چرا درب اتاق خواب را از بین مدلهای آکوستیک بخریم؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 94097
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲ |

چرا درب اتاق خواب را از بین مدلهای آکوستیک بخریم؟

درب اتاق خواب یکی از انواع درب داخلی ساختمان است که تاثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون منزل و تفکیک فضای اتاق از دیگر قسمت‌های ساختمان دارد. مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد دربهای اتاقی کمک به ایجاد محیطی خصوصی و یک حریم شخصی برای افراد است. محیطی که بتوانند با خیال راحت و به دور از هیاهوی محیط بیرونی به کار و استراحت بپردازند.
چرا درب اتاق خواب را از بین مدلهای آکوستیک بخریم؟

درب اتاق خواب یکی از انواع درب داخلی ساختمان است که تاثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون منزل و تفکیک فضای اتاق از دیگر قسمت‌های ساختمان دارد. مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد دربهای اتاقی کمک به ایجاد محیطی خصوصی و یک حریم شخصی برای افراد است. محیطی که بتوانند با خیال راحت و به دور از هیاهوی محیط بیرونی به کار و استراحت بپردازند.
با توجه به گسترش زندگی شهری و آپارتمان نشینی و البته کوچک شدن فضای منازل برای زندگی، با یک مشکل بزرگ مواجه می‌شویم و آن سر و صدای زیاد و عدم وجود آرامش در اتاق خواب است.

  C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\چرا درب اتاق خواب را از بین مدلهای آکوستیک بخریم؟_files\images_1699796216_6550d4f81d019.jpg

در منازلی با متراژ کم، در برخی مواقع افراد خانواده با یک مشکل بزرگ مواجه می‌شوند و آن هم عدم وجود سکوت در هنگام آرامش است. ممکن است یکی از اعضای خانواده تمایل داشته باشد در اتاق خواب به استراحت بپردازد اما سر و صدای تلویزیون و یا صحبت کردن سایر اعضای خانواده، موجب بر هم زدن آرامش او شود. از این رو بسیاری از افراد به فکر راه حلی برای حل این مشکل هستند. بهترین راه چاره برای این موضوع خرید و نصب درب

درب اتاق خواب آکوستیک ضد صدا است. در ادامه این مطلب به بررسی مشخصات و مزایای درب ضد صدا و یا هم درب عایق صدا می‌پردازیم.

درب آکوستیک چیست؟

درب آکوستیک که از آن به عنوان درب ضد صدا و یا درب عایق صدا نیز یاد می‌شود مدلی از درب داخلی ساختمان است که به دلیل ساختار خاص و استفاده از عایق‌های مختلف در استراکچر داخلی درب از ورود و خروج صدا از محیط مورد نظر جلوگیری می‌کند. به طور معمول از عایق‌های مانند پشم سنگ، فوم پلی یورتان و واشرهای مخصوص برای ایجاد حالت آکوستیک در دربها استفاده می‌شود.

کاربرد درب آکوستیک

دربهای آکوستیک را می‌توان برای نصب در محل‌های مختلف خریداری نمایید. از عمده کاربرد این محصولات می‌توان به این موارد اشاره نمود:

  • استفاده به عنوان درب اتاق خواب
  • استفاده به عنوان درب اتاق‌های مدیریتی در شرکت‌ها و ادارات
  • نصب به عنوان درب استودیوهای ضبط صدا
  • نصب به عنوان درب ورودی ساختمان
  • استفاده به عنوان درب سرویس بهداشتی

البته بسته به نوع کاربرد درب نوع طراحی، ظاهر و امنیت درب متفاوت است.

مهمترین دلیل استفاده از دربهای ضد صدا، کاهش میزان صدای ورودی و خروجی به ساختمان می‌باشد.

بعد از درب اتاقی مهمترین کاربرد درب آکوستیک، نصب به عنوان درب ضد صدا دستشويي می‌باشد.

C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\چرا درب اتاق خواب را از بین مدلهای آکوستیک بخریم؟_files\images_1699796216_6550d4f824a30.jpg

درب اتاق خواب آکوستیک

درب اتاقی یکی از مهمترین انواع درب داخلی است که با استفاده از متریال مختلف تولید می‌شود. از محبوب ترین مدل درب اتاق می‌توان به درب ام دی اف، درب پی وی سی، درب ملامینه، درب چوبی و … اشاره نمود.

