پنج راز مخفی موفقیت در کنکور تجربی+ آمار جنجالی از داوطلبین کنکور - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 83038
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲ |

پنج راز مخفی موفقیت در کنکور تجربی+ آمار جنجالی از داوطلبین کنکور

موفقیت در کنکور تجربی آیا تکنیک هایی دارد که ما خیلی ها از آن بی خبرن؟ ما در این مقاله این تکنیک ها را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. در واقع کنکور به عنوان بزرگترین آزمون سنجش سطح تحصیلی ، سالهاست که دانش آموزان و به دنبال آن خانواده های زیادی را درگیر خود کرده است. بسیاری از داوطلبین در مسیر رسیدن به رویاهای تحصیلی خود به ناچار باید و باید از این سد بزرگ آموزشی کشور به خوبی عبور کند.
پنج راز مخفی موفقیت در کنکور تجربی+ آمار جنجالی از داوطلبین کنکور

موفقیت در کنکور تجربی آیا تکنیک هایی دارد که ما خیلی ها از آن بی خبرن؟ ما در این مقاله این تکنیک ها را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. در واقع کنکور به عنوان بزرگترین آزمون سنجش سطح تحصیلی ، سالهاست که دانش آموزان و به دنبال آن خانواده های زیادی را درگیر خود کرده است. بسیاری از داوطلبین در مسیر رسیدن به رویاهای تحصیلی خود به ناچار باید و باید از این سد بزرگ آموزشی کشور به خوبی عبور کند.

آیا برا قبولی در کنکور تجربی راز و رمزهایی وجود دارد؟

سوال اساسی که ذهن خیلی از داوطلبین کنکور تجربی را درگیر کرده است این است که  آیا برای قبولی در این ماراتون بزرگ کنکور ، آیا راز های مخفی وجود دارد یا خیر ؟؟

کارشناسان ایران همایش پاسخ خواهند داد :

در گام اول برای پاسخ دادن درست به این سوال باید کنکور را خوب شناخت و در مرحله دوم باید سعی داشت که در مسیر درست قرار گرفت بی شک اگر داوطلبین کنکور در مسیر درست قرار بگیرند امکان ندارد که به نتیجه مطلوب نظرشان هست دست پیدا نکنند.

در این قسمت قصد داریم ۵ ویژگی اصلی و راز رتبه برتر شدن را از دید کارشناسان مجموعه ایران همایش که همگی از جمع فارغ التحصیلان و یا دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی هستند و خود این مسیر را به خوبی طی کرده اند برای شما مشخص خواهند کرد.

رازهای-مخفی-موفقیت-در-کنکور-تجربی

راز اول موفقیت در کنکور تجربی : انتخاب یک استاد خوب کاربلد

مسلماً هیچ داوطلب کنکور و دانش آموز این نمیباشد که از داشتن تاثیر یک معلم خوب بی آگاه باشد.

داشتن یک معلم خصوصی خوب که مناسب سطح شخصیتی دانش آموز و همچنین سطح علمی دانش آموز باشد میتواند در ماراتون کنکور همانند یک ماشین بنز s۵۰۰ سرعت داوطلب را بسیار بسیار بالا ببرد.

قطعاً یکی از بزرگترین دغدغه دانش آموزان و خانواده ها انتخاب یک استاد با بررسی تمامی ویژگی های خاص و به دور از تبلیغات می باشد.

مجموعه بزرگ ایران همایش یکی از بهترین خدماتی که به داوطلبین کنکور و خانواده های کنکور ارائه می‌دهد بررسی تمام نقاط ضعف و قوت اساتید مطرح کنکور میباشد.

به عنوان مثال تمامی داوطلبین گروه کنکور تجربی میتوانند لیست بهترین دبیر زیست کنکور را از سایت ایران همایش با تحلیل کامل مشاهده کنند و و در گام بعد با شناخت کامل و چشمان باز اقدام به ثبت نام برای یک استاد را انجام دهند.

البته نه فقط داوطلبین گروه کنکور تجربی بلکه تمامی داوطلبین در تمامی گروه های آزمایشی می توانند نام استاد مدنظر خود را در سایت ایران نمایش سرچ کنند چند و تحلیل کامل و بررسی های نقاط ضعف و قوت اساتید را  به خوبی بشناسد.

