چرا انتقام سخت نظامی واجب است؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 15289
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۶ |

چرا انتقام سخت نظامی واجب است؟

درياي بي‌کران جمعيتي که براي تشييع سردار حاج قاسم سليماني در اهواز، مشهد، تهران، قم و کرمان به صحنه آمد، تنها با جمعيت عظيم راهپيمايان اربعين حسيني و تشييع‌کنندگان امام خميني (ره) قابل‌مقايسه است.
چرا انتقام سخت نظامی واجب است؟

|محسن پيرهادي – مديرمسئول| 
درياي بي‌کران جمعيتي که براي تشييع سردار حاج قاسم سليماني در اهواز، مشهد، تهران، قم و کرمان به صحنه آمد، تنها با جمعيت عظيم راهپيمايان اربعين حسيني و تشييع‌کنندگان امام خميني (ره) قابل‌مقايسه است. عموم تشييع‌کنندگان، در کنار عزاداري براي سردار دل‌ها، خواهان يک اتفاق بودند و آن‌هم، تقاص خون او و گرفتن انتقام سخت از آمريکاي جنايتکار است. اين در حالي است که معدودي از افراد کم‌اطلاع يا مغرض، بر خلاف خواست عمومي، از کنترل سطح تنش و صرف‌نظر کردن از انتقام گفته و نوشته‌اند. در ميان اين عده، بخشي قطعا خائن و وابسته‌اند که ما را با آن‌ها کاري نيست، اما اين سطور خطاب به کساني است که از سر دلسوزي، توصيه به گذشتن از خون سردار مي‌کنند: 
يک. در فضاي مجازي و به نقل از برخي افراد بي‌اطلاع، گفته‌شده که انتقام، در سيره اهل‌بيت عليهم‌السلام نيست و پيامبر خاتم و ائمه اطهار، در مواقع اين‌چنيني گذشت کرده‌اند. اين در حالي است که چنين گزاره‌اي ابدا صحيح نيست و انتقام، مفهومي قرآني است و براي آن خواص ويژه‌اي ازجمله تشفي خاطر مؤمنين و ايجاد بازدارندگي در برابر دشمن ذکرشده است. « قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللَّهُ بِأَيْدِيكُمْ وَيُخْزِهِمْ وَيَنْصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُؤْمِنِينَ. وَيُذْهِبْ غَيْظَ قُلُوبِهِمْ : با آنان بجنگيد تا خدا آنان را به دست شما عذاب کند و رسوايشان نمايد و شمارا بر آنان پيروزي دهد و سينه‌هاي [پرسوز و غم] مردم مؤمن را شفا بخشد و خشم دل‌هايشان را از ميان ببرد. / توبه ۱۴ و ۱۵ ». 
دو. همان‌طور که در مناسبت‌ها و اتفاقات پيش‌ازاين، مقام معظم رهبري هم تأکيد کرده‌اند، هزينه تسليم و سازش، قطعا کمتر از مقاومت و موضع قدرت و عزت نيست. از شهيد بزرگوار، حاج قاسم سليماني که اين روزها همه در سوگ از دست دادن اوييم نقل است که «آمريکا فقط زبان زور و قدرت را مي‌فهمد». در برابر دشمن غدار، سخن از کاهش سطح تنش، گزافه است و عدم واکنش سخت و پشيمان کننده به جنايت او، نتيجه‌اي جز جري شدن و پيشروي او ندارد، چه اين‌که اگر امروز، در برابر ترور حاج قاسم، واکنش سخت نشان ندهيم، فردا ديگر هيچ ايراني در خارج از خاک ايران امنيت نخواهد داشت و چه‌بسا بايد منتظر تعرض آمريکا و اذنابش به ايران اسلامي باشيم. 
اظهار عجز نزد ستم‌پيشه ابلهي است
اشک کباب موجب طغيان آتش است
هر کس دل درگرو نام و ياد حاج قاسم دارد، بايد پيرو راه او باشد و راه او، ايستادن با تمام توان در برابر دشمن است. اگر قرار بود ما از برخورد با آمريکا بترسيم، ديگر اين‌چنين به عزيزي که تمام عمرش را وقف ايستادن در برابر دشمن کرد، عشق نمي‌ورزيديم. ما نيک مي‌دانيم که حاج قاسم‌ها، امنيت امروز ما را به ارمغان آورده‌اند، امنيتي که نه محصول مذاکره، بلکه نتيجه مقاومت جانانه است.

​​​​​​سه. اگرچه معتقدم در ضديت و دشمني با ملت ايران، ميان رؤساي جمهور آمريکا، تفاوت چنداني نيست، اما گزاره بند قبل در مورد آمريکاي عصر ترامپ، بيشتر صادق است. سال‌هاست که هيئت حاکمه آمريکا با روش‌هاي مختلف، از حمله سخت و کودتا و تلاش براي براندازي گرفته تا جنگ اقتصادي، امنيتي و فرهنگي، از هيچ تلاشي براي نابودي ملت و دولت ايران فروگذار نکرده‌اند و از اين اقدامات مذبوحانه، طرفي هم نبسته‌اند. حال اگر امروز، اين برداشت در اذهان دوست و دشمن تثبيت شود که مدل رفتاري ترامپ، باعث کوتاه آمدن جمهوري اسلامي از حقوق مسلم خود شد، ديگر اين کشور و مردم رنگ آرامش را نخواهند ديد و از سوي ديگر، پشت مجاهدان و استکبارستيزان عالم خالي خواهد شد. امروز ما در يک نقطه تاريخي ايستاده‌ايم و چشم همه تاريخ به ماست. يا انتقام سخت نظامي مي‌گيريم و دشمن را براي هميشه در هم مي‌شکنيم، يا خود را آماده پذيرش هر جور ستمي خواهيم کرد. معلوم است که ما به قول سردار قاسم سليماني، ملت امام حسينيم و راه اول را انتخاب کرده‌ايم.

نویسنده : محسن پيرهادي – مديرمسئول |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.