چرا فلوکی اینو احتمالا موفقیت شیبا و دوج کوین را تکرار خواهد کرد؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 82043
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱ |

چرا فلوکی اینو احتمالا موفقیت شیبا و دوج کوین را تکرار خواهد کرد؟

در دومین هفته ماه فوریه 2023 (چهارمین هفته بهمن 1401) ارز دیجیتال فلوکی اینو گرد و خاک زیادی کرد و توانست در یک بازه زمانی چند روزه بالای 100 درصد رشد را تجربه کند.
چرا فلوکی اینو احتمالا موفقیت شیبا و دوج کوین را تکرار خواهد کرد؟

در دومین هفته ماه فوریه ۲۰۲۳ (چهارمین هفته بهمن ۱۴۰۱) ارز دیجیتال فلوکی اینو گرد و خاک زیادی کرد و توانست در یک بازه زمانی چند روزه بالای ۱۰۰ درصد رشد را تجربه کند. دلیل اصلی به ایلان ماسک، این مرد جنجالی و دوست‌دار رمز ارزها، و چند موفقیت و دستاورد دیگر برای این پروژه، مربوط می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم ابتدا علت رشد قیمت ارز دیجیتال Floki Inu را بررسی و سپس آن را معرفی کنیم. در ادامه به ارزیابی احتمال تکرار موفقیت دو میم کوین معروف دیگر بازار کریپتو یعنی شیبا اینو و دوج کوین توسط فلوکی اینو، خواهیم پرداخت.

دلیل رشد قیمت فلوکی اینو در بهمن ماه چه بود؟

این مرتبه هم پای ایلان ماسک در میان است! انتشار تصویری از سگ او در دفتر توییتر سبب شد قیمت توکن FLOKI پرواز کند. البته این روزها بقیه رمز ارزها شامل بیت کوین و آلت کوین‌های محبوب هم وضعیت بدی ندارند، به طوری که هر کدام بین ۹ الی ۲۰ درصد صعود کرده‌اند،‌ اما جهش بیش از ۱۰۰ درصدی فلوکی اینو میان آن‌ها چشم‌نوازی می‌کند. طی ۲۴ ساعت منتهی به روز ۲۷ بهمن، حجم معاملات خرید و فروش فلوکی اینو بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار بوده که برای ارز دیجیتالی با ارزش بازار حدود ۶۰۰ میلیون دلار فوق‌العاده محسوب می‌شود.

ماه قبل نیز قیمت ارز دیجیتال فلوکی(floki) تقریبا ۱۰۰ درصد افزایش یافت. علت، تصویب پروپوزالی در سازمان خودگردان غیرمتمرکز مربوط به ارز FLOKI مبنی بر سوزاندن چیزی حدود ۱۰۰ میلیون توکن بود. اگر معیار بررسی را کل ماه بهمن قرار بدهیم، علاوه بر انفجار حجم معاملات خرید و فروش فلوکی اینو، ارزش هر واحد رمز ارز Floki Inu بالای ۴۰۰ درصد بیشتر شده است.

یکی دیگر از اتفاقات خوب اخیر که در انفجار محبوبیت فلوکی اینو و تمایل سرمایه‌گذاران برای خرید رمز ارز FLOKI تاثیر زیادی داشته، اعلام پشتیبانی یکی از پراستفاده‌ترین و معروف‌ترین کیف پول‌های کریپتویی از آن بوده است؛ حساب رسمی اتمیک والت در توییتر روز ۲۷ بهمن با انتشار یک پست اضافه شدن پشتیبانی از این توکن در کیف پول خود را اعلام کرد. با توجه به تعدد کاربران والت نام برده (بیش از ۵ میلیون نفر) ارز دیجیتال فلوکی اینو در دسترس سرمایه‌گذاران بی‌شماری قرار خواهد گرفت. محبوب شدن ارز دیجیتال فلوکی اینو دلیلی برای اضافه شدنش به Atomic Wallet بود،‌ اما این اتفاق خود علتی برای صعود بیشتر آن نیز خواهد شد.

اما اخبار خوب درباره فلوکی اینو به همین مورد ختم نمی‌شوند. یکی از درگاه‌های شناخته‌شده پرداخت کریپتویی در کانادا به نام FCF اعلام کرد اخبار ویژه‌ای در رابطه با ارز دیجیتال Floki Inu دارد، هر چند جزئیات این خبر هنوز مشخص نیست. همچنین یک صرافی رمز ارزی متعلق به لیختن اشتاین به نام LCX به تازگی امکان خرید و فروش ارز فلوکی اینو را برای کاربران خود میسر کرده است. در این صرافی P2P، توکن FLOKI علاوه بر یواس‌دی کوین، با اتریوم و همچنین ارز دیجیتال بومی همین پلتفرم یعنی LCX قابل معامله است. اما رشد جانانه قیمت فلوکی اینو زمانی رخ داد که چند روز پیش صرافی بزرگ کوکوین هم اضافه شدن ارز دیجیتال نام برده به پلتفرمش را اعلام کرد. طبق بیانیه KuCoin کاربرانش از روز ۲۸ بهمن می‌توانند FLOKI را ترید کنند.

