چطور هزینه سئو را برای سایت و کسب‌وکارمان بهینه کنیم؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 67672
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵ |

چطور هزینه سئو را برای سایت و کسب‌وکارمان بهینه کنیم؟

بسیاری از کارفرمایان می‌پرسند، چگونه می‌توانیم هزینه سئو سایت و بازاریابی اینترنتی خود را کاهش دهیم؟ جای تعجب نیست که اکثر مشتریان می‌خواهند هزینه‌های مرتبط با بازاریابی اینترنتی، رسانه‌های اجتماعی و بهینه‌سازی موتورهای جستجو و سئو را به حداقل برسانند. هر چه مشتریان پول بیشتری پس‌انداز کنند، پول بیشتری در جیب خود دارند و می‌توانند در کسب‌وکارشان سرمایه‌گذاری کنند و سود بیشتری ببرند.
چطور هزینه سئو را برای سایت و کسب‌وکارمان بهینه کنیم؟

بسیاری از کارفرمایان می‌پرسند، چگونه می‌توانیم هزینه سئو سایت و بازاریابی اینترنتی خود را کاهش دهیم؟ جای تعجب نیست که اکثر مشتریان می‌خواهند هزینه‌های مرتبط با بازاریابی اینترنتی، رسانه‌های اجتماعی و بهینه‌سازی موتورهای جستجو و سئو را به حداقل برسانند. هر چه مشتریان پول بیشتری پس‌انداز کنند، پول بیشتری در جیب خود دارند و می‌توانند در کسب‌وکارشان سرمایه‌گذاری کنند و سود بیشتری ببرند.

برای کاهش هزینه سئو از کجا شروع کنیم؟

حقیقتاً، مهم‌ترین راه برای یک کسب‌وکار برای پایین نگه‌داشتن هزینه سئو این است که درگیر فرایند سئو بمانید و آن را قطع نکند. مشتری که درگیر فرایند خدمات سئو سایت می‌شود، زمان و تلاش‌ را برای تحقیق کاهش می‌دهد؛ بنابراین در زمان سئوکار و همچنین زمان و پول مشتری صرفه‌جویی می‌شود.

چند راه مهم دیگر برای به‌حداقل‌رساندن هزینه سئو

۱. تحقیق در مورد کلمات کلیدی ارزشمند.

۲. نوشتن مطالب جدید و منحصربه‌فرد.

۳. تماس با فروشندگان و شرکای تجاری برای ارتباط.

۴. پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود را مدیریت کنید.

۵. تعیین نکردن اهداف از قبل.

۶. پیاده‌سازی استراتژی‌ها و تاکتیک‌های قدیمی.

تحقیق کلمات کلیدی حرفه‌ای

تحقیق کلمات کلیدی می‌تواند کار وقت‌گیر و خسته‌کننده باشد. اکثر مشتریان لیستی از کلمات کلیدی را ارائه می‌دهند که فکر می‌کنند بیشترین ترافیک و بیشترین فروش را خواهند داشت. بااین‌حال، این مورد به‌ندرت اتفاق می‌افتد. در واقع، معمولاً ۹۰٪ از کلمات کلیدی را که در ابتدا توسط مشتری تصور می‌شود کلمات کلیدی قوی هستند، باید نادیده گرفته شود. انتخاب کلمات کلیدی مناسب که به فروش یا سرنخ تبدیل می‌شوند یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در تعیین هزینه و تعرفه سئو است.

یک مثال بزنیم. اگر شرکت شما خدمات قالیشویی انجام می‌دهد و احساس می‌کنید که باید برای کلمه کلیدی فرش در گوگل رتبه بگیرید، بعد از ۳ ماه عملکرد ضعیف ناراحت خواهید شد. این به این دلیل است که فرش یک کلمه کلیدی بسیار گسترده است و طیف گسترده‌ای از خدماتی را که شرکت شما ممکن است ارائه دهد یا ارائه نکند را در بر می‌گیرد.

به‌احتمال زیاد شرکت شما هر سرویس یا محصول ممکنی را که کلمه کلیدی فرش در بر می‌گیرد ارائه نمی‌دهد. علاوه بر این، هنگامی که رتبه سایت را برای فرش در گوگل به دست آوردیم، شاهد افزایش چشمگیر ترافیک و تعداد کمی سرنخ‌، خواهید بود.

اگر نرخ پرش سایت شما سیگنال‌هایی را به گوگل ارسال کند که سایت شما اصلاً در مورد فرش نیست، این حتی می‌تواند منجر به ازدست‌دادن عمده رتبه‌هایتان برای کلمات کلیدی مرتبط شود. این یک مسئله حیاتی است که یک شرکت سئو سایت هنگام پذیرش مشتری جدید به آن توجه نمی‌کند.

تعریف نکردن اهداف از قبل

بدون مشاوره سئو و اهداف مشخص، می‌توان پول زیادی را با تمرکز و تعقیب اشتباه معیارهای عملکرد هدر داد. در خیلی از مواقع کارشناسان سئو در مورد یک مجموعه معیار صحبت می‌کنند و کارفرمایان در مورد مجموعه‌ای دیگر از معیار‌ها صحبت می‌کنند و این جالب نیست. وقتی همه چیز بی‌انتها باقی بماند، روابط و همکاری‌ها از بین می‌روند.

اطمینان حاصل کنید که طرفتان بداند هر زمان که پول سرمایه‌گذاری می‌شود، عملکرد چگونه تعریف می‌شود و چرا قبل از اقدامات سئو نیاز به تعریف اهداف داریم.

پیاده‌سازی استراتژی‌ها و تاکتیک‌های قدیمی

خود را فقط مجبور به انجام سئو نکنید. این معمولاً منجر به تاکتیک‌های اجباری و اغلب اقداماتی می‌شود که نادرست هستند یا دیگر تأثیرگذار نیستند.

