وزیر بهداشت: ذخایر سرم و آنتی بیوتیک‌ها برای مواجهه با موج جدید کرونا قابل قبول است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 79960
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۹:۰۲ |

وزیر بهداشت: ذخایر سرم و آنتی بیوتیک‌ها برای مواجهه با موج جدید کرونا قابل قبول است

وزیر بهداشت در مورد میزان ذخایر دارویی کشور برای مواجهه با موج جدید کرونا گفت: وضعیت سرم و آنتی بیوتیک‌ها خوب و در حد قابل قبول است.
وزیر بهداشت: ذخایر سرم و آنتی بیوتیک‌ها برای مواجهه با موج جدید کرونا قابل قبول است

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، مبنی بر اینکه به دلیل شیوع سویه جدید کرونا بر مبادی ورودی کشور محدودیت جدیدی اعمال می‌شود یا خیر، گفت: فعلا صرفا رصد می‌کنیم ولی اگر به مرحله‌ای برسیم که مجبور شویم، این‌کار را هم انجام می‌دهیم. بیشتر تست گرفته و افراد مشکوک قرنطینه می‌شوند.

وی با بیان اینکه تست کرونا گرفتن در مرزها کار روزانه ماست، افزود: رابطین بهداشتی در مرزها هستند و از مسافرینی که مبدا حرکت آنها کشورهای آلوده است تست می‌گیرند.

عین اللهی در مورد زیرساخت‌های وزارت بهداشت و ذخایر دارویی کشور اعم از سرم، واکسن و… برای مقابله به موج جدید کرونا، اظهار کرد: وضعیت سرم و آنتی بیوتیک‌ها خوب و در حد قابل قبول است. 

وزیر بهداشت در مورد اینکه آیا وضعیت کشور در موج جدید کرونا به سمت بحران پیش خواهد رفت یا خیر تصریح کرد: بستگی به میزان همکاری مردم دارد اگر مردم واکسن بزنند و همکاری کنند موج کمتری خواهیم داشت از طرفی چون الان آلودگی کمتر است بهترین زمان تزریق واکسن بشمار می‌رود در غیر این صورت احتمالا وضعیتمان خیلی خوب نباشد. 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.