پایان واکسیناسیون علیه کرونا دانشجویان تا آذر ۱۴۰۰ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45914
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰ |
معاون وزیر بهداشت خبر داد

پایان واکسیناسیون علیه کرونا دانشجویان تا آذر ۱۴۰۰

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، از واکسیناسیون علیه کرونا سه میلیون دانشجو تا پایان آذر ۱۴۰۰ خبر داد.
پایان واکسیناسیون علیه کرونا دانشجویان تا آذر ۱۴۰۰

دکتر سیماسادات لاری در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به شرایط واکسیناسیون معلمان، استادان دانشگاه‌ها و دانشجویان و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: آموزش برای ما خیلی مهم است. در آموزش و پرورش مقاطع ابتدایی مهم‌تر است.

وی تاکید کرد: آموزش مجازی همچنان ادامه دارد اما ما می‌خواهیم آموزش حضوری باشد. کیفیت آموزش مجازی به آموزش حضوری نمی‌رسد و همه اذعان دارند که کیفیت آموزش افت کرده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت یادآور شد: مردادماه معلمان مدارس واکسینه می‌شوند تا دانش آموزان بتوانند از مهر به مدرسه بروند.

لاری خاطرنشان کرد: جلساتی با وزارت علوم در زمینه واکسیناسیون دانشگاهیان داشته‌ایم. حدود ۲۰۰ هزار نفر از استادان و کارکنان دانشگاه‌ها نیز از مرداد واکسینه می‌شوند.

وی افزود: سه میلیون دانشجو در کشور داریم و ۳۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی که در بخش‌های بالینی حضور داشتند واکسینه شده‌اند و سایر دانشجویان علوم پزشکی در بخش‌های بالینی حضور نداشتند هنوز واکسینه نشده‌اند.

معاون وزیر بهداشت گفت: ۵۰۰ هزار نفر از دانشجو شهریورماه، یک میلیون از دانشجویان در مهرماه، یک میلیون از دانشجویان در آبان ماه و سایر دانشجویانی که باقی مانده باشند در آذرماه واکسینه می‌شوند.

وی افزود: سناریوی ما در وزارت بهداشت این است آموزش حضوری دانشجویان به صورت شناور برنامه ریزی شود. در این زمینه خوابگاه دانشجویی بسیار مهم است چون بحث انتقال بیماری در خوابگاه‌ها هنوز اهمیت دارد و باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.