اگر اقدامی قدیمی یا اسپم به نظر می‌رسد، یک‌لحظه مکث کنید و مطمئن شوید که تاکتیک‌ها و استراتژی‌ها با بهترین شیوه‌ها و استانداردهای فعلی با نحوه بهینه‌سازی سایت شما مطابقت دارند.

با تمرکز بر روی شیوه‌های سئو قدیمی می‌توان پول، زمان و انرژی زیادی صرف کرد.

آیا نوشتن محتوای شخصی به کاهش هزینه سئو کمک می‌کند؟

نوشتن محتوا یک راه عالی برای صرفه‌جویی در هزینه کمپین سئوی شما است و در واقع، اگر می‌خواهید باهدف کاهش هزینه کمپین سئوی خود وارد شوید، این یکی از مؤثرترین راه‌ها برای صرف وقت است. در مورد آن فکر کنید، چه کسی بهتر از افرادی که شرکت شما هستند و هر روز در بازار تخصصی شما درگیر هستند برای نوشتن محتوا برای وب‌سایت شما مناسب‌تر است؟

وقتی نوبت به کاهش هزینه‌ها می‌رسد، ارائه محتوا توسط خودتان این پتانسیل را دارد هزینه سئو سایت شما را تا حد قابل قبولی کاهش دهد.

برای اینکه بتوانیم یک محتوای مؤثر بنویسیم، ابتدا باید در موضوعی متخصص شویم که شما قبلاً در آن متخصص هستید! اگر می‌خواهید هزینه سئو را کاهش دهید، یا انگیزه‌ای برای ایفای نقش فعال در کمپین سئویی خود دارید، می‌توانید به تولید‌کننده محتوای خود کمک کنید یا از کارکنان متخصصتان در شرکت کمک بگیرید.

با ایجاد ارتباط و دوست، هزینه سئو را به حداقل برسانید

همه می‌دانند که بک‌لینک‌ها بخش مهمی از سئو هستند. در چند سال گذشته، گوگل تغییرات قابل‌توجهی در مورد ارزش بک‌لینک‌ها ایجاد کرده است. حتی برخی می‌گویند که دیگر نیازی به بک‌لینک برای رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها نیست. این نظریه را تا حدودی برای حوزه‌هایی که رقابت شدید در آن نیست می‌توان پذیرفت زیرا دیده شده که بعضی وب‌سایت‌ها بدون ایجاد بک‌لینک رتبه خوبی دارند.

بک‌لینک‌ها اگر قانونی و مرتبط باشند، داشتن آنها خوب است. روزهایی که هزاران بک‌لینک تصادفی رتبه سایت شما را تغییر می‌دهد، گذشته است. گوگل اکنون هوشمندتر از آن است.

به طور معمول، صاحبان مشاغل دوستانی در صنعت دارند و روابطی که از فروشندگان و مشتریان ایجاد شده است. این‌ها اهداف فوق‌العاده‌ای برای بک‌لینک هستند. وقتی با فروشندگان و دوستان صنعتی خود تماس می‌گیرید، گاهی اوقات می‌توانید با کمترین تلاش، بک‌لینک‌های ارزشمندی دریافت کنید.

این تکنیک در زمان و تلاش شما در صورت موفقیت صرفه‌جویی می‌کند. این یک راه عالی برای صرفه‌جویی در پول و دریافت بک‌لینک‌های ارزشمند است. حتی شما مجبور نیستید کسی را استخدام کنید تا از این تاکتیک استفاده کند! پس بیرون بروید و چند بک‌لینک جمع کنید!

رسانه‌های اجتماعی خود را مدیریت کنید

در نهایت، کمی از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. استفاده مؤثر از رسانه‌های اجتماعی به‌خودی‌خود یک هنر و یک علم است، اما خبر خوب این است که شما از قبل در زمینه کاری خود متخصص هستید.

مدیریت حساب‌های توییتر و اینستاگرام و لینکدین می‌تواند به‌سادگی نباشد و زمان ببرد. اما اگر زمان کافی برای توجه روزانه به این پلتفرم‌ها و دانش استفاده مؤثر از آن‌ها را دارید، آن‌گاه به شبکه‌های اجتماعی خود رسیدگی کنید. رسانه‌ها می‌توانند راهی عالی برای کاهش هزینه سئو شما باشند.

به یاد داشته باشید که مطمئن شوید پست‌های شما مرتبط هستند و با مخاطبان خود همدلی می‌کنید. کانال‌های اجتماعی خود را روزانه رصد کنید و حتماً موضوعات جدید و پرطرف‌دار را بررسی کنید. در نهایت، تعامل با مشتریان معمولی و مشتریان بالقوه خود را به طور یکسان فراموش نکنید! هر چه در ارسال پست برای مخاطبان خود بهتر عمل کنید، نتایج بیشتری از پست‌های خود خواهید دید.

سئو بر اساس بودجه: نتیجه نهایی

صرفه‌جویی در هزینه سئو و بازاریابی اینترنتی در مورد مشاغل کوچک بسیار مهم است و به همین دلیل است که مشتریان خدمات سئو باید به آن توجه کنند. درک مناطق پنهان که سرمایه‌گذاری ما می‌تواند در آن هدر رود و بیزینسمان را وارد بحران کند، مهم است. همه ما به قدرت سئو و اینکه چگونه می‌تواند بر اکثر مشاغل و سازمان‌ها تأثیر بگذارد اعتقاد داریم.

 

| منبع خبر : رسالت به جهت تبلیغاتی بودن این مطلب را تایید یا رد نمی کند
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.