لیست بهترین اساتید زیست ، لیست بهترین اساتید ریاضی کنکور ، لیست بهترین اساتید شیمی کنکور ، لیست بهترین اساتید فیزیک کنکور لیست بهترین مشاورین تحصیلی کنکور را می توانند با مراجعه به سایت ایران نمایش به آدرس iranhamayesh.org به خوبی و با تحلیل دقیق مشاهده کنند.

راز دوم موفقیت در کنکور تجربی : شناخت مسیر درست موفقیت تحصیلی

بدون شک از دید بسیاری از داوطلبین کنکور که در در رنج سنی زیر ۲۰ سال هستند تشخیص مسیر درست موفقیت شاید یک مسیر همیشه صعودی باشد یعنی چه؟

عبارت خیلی ساده تر بسیاری از داوطلبین کنکور و دانش آموزان تصور می کنند که برای رسیدن به رتبه های برتر کنکور و رشته دلخواه خود باید مدام در مسیر موفقیت قرار بگیرند.

در حالیکه با بررسی روند تحصیلی رتبه های برتر کنکور متوجه می شویم که داشتن چندین شکست تحصیلی یا به عبارت دانش آموزی تر گرفتن چند نمره و یا درصد بد در طی مسیر کنکور و سال کنکور امری کاملاً طبیعی میباشد.

نکته بسیار مهم این موضوع می باشد که که باید بعد از چند شکست مجدداً بلند شد به مسیر درست درست ادامه داد.

مسیر موفقیت از نگاه داوطلبین کنکور

موفقیت موفقیت موفقیت موفقیت موفقیت

اما مسیر درست موفقیت

موفقیت شکست موفقیت شکست موفقیت موفقیت

توجه داشته باشید که مسیر کنکور همانند ورزش بوکس می باشد اگر زمین خوردی و بلند نشدی باختی اما اگه زمین خوردی و بلند شدی برنده ای.

کسب-رتبه-خوب-در-کنکور-تجربی

راز سوم موفقیت در کنکور تجربی : ساعت مطالعه منظم نه نوسانی

بسیاری از دانش آموزان و داوطلبین که قصد شرکت کردن در کنکور سراسری را دارند در در گام اول با توجه به هیجان و انگیزه ای که در درون خودشان وجود دارد معمولاً با ساعت مطالعاتی بالایی آغاز به مطالعه می کنند.

اما نکته قابل توجه اینجاست که پس از گذشت زمان قابل توجهی نم نم و معمولاً بعد از شکست اول این ساعت مطالعاتی کم و کم و کمتر میشود.

در حالیکه با بررسی روند ساعت مطالعاتی رتبه های برتر کنکور ، به راحتی در همان ابتدای کار متوجه میشویم که رتبه های برتر کنکور ساعت مطالعاتی نوسانی در سال کنکور ندارند.

آن ها یک زمانی را مشخص میکنند و خودشان را مقید می‌کنند که باید در طی روز حتماً و حتماً به عنوان مثال ۱۰ ساعت مطالعه مفید داشته باشند ، این ده ساعت مطالعه برای رتبه های برتر کنکور نوسانی نیست و آنها هر روز ۱۰ ساعت مطالعه می کنند و آیه عدد شاید در فواصل خاصی از طی سال تحصیلی بیشتر شود اما به هیچ عنوان کمتر نخواهد شد.

راز چهارم موفقیت در کنکور تجربی : شرکت در یک آزمون آزمایشی

مسلما بعد از گام هایی که در بالا مفصل در ارتباط با آنها صحبت کردیم حال نوبت به سنجش و ارزیابی داوطلب رسیده است بهترین کار ثبت نام در یک آزمون آزمایشی مناسب برنامه ریزی تحصیلی داوطلب می‌باشد.

متاسفانه در این قسمت بسیاری از دانش آموزان صرفاً با تبلیغات یک سری موسسات خاص که متاسفانه امروزه این تبلیغات به داخل مدارس نیز راه پیدا کرده است است اقدام به ثبت نام در یک آزمون آزمایشی می کنند که نه تنها کمک کننده به دانش آموز و داوطلب نمی باشد بلکه سبب گمراهی و عدم اعتماد به نفس دانش آموزی نیز میشود.
با یک سرچ ساده به راحتی می توان بهترین آزمون های آزمایشی که در کشور برگزار می شود را مشاهده کرد ، اما نکته قابل توجه اینجاست که در کنکور سال های اخیر میل و استقبال داوطلبین از دو آزمون آزمایشی بسیار بیشتر از سایر آزمون های آزمایشی در کشور می باشد.

