پی ال سی چیست؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 57320
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹ |

پی ال سی چیست؟

PLC پی ال سی نوعی کنترل کننده سیستماتیک است. یک کنترل کننده منطقی قابل برنامه‌ریزی (PLC) که به عنوان کنترل‌کننده قابل برنامه‌ریزی نیز شناخته می‌شود، نامی است که به نوعی از رایانه که معمولا در برنامه‌های کنترل تجاری و صنعتی استفاده می‌شود، داده شده.
پی ال سی چیست؟

PLC پی ال سی نوعی کنترل کننده سیستماتیک است. یک کنترل کننده منطقی قابل برنامه‌ریزی (PLC) که به عنوان کنترل‌کننده قابل برنامه‌ریزی نیز شناخته می‌شود، نامی است که به نوعی از رایانه که معمولا در برنامه‌های کنترل تجاری و صنعتی استفاده می‌شود، داده شده.

PLC ها با انواع متفاوت از وظایف و سخت افزار و نرم افزاری متفاوت آنها که برای انجام مختلف کارها دارند با کامپیوترهای اداری متفاوت هستند. در حالی که استفاده‌ی آنها در برنامه‌های خاص به طور گسترده ای متفاوت است، همه PLC ها از جمله پی ال سی PLC زیمنس، دیتاهای ورودی‌ و سایر مقادیر متغیر را مشاهده کرده و بر اساس یک برنامه از پیش مشخص شده و ذخیره شده تصمیم می‌گیرند و خروجی‌ها را برای اتوماتیک بودن یک فرآیند یا ماشین کنترل می‌کنند.

چه به دنبال راه‌حل‌های کنترل‌کننده جمع‌وجور با عملکردهای یکپارچه، کنترل‌کننده‌های قدرتمند برای بالاترین نیازها، یا کنترل‌کننده‌هایی برای معماری‌های توزیع‌شده یا اتوماسیون مبتنی بر رایانه‌های شخصی باشید، مجموعه کنترل‌کننده‌های SIMATIC زیمنس، دارای PLC زیمنس مناسب برای نیازهای شما است.

کنترل‌کننده‌های SIMATIC زیمنس، مانند PLC زیمنس عملکردهای سیستم متحد مانند مهندسی کارآمد، عملکرد بالا، طراحی نوآورانه، انواع تشخیص، ایمنی یک شکل و یکدست، فناوری یک شکل و امنیت یک شکل را ارائه می‌دهد. این امکانات مخصوص در طراحی یا انطباق راه‌حل‌های اتوماسیون را بدون نیاز به نیروی کار متخصص فراهم می‌کند.

انواع PLC زیمنس نه تنها قادر به انجام وظایف مشابه با کنترل هارد سیمی هستند، بلکه می‌توانند مجموعه بزرگتری از برنامه‌های پیچیده را نیز پوشش دهند. علاوه بر این، برنامه PLC زیمنس و خطوط ارتباطی الکترونیکی جایگزین بسیاری از سیم‌های متصل مورد نیاز کنترل سیمی می‌شوند.

کلید اتوماتیک هیوندای

کلید اتوماتیک وسیله‌ای است که برای محافظت وسایل و تجهیزات صنعتی، الکترونیکی و برقی مانند سیم و کابل، مدارهای برق مجتمع‌های بزرگ در برابر اتصالات کوتاه و همچنین اضافه بار استفاده می‌شود. کلید اتوماتیک برخلاف کلیدهای غیر اتوماتیک مثل کنتانتور دارای یک رله هستند.

انواع کلید اتوماتیک هیوندای ترکیبی از نقش کلیدهای مدار و رله فلزی- حرارتی است. این کلیدها از موتورهای ۳ فاز در برابر اضافه بار، خرابی فاز، اتصال کوتاه و فعال شدن بیش از حد مکرر محافظت می‌کنند.

کلید اتوماتیک هیوندای دارای رهش‌های حرارتی برای حفاظت از سیم پیچ موتور (محافظت از اضافه بار) و محافظت از اتصال کوتاه هستند. ظرفیت شکستگی بالای آنها باعث حذف فیوزها در اکثر تاسیسات می‌شود.

کلید اتوماتیک هیوندای سری جدید عملکرد درجه بندی قابل تنظیم را در محدوده کامل از ۵۰ تا ۱۶۰۰AF را عرضه می‌کند. با مکانیسم‌های متنوع کلید اتوماتیک هیوندای سری U، گزینه‌های گسترده ای برای طراحی سیستم و نوسانات بار انعطاف پذیرتر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

کلید اتوماتیک هوایی هیوندای

از انواع کلید اتوماتیک هیوندای می‌توان به کلید اتوماتیک هوایی آن نیز اشاره کرد. کلید اتوماتیک هوایی هیوندای از نوع کلید اتوماتیک فشار ضعیف است. کلید اتوماتیک هوایی هیوندای خواسته‌های شما را برای ظرفیت شکست بالا، خط تولید کامل و اندازه بهینه پنل برآورده می‌کند. کلید اتوماتیک هوایی هیوندای اتصال به لوازم جانبی مختلف و روش‌های اتصال و مدیریت کاربرپسند را درک می‌کند.

