کنید. آن‌ها از شما سوالاتی می‌پرسند تا زمینه‌ای از شرایط شما، نگرانی‌هایتان و آنچه امیدوارید از مشاوره بدست آورید، به دست آورند. با درک عمیق‌تر از نیازهایتان، می‌توانند به شما در انتخاب بهترین روش درمانی و ایجاد یک برنامه درمانی متناسب با نیازهایتان کمک کنند.

با مشاور بیشتر همکاری کنید

مشوره روانشناسی خارج از کشور با هزینه کم

درست است که به‌ عنوان یک فرد مقیم خارج از کشور، ممکن است دسترسی به خدمات مشاوره حضوری و با تعرفه‌های مناسب دشوار باشد. با این حال، راهکارهایی برای کاهش هزینه‌ها و دریافت مشاوره روانشناسی باکیفیت وجود دارد که با همکاری درست با مشاور می‌توانید به آن‌ها برسید.

 • قبل از شروع جلسات مشاوره، زمان بگذارید و در مورد مشکلی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنید، خوب فکر کنید.
 • احساسات، افکار و رفتارهای خودتان را به‌طور دقیق یادداشت کنید.
 • هر گونه رویداد یا تجربه که ممکن است به مشکلتان مرتبط باشد را مرور کنید.
 • اطلاعات مربوط به سابقه پزشکی و سلامت روان خود را جمع‌آوری کنید.

در طول مشاوره برای اینکه تعداد جلسات شما کمتر شود، باید با صراحت و صداقت کامل در مورد تجربیات، افکار و احساسات خود با مشاور صحبت کنید. همچنین سوالاتی که دارید را بدون هیچ گونه خجالتی از مشاور بپرسید. اطلاعات ارائه شده توسط مشاور را با دقت گوش دهید و در صورت نیاز یادداشت‌برداری کنید.

مشاوره غیرحضوری با هزینه کم

درست است که مشاوره غیرحضوری می‌تواند راه‌حلی عالی برای کاهش هزینه‌های مشاوره، مخصوصا برای کسانی باشد که در خارج از کشور زندگی می‌کنند. اما در حال حاضر وب‌سایت‌هایی هستند که خدمات مشاوره را با کمترین قیمت در اختیار افراد قرار می‌دهند. با این حال یافتن یک مشاور غیرحضوری که هم مقرون‌به‌صرفه و هم باکیفیت باشد، همیشه آسان نیست. نکاتی برای انتخاب یک وب‌سایت مشاوره غیرحضوری:

 • مجوز: مطمئن شوید که مشاورانی که در وب‌سایت فعالیت می‌کنند، مجوز لازم را برای ارائه خدمات مشاوره در حوزه قضایی شما دارند.
 • تجربه: به‌دنبال مشاورانی باشید که در زمینه مورد نظر شما تجربه دارند.
 • نظرات: نظرات سایر کاربران را در مورد وب‌سایت و مشاوران آن مطالعه کنید.
 • قیمت: قیمت را با سایر وب‌سایت‌های مشاوره مقایسه کنید.
 • ویژگی‌ها: به‌دنبال وب‌سایتی باشید که ویژگی‌هایی را که برای شما مهم است، مانند مشاوره تصویری یا چت، ارائه دهد.

با در نظر گرفتن این نکات، می‌توانید یک وب‌سایت مشاوره غیرحضوری را پیدا کنید که هم مقرون‌به‌صرفه و هم باکیفیت باشد و به شما در رسیدن به اهدافتان در زمینه سلامت روان کمک کند.

همچنین می‌توانید با مراکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور ارتباط برقرار کرده و بپرسید که آیا برنامه‌های مشاوره با تخفیف یا خدمات حمایتی ارائه می‌دهند یا خیر.

بسیاری از این مراکز لیست‌هایی از مشاوران ایرانی که به زبان فارسی صحبت می‌کنند و ممکن است تخفیف ارائه بدهند، دارند.

از درمانگر خود در مورد گزینه‌های پرداخت بپرسید

مشاوره ایرانیان خارج با روانشناس داخلی

بسیاری از درمانگران مایلند با بیماران خود برای ایجاد برنامه پرداخت مناسب همکاری کنند. در مورد نگرانی‌های خود در مورد هزینه با درمانگر خود صحبت کنید و ببینید آیا می‌توانید با هم راه حلی پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

به یاد داشته باشید، کمک گرفتن برای سلامت روان شما شرم آور نیست. راه‌های زیادی برای یافتن مشاوره مقرون‌به‌صرفه وجود دارد که می‌تواند به شما در بهبود سلامت روان و رفاهتان کمک کند. این تکنیک برای کم کردن گرانی سلامت روان کاربرد دارد و در طولانی مدت هزینه های مشاوره از خارج را کم می کند.

بهترین روش برقراری ارتباط را انتخاب کنید

اینکه چطور با متخصص ارتباط برقرار می کنید تاثیر مستقیم بر قیمت نهایی مشاوره خارج از کشور دارد. جلسات مشاوره از خارج ایران معمولا اینترنتی و به صورت صوتی و تصویری یا متنی انجام می شود. با این حال مشاوره متنی تعداد جلسات بیشتری برای تحلیل و درمان وضعیت بیمار نیاز دارد.

به همین خاطر با وجود هزینه بیشتر مشاوره تصویری پیشنهاد می کنیم از این جلسات برای ارتباط با روانشناس استفاده کنید چون به تعداد کمتری جلسه نیاز دارید.

هزینه های سرسام آور را قبول نکنید

بعضی از مجموعه های اینترنتی هزینه های غیر متعارف برای مشاوره خارج از کشور در نظر می گیرند که باعث سرخوردگی ایرانیان خارج از کشور می شود.

اگر احساس می کنید مجموعه ای قصد سو استفاده از موقعیت جغرافیایی شما را دارد، از آنها دوری کنید. معمولا روانشناسان داخلی برای مشاوره خارج از کشور هزینه بیشتری طلب می کنند، با این حال این هزینه نباید غیر معمول باشد.

کاهش قیمت مشاوره خارج با روانشناس

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که سلامت روان شما از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید به خاطر نگرانی‌های مالی از دریافت کمک خودداری کنید. با کمی جستجو و تلاش، می‌توانید راه‌هایی برای دریافت مشاوره باکیفیت و در عین حال مقرون‌به‌صرفه پیدا کنید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.