پاسخ به حمله تروریستی نطنز ضروری است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 42015
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۹:۴۱ |
قالیباف در صحن مجلس:

پاسخ به حمله تروریستی نطنز ضروری است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پاسخ به حمله تروریستی نطنز ضرورتی حتمی است و در زمان مناسب انجام خواهد شد.
پاسخ به حمله تروریستی نطنز ضروری است

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان،  گفت: ماه رمضان ماه فرصت های بندگی و ماه نزدیک شدن دل ها به یکدیگر است. ماه رمضان همان گونه که می تواند فرصت درخشانی برای خودسازی و نزدیک شدن یکایک ما به خداوند متعال باشد می تواند فرصتی کم نظیر برای جامعه پروری و برپایی نهضت اجتماعی همدلی به شمار آید.

وی افزود: مطمئن هستیم ملت مومن و نوع دوست ایران عزیز با نقش آفرینی گروه های مردمی و جهادی در ماه رمضان امسال نیز همانند سال گذشته حرکتی کم نظیر و درخشان از جنس مواسات و همدلی رقم خواهند زد.

 ارتش تکیه‌گاهی محبوب برای ملت است

رئیس مجلس شورای اسلامی  روز ارتش را تبریک کرد و اظهار داشت: ارتش با وقف کردن خود در راه آسایش،   آرامش و امنیت مردم در همه زمان ها شعار «ارتش فدای ملت» را به طور عینی محقق کرده است و تکیه گاهی قابل اعتماد و محبوب نزد ملت ایران است.

قالیباف گفت: در پایان هفته گذشته بار دیگر جوانان دانشمند و خداباور ایرانی، مجاهدتی کردند که باعث افتخار ایران عزیز شد و رسیدن به محصول اورانیوم با غنای ۶۰ درصد اتفاقی دوران ساز و قدرت آفرین از لحاظ علمی و فناوری بود که پیام های سیاسی مهمی نیز به همراه داشت.

وی تاکید کرد: دشمنان ملت ایران به فعالیت های تروریستی علیه صنعت هسته ای دل بسته بودند و انتظار داشتند با اقدامات تروریستی فعالیت هسته ای ایران متوقف و یا بسیار کند شود. غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم در چارچوب ماده یک قانون اقدام راهبردی آن هم در مدت زمان بسیار کوتاه نشان داد که فاصله زمانی میان تصمیم گیری و اقدام در صنعت هسته ای کشورمان با همت جوانان دانشمند هسته ای به کمترین زمان مورد نیاز رسیده است.

صنعت هسته ای ایران بومی شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: می توان اذعان داشت،  امروز هر آنچه را اراده کنیم با لطف خداوند متعال در مدت زمان کوتاه به آن دست خواهیم یافت. این غنی سازی و دستاورد مهم به دشمنان ما ثابت کرد که صنعت هسته ای ایران بومی شده و هر اقدام نسنجیده و اعمال فشاری بر عزم ملت ایران برای پیشرفت علمی کاملا بی اثر است و هیچ کس نمی تواند مانع از پیشرفت توقف ناپذیر ایران اسلامی شود.

غنی سازی ۶۰ درصدی پاسخ قاطع در فرآیند مذاکرات بود

قالیباف تصریح کرد: غنی سازی ۶۰ درصدی همچنین پاسخی قاطع به طراحی دشمن برای تضعیف دست برتر کشور در فرآیند مذاکرات بود. با اجرایی شدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها قفل های صنعت هسته ای شکسته شد و قدرتی برای تیم مذاکره کننده هسته ای تولید کرد تا بتواند از این ظرفیت برای تحقق هدف رفع کامل همه تحریم ها استفاده کند، در میانه این مسیر دشمن با خرابکاری در نطنز تلاش کرد موضع مذاکراتی ایران را تضعیف و دست مردم ایران را خالی کند.

وی افزود: اما دستاورد غنی سازی ۶۰ درصدی به طرف مقابل نشان داد این قبیل اقدامات به جای آنکه به زعم آنها تهدیدی برای فعالیت های هسته ای ایران باشد در عمل به فرصتی کم نظیر برای برداشتن گام های بلندتر در جهت پیشرفت صنعت هسته ای تبدیل شده است.

پاسخ به حمله تروریستی به نطنز یک ضرورت حتمی است

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دشمنان مردم ایران بارها مسیر تهدید و ارعاب ملت ایران را در چهار دهه گذشته تجربه کردند و هر بار ناکام تر از قبل از آن میدان بیرون  آمده اند و در عمل تجربه کرده اند که هر توطئه ای ملت ایران را قوی تر می کند. با این وجود، آنها همچنان به طراحی و اجرای این قبیل اقدامات ادامه می دهند. مطمئن باشند که هر بار مردم ایران قوی تر و سربلندتر خواهند شد.

قالیباف ضمن تاکید بر لزوم بالا بردن سطح حفاظتی مراکز هسته ای گفت:پاسخ به حمله تروریستی به نطنز یک ضرورت حتمی است که در زمان مناسب انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: دشمن در کنار اقدامات تروریستی، راهبرد فرسایشی کردن مذاکرات را نیز طراحی کرده تا بتواند تمام ساختار سیاسی و اقتصادی کشور را به طور کامل معطل مذاکرات آن هم بدون هیچ نتیجه عملی کند. آنها می خواهند با فرسایشی کردن مذاکرات خواسته های خود را با ترکیبی هماهنگ شده از فریب و فشار به ایران تحمیل کنند و مانع دستیابی ملت ایران به اقتصاد بدون تحریم شوند.

بازگشت به تعهدات برجامی در صورت انجام تعهدات کامل توسط طرف مقابل

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راهبرد مذاکرات فرمایشی با هوشمندی رهبر حکیم انقلاب افشا شد و دشمن باید بداند مردم و مسئولان در ایران با صدایی واحد مبتنی بر قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها فقط در صورت انجام تعهدات کامل توسط طرف مقابل به تعهدات خود در برجام عمل خواهد کرد.

قالیباف تصریح کرد: در صورتی که تحریم علیه ایران به طور کامل رفع می گردد و آثار اقتصادی ملموس آن راستی آزمایی شود، ایران نیز تعهدات خود را عملی خواهد کرد.

وی گفت: در پایان از همه مجاهدان صنعت هسته ای که این افتخار را برای کشور آفریدند تشکر ویژه می کنم و امیدوارم مذاکره کنندگان محترم دستگاه دیپلماسی کشور بتوانند با حفظ اصول از منافع ملت ایران صیانت کنند و در دستیابی به هدف رفع کامل و ملموس تحریم ها موفقیت حاصل کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.