کلید اتوماتیک هوایی هیوندای سری U با ظرفیت شکست بالا و رله تریپ حفاظتی پیشرفته برای اجرایی شدن برنامه‌های مختلف از جمله ساختمان‌ها، مراکز داده، صنعتی و غیره مناسب است. کلید اتوماتیک هوایی هیوندای سری U این تاسیسات را در برابر فرکانس هارمونیک با ظرفیت ۱۰۰ درصد فاز N محافظت می‌کند.

اینورتر هیوندای

اینورتر هیوندای باعث بهبود عملکرد کنترل می‌شود. فناوری کنترل بدون سنسور پیشرفته هیوندای عملکرد گشتاور بالا در منطقه با سرعت بسیار پایین ارائه می‌دهد. در صورت شتاب/کاهش سرعت سریع موتور، سری اینورتر هیوندای قابلیت کنترل گشتاور قدرتمندی را بدون حرکت فراهم می‌کند. فناوری کنترل بدون سنسور دامنه کنترل سرعت را گسترش می‌دهد. اینورتر هیوندای باعث عملکرد عالی کنترل سرعت توسط فناوری تنظیم بهبود یافته برای موتورها می‌شود. اینورتر از طریق فناوری جبران ثابت زمان موتور در حالی که تنظیم موتور تغییر سرعت را به حداقل می‌رساند، می‌توان به عملکرد پایدار موتور دست یافت.

کلید اتوماتیک اشنایدر الکتریک

کلید اتوماتیک اشنایدر الکتریک پایه و اساس توزیع برق ایمن و حفاظت اصلی در برابر آتش سوزی‌های ناشی از برق هستند. از هر خط حامل انرژی یا تامین کننده وسایل برقی با انتخاب کلید اتوماتیک اشنایدر با اندازه مناسب کارتان محافظت کنید. کلید اتوماتیک اشنایدر در صورت اتصال کوتاه یا اضافه بار کابل به طور خودکار قطع می‌شود. برای فعال کردن خاموش و یا قطع دستی برای تعمیر و نگهداری، می‌توانید از سوئیچ نیز استفاده کنید و سوئیچ‌ها را برای اتصال منابع انرژی پشتیبان به مدار اضافه کنید.

کنتاکتور اشنایدر الکتریک

رله های‌حفاظتی موتور، چرخ دنده‌های حیاتی هر سیستم ماشینی هستند. آنها وظیفه مهم محافظت از موتور را از فرسودگی ناشی از اضافه بار انجام می‌دهند. کنتاکتور اشنایدر الکتریک، عملکردی با کیفیت بالا را همراه با عمر مکانیکی و الکتریکی قابل توجه ارائه می‌دهد. خریداران حتی انتخاب خرید طیف گسترده‌ای از لوازم جانبی برای کنترل موتور و بار را دارند.

انواع کنتاکتور اشنایدر الکتریک را می‌توان با یکی از برنامه های IEC و NEMA خریداری کرد. کنتاکتور اشنایدر از درجه‌های استاندارد جهانی پیروی می‌کنند. هنگامی که یک رله به منظور سوئیچ کردن مقدار قابل توجهی از توان الکتریکی از طریق کنتاکت‌های آن استفاده می‌شود، نام خاصی به آن داده می‌شود: رله کنتاکتور. انواع کنتاکتور اشنایدر عموما از چندین کنتاکت تشکیل شده‌اند و این کنتاکت‌ها در بیشتر موارد معمولا باز هستند تا تضمین کنند که برق بار هنگام قطع شدن سیم‌پیچ در حالت بدون انرژی است. احتمالا محبوب ترین کاربرد صنعتی کنتاکتور اشنایدر الکتریک در تنظیم موتورهای الکتریکی است.

کلید مینیاتوری اشنایدر

برای انجام عملیات ایمن و سالم در یک صنعت، نیاز به یک سیستم ضد خطا با آخرین فناوری و زیرساخت های مدرن است. برای پشتیبان گیری از کل سیستم و محافظت از آن در برابر خرابی ناخواسته، کلید مینیاتوری اشنایدر مورد نیاز است. انواع کلید مینیاتوری اشنایدر از نوع صنعتی بسیار قابل اعتمادتر از نوع خانگی هستند. اشنایدر الکتریک با ارائه بهترین کلید مینیاتوری اشنایدر در کلاس صنعتی، نیاز بخش صنعتی را تامین می‌کند.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.