پیش بینی خیز مجدد کرونا در نوروز/زمان پایان واکسیناسیون ایرانی ها - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 39756
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۴۲ |
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد؛

پیش بینی خیز مجدد کرونا در نوروز/زمان پایان واکسیناسیون ایرانی ها

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، به تشریح وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور پرداخت و در خصوص وضعیت محدودیت های نوروزی، توضیحاتی ارائه داد.
پیش بینی خیز مجدد کرونا در نوروز/زمان پایان واکسیناسیون ایرانی ها

علیرضا رئیسی، با حضور در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما، به سوالات مجری برنامه پیرامون بیماری کرونا، محدودیت‌ها، ویروس انگلیسی و همچنین واکسن، پاسخ داد.

وی با اشاره به موارد ویروس انگلیسی در کشور، گفت: این ویروس از شدت و قدرت سرایت بالاتری برخوردار است و سنین جوان را بیشتر درگیر می‌کند.

رئیسی با عنوان این مطلب که رفتار ما بیشتر از رفتار ویروس در میزان شیوع بیماری تعیین کننده است، افزود: رفتار مردم و تصمیمات مسئولان بسیار تعیین است.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود در فروردین ۱۴۰۰ خیز مجدد بیماری را داشته باشیم.

رئیسی با عنوان این مطلب که خیز ویروس سه ماه طول می‌کشد، گفت: بنابراین می‌توان پیش بینی کرد خیز مجدد بیماری را در فروردین سال آینده داشته باشیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: البته رفتار ویروس هم مهم است و نباید نسبت به آن بی اعتنا بود.

وی ادامه داد: قدرت چسبندگی ویروس انگلیسی خیلی بالاتر رفته و میزان کشندگی هم بیشتر شده است.

رئیسی در ارتباط با وضعیت تأمین واکسن کرونا در کشور، گفت: برای ایمنی کامل نیاز داریم ۱۲۰ میلیون دوز واکسن تهیه کنیم. بنابراین نباید فکر کنیم که دنیا این میزان واکسن را به ما می‌دهد. لذا، تولید ملی در دستور کار قرار دارد و پیش بینی می‌کنیم تا آذر ۱۴۰۰، کل کشور ایمن شود.

وی در توضیح دسترسی به واکسن مورد نیاز در کشور، افزود: اولویت اول ما شامل یک میلیون و سیصد هزار نفر است که ۶۰۰ هزار نفر کادر بهداشت و درمان هستند و ۷۰۰ هزار نفر هم سالمندان، جانبازان، غسال ها، نیروهای اورژانس، آزمایشگاه‌های کووید ۱۹ و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، در اولویت اول قرار دارند.

رئیسی با اشاره به سند ملی واکسیناسیون کشور که مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: پیش بینی می‌کنیم از تیر ماه ۱۴۰۰ بتوانیم ماهیانه ۲۰ میلیون دوز واکسن تولید کنیم تا بتوان در آذر ۱۴۰۰ کل کشور را ایمن سازیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.