وزير پيشنهادی صمت شانس خوبی در جلسه رأی اعتماد دارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 30381
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۷:۲۷ | 593 بازدید |
غلامرضا مرحبا، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

وزير پيشنهادی صمت شانس خوبی در جلسه رأی اعتماد دارد

  غلامرضا مرحبا، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  درخصوص جلسه امروز رأی اعتماد به وزير پيشنهادی صمت به «رسالت» گفت: «نظر شخصی بنده این است که رزم حسینی در جلسه رأی اعتماد شانس خوبی دارد و سوابق او و زمان اندک باقی مانده به پایان کار دولت دلایل مهمی است که فضای مجلس را درمورد وزیر پیشنهادی مثبت کرده است.»
وزير پيشنهادی صمت شانس خوبی در جلسه رأی اعتماد دارد

  غلامرضا مرحبا، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  درخصوص جلسه امروز رأی اعتماد به وزير پيشنهادی صمت به «رسالت» گفت: «نظر شخصی بنده این است که رزم حسینی در جلسه رأی اعتماد شانس خوبی دارد و سوابق او و زمان اندک باقی مانده به پایان کار دولت دلایل مهمی است که فضای مجلس را درمورد وزیر پیشنهادی مثبت کرده است.»او تاکید کرد که به نظر می رسد هزاران کار نکرده بر دوش رزم حسینی است که باید انجام دهد. اما ازهرنظر که محورها را گوشزد کنیم به قدری حجم کار زیاد است که ممکن است چندین موضوع از قلم بیفتد. 
وزارت صمت متشکل از سه عنوان صنعت، معدن و تجارت است.  اکنون بخش بازرگانی کشور به دلیل تحریم ها درارتباط با سایر کشورها صدمه دیده و تهیه مواد اولیه برای صنایع و مواد غذایی و دارویی با مشکل مواجه شده و وزارت صمت در این موضوع دخیل است و باید به تسهیل آن کمک کند.
 مرحبا تصریح کرد: «وضعیت صنعت، ناگفته پیداست و شاخص ترین مشکلات، خودروسازانِ ایران خودرو و سایپا هستند که هم از نظر تکنولوژی و هم از لحاظ کیفیت تولید، مشتری مداری و تامین مالی نیازمند مدیریت هستند.»این عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد که ازطرف دیگر اکنون کالاهای زیادی درگمرک معطل مجوز و توجه وزارت صمت است. همچنین دربخش معدن نیز این وزارتخانه دخیل است و باتوجه به اینکه معادن بسیار بزرگی درکشور داریم اما به دلیل سوءمدیریت تعداد زیادی از آن ها از تجهیزات قدیمی استفاده می کنند و ساختارشان به روز نیست و همین امر برای کارگران خطرآفرین است. برای بهبود وضعیت معادن نیازمند سرمایه گذاری هستیم که وزیر صمت باید به این مسئله توجه کند.او یادآور شد که در همین شرایط وضعیت معدن کاران نیازمند توجه است زیرا برخی با رانت حق و حقوق آن ها را نادیده می گیرند. به عنوان مثال معادنی که در شمال کشور در بستر رودخانه ها مصالح برداشت می کنند کار را به صورت تخصصی انجام نمی دهند و در آن ها فساد وجود دارد. مرحبا افزود: «مواردی که ذکر شد به صورت خلاصه و مشکلات شاخص بود، اما این حوزه زوایای پنهان بسیاری دارد. زیرا وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت بسیار بزرگ و گسترده است و امیدواریم رزم حسینی بتواند به تدریج این مشکلات را برطرف کند. با این حال گله نمایندگان از دولت همچنان باقی است که چرا در چنین شرایط حساسی وزارتخانه ای به این مهمی، نزدیک به ۶ ماه بدون وزیر مانده است.»

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.