پيچيدگي شرايط بين‌الملل پاسخ‌هاي پيچيده‌تري مي طلبد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 2277
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷ | 1057 بازدید |
عضو شوراي مرکزي جمعيت پيشرفت و عدالت

پيچيدگي شرايط بين‌الملل پاسخ‌هاي پيچيده‌تري مي طلبد

عضو شوراي مرکزي جمعيت پيشرفت و عدالت با بيان اينكه با پيچيده شدن شرايط بين الملل بايد پاسخ هاي پيچيده تري هم داد عنوان کرد: «اين امر مانع از حرکت هاي انقلابي و آرمان خواهانه نيست و براي رسيدن به آرمان ها بايد مسير درست را انتخاب کنيم که اين جز اصول انقلاب ماست.
پيچيدگي شرايط بين‌الملل پاسخ‌هاي پيچيده‌تري مي طلبد

عضو شوراي مرکزي جمعيت پيشرفت و عدالت با بيان اينكه با پيچيده شدن شرايط بين الملل بايد پاسخ هاي پيچيده تري هم داد عنوان کرد: «اين امر مانع از حرکت هاي انقلابي و آرمان خواهانه نيست و براي رسيدن به آرمان ها بايد مسير درست را انتخاب کنيم که اين جز اصول انقلاب ماست.
محمد صالح مفتاح در گفت وگو با خبرنگار رسالت با تاکيد بر اهميت مبارزه با نظام سلطه اظهار کرد: «اگر تاريخ دخالت هاي غرب در ساير کشور يا اولويت‌هاي نظام سلطه در کشورها را بررسي کنيم درخواهيم يافت که آمريکا ديگر به شيوه سابق عمل نمي‌کند و اين امر در تفاوت‌هاي رفتاري ترامپ نسبت به روساي جمهوري آمريکا ، بيانگر همين موضوع است. همچنين دولت هاي اروپايي نيز رفتارهاي متفاوتي را از خود نشان داده اند که حتما پاسخ هاي متفاوتي هم مي‌طلبد.»
عضو شوراي مرکزي جمعيت پيشرفت و عدالت تصريح کرد: «جريان انقلابي اگر بخواهد متناسب با اين رفتارها عمل کند، براي پيگيري آرمان ها بايد در رفتارهاي خود خلاقيتي به خرج دهد تا بتواند. همواره به «چرايي» توجه کرده ايم نه به «چگونگي» يک آسيب، بنابراين لازم است در بخشي از جريان انقلاب از چرايي عبور کرده و به چگونگي برسيم.»
مفتاح با بيان اينکه «با پيچيده شدن شرايط بين الملل بايد پاسخ هاي پيچيده تري هم داد» عنوان کرد: «اين امر مانع از حرکت هاي انقلابي و آرمان خواهانه نيست و براي رسيدن به آرمان ها بايد مسير درست را انتخاب کنيم اين جز اصول انقلاب ماست. بايد مصلحت هاي واقعي را در اين فرايندها مشخص کنيم تا به پاسخ صحيح برسيم.»
وي افزود:« نمي توانيم در موضوعاتي شبيه FATF با پاسخ هايکاملا صفر و يک که فقط به بخشي از دغدغه ها مي پردازد برخورد کنيم. اگر به عنوان يک جريان انقلابي پاسخ‌مان اين است که FATF براي کشورمان يک آسيب محسوب مي شود و
مي تواند به مبادي اطلاعاتي کشور دسترسي پيدا کند، در شرايطي که دچار تحريم هستيم اين دغدغه درستي است، اما بايد براي اين هم پاسخ داشته باشيم که اگر به اين ساز و کارها هم نپيونديم سازو کار جايگزين براي ما چيست و اگر در نهايت پاسخمان اين است که بايد به FATF و درخواست هاي آن پاسخ مثبت دهيم آيا براي بعد از آن هم فکري کرده ايم؟»
مفتاح با اشاره به تحريم سپاه توسط آمريکا خاطر نشان کرد: «قبلا بخش برون مرزي سپاه تحريم بود و امروز شاهد آن هستيم که کل سپاه پاسداران تحريم شده است آيا نظام مالي ما مي تواند در برابر خواست ايالات متحده مقاومت کند ؟ آيا مي تواند بعد از اين تضمين کند که دچار تحريم نمي‌شويم؟ براي اين موارد بايد پاسخ‌هايي داشته باشيم که علاوه بر حفظ آرمان هاي خود بتوانيم مشکلات را حل کنيم والا در شرايطي که کشور قرار دارد و دخالت و حضور آمريکايي‌ها در سازوکارهايي مثل FATF بسيار پررنگ است جريان انقلابي بايد با ملاحظات بيشتري تصميم‌گيري کند.»
عضو شوراي مرکزي جمعيت پيشرفت و عدالت به تجربه ساير کشورها در اينباره اشاره کرد و گفت: « با توجه به اينکه گروه هاي تروريستي در پاکستان زياد هستند، اما هيچ وقت دچار تحريم نشده اند يا جز ليست سياه FATF قرار نگرفته‌اند
بايد بررسي کردکه آنها چه اقداماتي را در اين راستا انجام داده اند. همچنين مي‌توان گفت در تامين مالي تروريسم در اين کشور اتفاقات مهمي درحال رخ دادن است، يا در بسياري از کشورها پولشويي وجود دارد حتي بيشتر از ايران اين نشان دهنده اين است که پاسخ هايي را بعد از پيوستن يا نپيوستن بايد به خود بدهيم تا بتوانيم کشور را در مسير درستي هدايت کنيم.»

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.