درب آکوستیک اتاق خواب به طور معمول به صورت چرم کوبی شده و لمسه در بازار موجود است اما می‌توان از انواع درب اتاقی به این منظور استفاده نمود. به طور مثال درب چوبی به دلیل عایق صوتی بودن، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. استفاده از چوب و فوم ضد صدا در تولید درب حالت آکوستیک بسیار ایده آلی را برای آن پدید می‌آورد. همچنین درب‌هایی که دارای ساختاری توپر هستند عایق مناسب تری برای صدا به شمار می‌روند.

چرا برای در اتاق خواب از مدل‌های آکوستیک بخریم؟

اتاق خواب محلی برای استراحت و گاها کار افراد است و از این روز حفظ آرامش این محیط بسیار مورد اهمیت می‌باشد. بیشترین صدای ورودی به اتاق‌ها از طریق درب است و نصب درب ضد صدا کمک بسیاری به کاهش صداهای مزاحم می‌کند. البته اگر اتاق خواب دارای پنجره هم باشد برای به حداقل رساندن صدا باید علاوه بر نصب درب آکوستیک ضد صدا اقدام به تعویض پنجره‌های قدیمی با مدل‌های دو جداره نمایید.

با انجام این موارد اتاق خواب شما کاملا عاری از هرگونه سر و صدای مزاحم می‌شود و با آرامش می‎‌توانید به کار و ستراحت بپردازید.

C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\چرا درب اتاق خواب را از بین مدلهای آکوستیک بخریم؟_files\images_1699796216_6550d4f8277ce.jpg

آیا درب‌های اتاقی معمولی را می‌توان به مدل‌های آکوستیک تبدیل نمود؟

در برخی از موارد افراد تمایل دارند دربهای معمولی اتاق خواب خود را به درب آکوستیک تبدیل نمایند تا این گونه در هزینه‌ها صرفه جویی کنند. باید بگوییم امکان این امر وجود دارد اما دقت نمایید درب‌هایی که دارای ساختار اولیه ضد صدا هستند و برای این منظور طراحی و ساخته شده اند دارای کیفیت بیشتری هستند و به طوری کلی نمی‌توان از دربهایی معمولی اتاقی کیفیتی در حد دربهای آکوستیک بازار داشته باشید.

توصیه می‌شود برای داشتن درب اتاق خواب آکوستیک از محصولات موجود دربازار خریداری نمایید تا از حداکثر کیفیت و کارایی آن بهره‌مند شوبد.

برای خرید و دریافت مشاوره در زمینه این محصولات با شماره ۰۹۱۲۹۳۱۵۲۱۰ تماس بگیرید.

طراحی درب‌های آکوستیک چگونه است؟

برای ساخت درب آکوستیک عایق صدا از عایق‌هایی برای ساختاری داخلی درب استفاده می‌شود. فوم پلی یورتان و پشم سنگ از محبوب‌ترین عایق‌ها برای استفاده در این درب‌هاست. همچنین برای روکش درب از رویه‌های چرم کوبی شده استفاده می‌شود که هم موجب افزایش زیبایی و هم افزایش میزان عایق صوتی درب می‌شود.

این روکش‌ها دارای رنگ و طرح‌های مختلفی است که بر اساس سلیقه و دکوراسیون مد نظرتان می‌توانید محصول دلخواه را خریداری نمایید.

  C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\چرا درب اتاق خواب را از بین مدلهای آکوستیک بخریم؟_files\images_1699796216_6550d4f82ae6e.jpg

 قیمت درب اتاق خواب آکوستیک چقدر است؟

مهمترین اصل در قیمت گذاری این محصولات میزان عایق صوتی کار شده در درب است. هر چه درب دارای عایق صوتی بیشتری باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. همچنین جنس چرم کار شده در رویه درب و یراق آلات نیز موجب اختلاف قیمت در محصولات مختلف شده است.

حداقل هزینه برای خرید درب اتاق خواب که دارای ویژگی آکوستیک است ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان است.

برای خرید و استعلام قیمت انواع درب عایق صدا و درب داخلی با شماره تماس ۰۹۱۲۹۳۱۵۲۱۰ بگیرید.

C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\چرا درب اتاق خواب را از بین مدلهای آکوستیک بخریم؟_files\images_1699796216_6550d4f82df96.jpg

 درب ضد صدا آکوستیک دستشویی

همان طور که اشاره شد از دیگر کاربردهای مهم درب ضد صدا، نصب به عنوان درب سرویس بهداشتی می‌باشد خصوصا در منازل با متراژ پایین. این درب‌ها میزان انتقال صدا را به میزان قابل توجهی کاهش می‎دهد و گزینه بسیار مناسبی برای نصب به عنوان درب سرویس بهداشتی می‌باشد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.