در سال‌های اخیر انتخاب بسیاری از رتبه های برتر کنکور بین قلمچی یا ماز بوده است.

دو موسسه ای که اقدام به برگزاری آزمون های آزمایشی با سطح کیفی سوالات مناسب و همچنین ارائه پاسخ نامه هایی که که بتواند بعد از آزمون کمک قابل توجهی به دانش آموز بکند از طرف این دو موسسه ارائه می شود.

دختر بدون کنکور می توانند تحلیل کامل ثبت نام در آزمون های آزمایشی را در سایت ایران همایش به خوبی و با تحلیل کامل مشاهده کنید.

راز پنجم موفقیت در کنکور تجربی : تحلیل آزمون و عبرت گرفتن از آن

باید بپذیریم که اکثر داوطلبین فقط به دنبال شرکت کردن در آزمون و مشخص کردن تراز و درصد های خود با سایر رقبا هستند اما هیچ اقدامی جهت درس گرفتن و عبرت گرفتن از اشتباهات خود در آزمون هایی که شرکت می کنند انجام نمیدهد.

اگر ساده بخواهیم بگوییم

تحلیل آزمون مهمترین بخش شرکت در آزمون آزمایشی می باشد حتی بسیار مهم تر از شرکت در آزمون آزمایشی

دقت داشته باشید که حتماً باید نهایتاً تا ۴۸ ساعت بعد از گرفتن پاسخنامه و آزمون داوطلبین کنکور که قصد رتبه برتر شدن را دارند ، تحلیل آزمون را به بهترین شکل ممکن و با حساس ترین شکل ممکن انجام دهد.

با مشاهده مقالات رتبه های برتر کنکور امکان ندارد در تمامی صحبت هایی که با رتبه های برتر کنکور انجام شده است است از تاثیر تحلیل آزمون غافل شده باشد.

اگر به دنبال روش درست تحلیل آزمون هستید میتوانید با کارشناسان تخصصی مجموعه ایران همایش در ارتباط با تحلیل درست آزمون یک جلسه مشاوره رایگان تحصیلی داشته باشید.

میانگین پاسخگویی داوطلبین کنکور

با توجه به تمامی مواردی که در بالا گفته شد با یک بررسی بسیار ساده پیک سنجش که در آن آمار پاسخگویی داوطلبی کنکور به طور کامل در آموزش شده است به این نتیجه میرسیم که حتی با وجود هزینه های بسیار بالا به خانواده ها و داوطلبین کنکور انجام میدهند اما متاسفانه آمار پاسخگویی داوطلبین در بسیاری از دروس تاسف بار است.

توجه : آمار زیر توسط کارشناسان ایران همایش از پیک سنجش استخراج شده است.

چگونه-در-کنکور-تجربی-موفق-شویم

پاسخگویی داوطلبین رشته تجربی

 • ۲۶۱هزار و ۴۰۳ نفر معادل ۵۳.۵ درصد داوطلبین حتی به یک سوال از ریاضی تجربی پاسخ صحیح نداده اند.
 • میانگین درصد پاسخگویی زیست : ۷.۶
 • میانگین درصد پاسخگویی ریاضی : ۲.۷
 • میانگین درصد پاسخگویی شیمی : ۵.۵
 • میانگین درصد پاسخگویی فیزیک : ۴.۶

پاسخگویی داوطلبین رشته انسانی

 • میانگین درصد پاسخگویی ریاضی انسانی : ۱.۵
 • نکته قابل توجه و شوکه آور , ۷۵ درصد داوطلبین گروه انسانی ریاضی را صفر و منفی زده اند.
 • میانگین درصد پاسخگویی فلسفه و منطق : ۴.۲
 • نکته قابل توجه ۴۸ درصد داوطلبین صفر و یا منفی این درس را پاسخ داده اند.
 • میانگین درصد پاسخگویی عربی اختصاصی : ۹.۶
 • نکته قابل توجه ، ۳۷ درصد داوطلبین صفر یا منفی پاسخ داده اند.

جهت مشاهده آمار دقیق پاسخگویی داوطلبین کنکور میتوانید به سایت ایران همایش به آدرس iranhamayesh.org  مراجعه کنید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.