فلوکی اینو چیست؟ میم کوینی الهام‌گرفته از سگ ایلان ماسک

اول از همه،‌ همانطور که در عنوان بالا هم به آن اشاره کردیم، فلوکی اینو یک ارز دیجیتال از نوع میم کوین است. این مدل رمز ارزها کاربرد مشخصی نداشته و فناوری یا نوآوری خاصی هم ارائه نمی‌کنند. میم کوین‌ها بر مبنای رویدادها یا جوک‌های اینترنتی ساخته شده و به جوامع کاربری و اینفلوئنسرها تکیه دارند. اولینشان دوج کوین بود که برای شوخی با بیت کوین متولد شد. در سال ۲۰۲۱ که ثروتمندترین فرد آن زمان (Elon Musk) به طور علنی حمایتش از دوج کوین را اعلام کرد، علاوه بر انفجار قیمت آن، ارزهای دیجیتال مشابه متعددی، ۹۹ درصد با تم سگ، ایجاد شدند. موفق‌ترینشان شیبا اینو بود. این دو اکنون بازاری به ارزش چند میلیارد دلار دارند. حال به نظر می‌رسد احتمال تکرار موفقیت این دو دارایی رمزنگاری شده توسط فلوکی اینو وجود دارد.

وقتی در اولین روزهای تیر ۱۴۰۰ مدیرعامل تسلاموتورز، اسپیس ایکس و چند شرکت بزرگ دیگر، ملقب به ثروتمندترین انسان کره زمین، اعلام کرد یک سگ از نژاد شیبا اینو را به سرپرستی قبول کرده است، گروهی از توسعه‌دهندگان ناشناس دست به کار شدند و یک توکن اتریومی هم‌نام این سگ ایجاد کردند؛ ایلان ماسک نام فلوکی (Floki) برای حیوان خانگی خود انتخاب کرده بود.

اما بین این همه نوع سگ، چرا او شیبا اینو را انتخاب کرده است؟ نماد دوج کوین یک سگ شیبا اینو است و به همین دلیل رقیب اصلی آن یعنی توکن SHIB دقیقا همین نام را برای خود برگزید. برخلاف دوج کوین که از همان ابتدا تکلیفش مشخص بود (شوخی با بیت کوین، طوری که سازندگانش خیلی زود پروژه را ترک کردند)، فلوکی اینو و رقیب دیگر هر دوی آن‌ها یعنی شیبا اینو، می‌خواهند خود را از فضای میم کوین‌ها دور کنند و با فاصله گرفتن از دیگر رمز ارزهای هم‌نوع خود، رفته رفته کاربردی و ارزشمند شوند. به عنوان مثال برنامه‌نویسان ناشناس Floki Inu تصمیم دارند بازاری بزرگ برای تبادل توکن‌های غیر مثلی به نام FlokiPlace ایجاد کنند. در اهداف بلندمدت آن‌ها توسعه یک متاورس گیمینگ با تمرکز روی NFT، یک بازارچه NFT و یک پلتفرم در حوزه آموزش کریپتو دیده می‌شود.

آیا خرید فلوکی اینو توسط نهنگ‌ها ادامه‌دار است؟

تکرار موفقیت‌ بی‌نظیری که دو ارز Meme بسیار محبوب کنونی روزی تجربه کردند، برای فلوکی اینو اصلا بعید نیست. این پتانسیل در ارز دیجیتال Floki Inu کاملا وجود دارد، و روز به روز بیشتر می‌شود. اگر وضعیت به همین روال پیش برود و صرافی‌های ریز و درشت بیشتری پشتیبانی از توکن FLOKI را برای خرید و فروش آن اضافه کنند، صرافی بایننس هم با دیدن فعالیت‌های ادامه‌دار و آینده‌نگر توسعه‌دهندگان پروژه حتما آن را لیست خواهد کرد که اتفاقی بسیار بزرگ برای جامعه کاربران و سرمایه‌گذاران رمز ارز فلوکی اینو محسوب می‌شود.

واقعیت این است که نهنگ‌ها دیگر انتظار سودهای درشت و هنگفت از دوج کوین و شیبا اینو ندارند، به همین دلیل باید به دنبال دیگر ارزهای مشابه آن‌ها باشند. در فهرست طولانی و بلندبالای میم کوین‌های موجود در اکوسیستم کریپتو، اکنون مناسب‌ترین و باپتانسیل‌ترین گزینه فلوکی اینو به نظر می‌رسد. در نظر داشته باشید مشابه بودن نام این ارز دیجیتال با سگ ایلان ماسکی دلیلی بر حمایت این فرد از توکن FLOKI نیست. او بارها تاکید کرده در پرتفوی سرمایه‌گذاری رمز ارزی خود فقط بیت کوین، اتریوم و دوج کوین دارد.

یکی دیگر از دلایل خوش‌بینی به آینده فلوکی اینو و خرید بیشتر این رمز ارز توسط نهنگ‌ها، فعالیت حرفه‌ای تیم پشت آن مخصوصا در بحث مارکتینگ است. اگر واقع‌بین باشیم، یک ارز Meme چیزی برای ارائه ندارد، پس باید روی بحث تبلیغات متمرکز باشد، کاری که سازندگان ارز دیجیتال Floki Inu از سال‌ قبل پرقدرت در حال انجامش هستند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.