وحدت؛ کلید عبور از گردنه - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 39571
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه, ویژه تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۶:۵۸ | 430 بازدید |
واکاوی پیام رهبر حکیم انقلاب به مسئولان

وحدت؛ کلید عبور از گردنه

بعید است هر عاقل منصف وطن‌دوستی در پاک‌طینتی و خوش‌فطرتی و خیرخواهی و البته در خلوص و صداقت و فداکاری قهرمان ملی کشورمان، حاج قاسم عزیز تردید داشته باشد؛ همان سرباز بی‌ادعایی که یک عالم از ترور شبانه‌اش از سوی وحشی‌ترین رژیم عصر حاضر یعنی آمریکا خشمگین هستند و زبانه‌های این خشم مقدس در حال تسریع پاک‌سازی منطقه ما از این تروریست‌هاست.
وحدت؛ کلید عبور از گردنه
وحید عظیم‌نیا
بعید است هر عاقل منصف وطن‌دوستی در پاک‌طینتی و خوش‌فطرتی و خیرخواهی و البته در خلوص و صداقت و فداکاری قهرمان ملی کشورمان، حاج قاسم عزیز تردید داشته باشد؛ همان سرباز بی‌ادعایی که یک عالم از ترور شبانه‌اش از سوی وحشی‌ترین رژیم عصر حاضر یعنی آمریکا خشمگین هستند و زبانه‌های این خشم مقدس در حال تسریع پاک‌سازی منطقه ما از این تروریست‌هاست.
 ورود به بعد چندوجهی این بهترین بنده پاک خدا ضمن آنکه از توان این قلم خارج است از حوصله بحث ما نیز خارج هست چه آنکه هدف از طرح این موضوع، وام گرفتن از معانی عالی وصیت‌نامه سیاسی – الهی «سرباز خمینی کبیر» برای جامه عمل پوشاندن به تازه‌ترین منویات خَلف صالح بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی است که عصر روز دوشنبه در دیدار  نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، خواستار حل اختلاف‌نظر دولت و مجلس درباره نحوه اجرای یک قانون شدند.
حاج قاسم در وصیت‌نامه باارزش خود دو بار از اصطلاح با مسمای «حکیم» برای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای استفاده می‌کنند و در بخش ابتدایی آن، خداوند را شکرگزار می‌‌کند که پس از عبد صالحش خمینی عزیز، او را در مسیر عبد صالح دیگری که مظلومیتش بر صالحیتش اعظم  بوده و مردی که حکیم امروز اسلام و تشیّع و ایران و جهان سیاسی اسلام است، قرار داده است. 
سپهسالار جبهه مقاومت در بخش دیگری از وصیت‌نامه خود همگان را به مراقبت از«اصول» فرامی‌خواند و می‌گوید «اصول یعنی ولیّ‌فقیه، خصوصا این حکیم، مظلوم، وارسته در دین، فقه، عرفان، معرفت؛ خامنه‌ای عزیز را عزیزِ جان خود بدانید. حرمت او را حرمتِ مقدسات بدانید». این شهید عزیز در بخش دیگر «جمهوری اسلامی را مرکز اسلام و تشیع معرفی می‌کند» و می‌گوید 
« امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی‌ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمدی(ص).»
آنچه مدنظر این قلم بوده و به‌خوبی نشان از اوج ولایت‌مداری و بینش و شناخت صحیح حاج قاسم از راه‌ برون‌رفت از مشکلات عصر کنونی است، در این فراز گنجانده‌شده که «جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل و منصوب شرعی و فقهی به معصوم. خوب می‌دانید منزه‌ترین عالم دین که جهان را تکان داد و اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت‌فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما که به‌عنوان سنی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دوراز هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است. دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت‌الله‌الحرام و مدینه حرم رسول‌الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.»
حال که روشن می‌شود ولایت‌فقیه، تنها نسخه شفابخش امت است باید منویات ولی‌فقیه از سوی همه ‌کسانی که دغدغه امنیت و معیشت و رفاه و آبادانی کشور را دارند موردتوجه قرار بگیرد. اما مع‌الأسف این مهم آن‌طور که بایدوشاید موردتوجه قرار نگرفته است و ازقضا زخم‌های کشور نیز آنجاهایی است که به این نسخه توجه نشده است.
یکی از اختلاف‌نظرهایی که این روزها می‌رفت تا تبدیل به شکاف شود مربوط به قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» است که نحوه اجرای آن موردنقد برخی از نمایندگان قرار گرفت. البته با توضیحات ارائه‌شده از سوی مسئولان مربوطه به نظر می‌رسد این طیف از وکلای ملت از اصل موضوع اطلاع نداشتند والا چنین واکنش هیجانی از مجلس متصف به انقلابی بعید بود.
به‌هرروی رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر روز دوشنبه ۴ اسفند در دیدار با رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری، فرمودند «شنیدم امروز بین دولت و مجلس یعنی بین آن کاری که دولت کرده و آن برداشتی که مجلس دارد، یک اختلاف‌نظری وجود دارد؛ این اختلاف‌نظر را باید حل کنند و نبایستی این اختلافات این‌جوری را به حال خود رها کنند یا تشدید کنند و نشان‌دهنده‌ دوصدایی باشد؛ نه، این‌ها قابل‌حل است و باید حل بکنند. بالاخره دولت خودش را موظف می‌داند به اینکه قانون را عمل کند، قانون هم قانون خوبی است. باید هم به‌دقت عمل بشود. و دو طرف در این زمینه باهم همکاری کنند که این عمل بشود.» پیرو این مسئله، رئیس مجلس شورای اسلامی، روسای کمیسیون‌های «امنیت ملی و سیاست خارجی» و «انرژی»  را مأمور کرد با محوریت دبیرخانه شورای‌عالی امنیت ملی و در تعامل با نهادهای مرتبط دولتی، مسئله را پیگیری و نتیجه را در اسرع وقت به وی و صحن مجلس گزارش کنند.
دولت نیز با انتشار بیانیه‌ای ضمن استقبال از دستور رهبر معظم انقلاب برای ایجاد یک‌صدایی در کشور در اجرای قانون مجلس، تأکید کرد که مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کاملاً منطبق با قانون اساسی و قوانین کشور است.
به‌هرروی آنچه مسلم است اینکه یگانه راه عبور کشور از گردنه‌های سخت کنونی، «وحدت» بوده و باید بیش‌ازپیش با تبعیت از رهنمودهای رهبر حکیم انقلاب اسلامی، تلاش‌های دشمنان را برای توطئه‌افکنی ناکام گذاشت.
نویسنده : وحید عظیم نیا |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.